اخبار سیاسی

آلمانی ها دیگر تمایلی به صدر اعظمی مجدد مرکل ندارند

نتایج جدیدترین نظر سنجی نشان می دهد که تنها 21 درصد شهروندان آلمانی به نامزدی مرکل برای صدر اعظمی مجدد آلمان تمایل دارند.

13 فروردین 1399

امید به زندگی در ایران 20 سال افزایش یافته است

خبرنگاران/اردبیل معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: بعد از انقلاب اسلامی بر اساس یافته های علمی و پیشرفت علم پزشکی امید به زندگی بین سنین 50 تا 70 سال بیش از 20 سال افزایش یافته است.

12 فروردین 1399

تیراندازی در غرب آلمان چند کشته برجا گذاشت

در تیراندازی در هانائو در غرب آلمان، چند نفر جان خود را از دست داده اند.

9 فروردین 1399

اروپا بر سر دوراهی خروج یا پایبندی به توافق پناهندگان با ترکیه

تهدید اخیر آنکارا برای خروج از توافق پناهندگان با بروکسل در صورت لغونشدن صدور ویزا برای شهروندان ترک تا ماه اکتبر بحث های زیادی را در اتحادیه اروپا از طرف موافقان و مخالفان با این توافق به راه انداخته است.

6 فروردین 1399

عکس، تروریست های ازبک با یونیفرم ناتو در سوریه می جنگند!

وظیفه حمله به شهرک خلصه در جنوب غربی حلب را دولت ترکیه بر عهده ازبکستانی های عضو القاعده گذاشت.

4 فروردین 1399

4 گام ایران در فناوری فضایی تا 1404 تثبیت می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از صدا و سیما، مرتضی براری در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: در گام نخست این سند، ماهواره های تحقیقاتی با وزن 50 کیلوگرم با ماهواره بر سفیر در مدار قرار می گیرد که ماهواره امید، نوید و رصد که با ماهواره بر سفیر در مدار قرار گرفت...

2 فروردین 1399

عذرخواهی ملاقلی پور از هواداران رهبر انقلاب ، کتونی زرنگی به جدول پخش برمی شود؟

اندکی پس از توقف پخش سریال کتونی زرنگی، علی ملاقلی پور با انتشار عکسی از خود بر بالین احمد احمد درباره اظهار نظرهای اخیرش در فضای مجازی شرح داد و از هواداران رهبر انقلاب عذر خواست.

29 اسفند 1398

شرط آلمان برای برقراری کامل روابط با روسیه

وزیر خارجه آلمان که امروز با همتای روسی خود در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ ملاقات کرد، با اذعان به تمایل برای همکاری های تجاری و انرژی با روسیه، اجرای کامل توافقنامه مینسک را شرط تجدید کامل روابط بین دو کشور نامید.

28 اسفند 1398

رونمایی از طرح پایلوت فرآوری و استحصال عناصر نادر خاکی و عناصر استراتژیک

طرح پایلوت فرآوری و استحصال عناصر نادر خاکی و عناصر استراتژیک روز سه شنبه هفته جاری باحضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور، وزیر صنعت، معدن و تجارت در مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران مستقر در شهرک صنعتی تحقیقاتی کاوش استان البرز رونمایی شد. ...

27 اسفند 1398

آستارا؛ از اینجا آهسته بگذرید

آستارا یکی از شهرهای مرزی ایران در غرب دریای خزر به شمار می رود. این شهر در امتداد رود مرزی آستاراچای و محل رسیدن این رود به دریای خزر واقع شده است. در آن سوی آستاراچای و در کشور آذربایجان نیز شهری به همین نام وجود دارد.

20 اسفند 1398

فقر اطلاعات فعالان مالی، همکاری های ایران و زیمبابوره را محدود نموده است

سفیر زیمبابوه در تهران در دیدار با رئیس اتاق ایران ضمن نگاهی به محدودیت های ناشی از تحریم هایی که سال ها بدون هیچ دلیل مشخصی بر این کشور اعمال شده به ذخایر معدنی، گاز و زمین های مساعد این کشور برای کشاورزی اشاره و خواهان همکاری با ایران در این حوزه ها...

17 اسفند 1398

وزیر خارجه کره شمالی تغییر کرد

خبرگزاری ان کی کره جنوبی از تغییر وزیرخارجه کره شمالی اطلاع داد.

15 اسفند 1398

دولت افغانستان: صلح بدون آتش بس و مذاکرات بین الافغانی امکانپذیر نیست

معاون ریاست جمهوری افغانستان گفت که برقراری صلح در افغانستان بدون اعلام آتش بس عمومی و شروع مذاکرات بین الافغانی به موضوع دولت امکان ندارد.

13 اسفند 1398

کرسی یونسکو در ترویج علم افتتاح شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت علوم، وحید احمدی ترویج علم را رسالت عمومی جامعه دانست و گفت: چشم انداز کرسی یونسکو در ترویج علم گفتمان سازی در عرصه ترویج علم و شبکه سازی گفتمان ها است.

12 اسفند 1398

تحریم های جدید آمریکا علیه فولاد کشور جنگ روانی است

یک عضو انجمن فولاد ایران با اعلام اینکه مشکل اصلی تولیدکنندگان کشور اعمال سیاست های غیر شفاف دولت و وزارت صنعت است، اضافه کرد: دخالت در قیمت گذاری به همراه ممنوعیت های صادارتی شرایط فعالیت را برای تولیدکنندگان فولاد سخت نموده است.

11 اسفند 1398

قوانین مزاحم مانع کسب وکار و رونق فراوری است

جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان مازندران با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور برگزار گردید. رئیس اتاق ساری در این جلسه با انتقاد نسبت به اینکه دستگاه های اجرایی و دولتی به صورت جزیره ای عمل می نمایند و هرکدام فقط حرف خود را درست می دانند، گفت: قوانین...

6 اسفند 1398

دبیر کانون انبوه سازان: سیاست های وزارت راه در مسکن مداخله جویانه است

دبیر کانون سراسری انبوه سازان با بیان این که برای حل مسائل مسکن گوش شنوایی در مجلس و دولت نداریم، گفت: سیاست های وزارت راه در بخش مسکن مداخله جویانه است.

5 اسفند 1398

گشایش اجلاس وزیران خارجه سیکا با حضور ایران در چین

پنجمین اجلاس وزیران امور خارجه تعامل و اقدامات اعتمادساز آسیا (سیکا) با شرکت 26 کشور از جمله ایران با سخنان شی جین پینگ رئیس جمهوری چین امروز پنجشنبه در شهر پکن گشایش یافت.

1 اسفند 1398

ترامپ در جریان نتیجه حمله به مواضع حشد شعبی قرار گرفت

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، مقامات آمریکایی حمله هوایی به مواضع حشد شعبی در عراق و سوریه را موفقیت آمیز توصیف کرده و در عین حال از احتمال اتخاذ اقدامات بیشتر به بهانه دفاع از منافع واشنگتن در منطقه خبر دادند.

30 بهمن 1398

سفیر چین در ایران:دل به دل راه دارد، دوستی ایرانیان را احساس کردیم

به گزارش خبرنگاران، چانگ هوآ سفیر چین در ایران در یادداشتی به ابراز حمایت دولت و ملت ایران از چین در مورد ویروس کرونا پرداخت که در ادامه آمده است.

28 بهمن 1398
تعداد: (159)