اخبار سیاسی

گشایش اجلاس وزیران خارجه سیکا با حضور ایران در چین

پنجمین اجلاس وزیران امور خارجه تعامل و اقدامات اعتمادساز آسیا (سیکا) با شرکت 26 کشور از جمله ایران با سخنان شی جین پینگ رئیس جمهوری چین امروز پنجشنبه در شهر پکن گشایش یافت.

1 اسفند 1398

ترامپ در جریان نتیجه حمله به مواضع حشد شعبی قرار گرفت

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، مقامات آمریکایی حمله هوایی به مواضع حشد شعبی در عراق و سوریه را موفقیت آمیز توصیف کرده و در عین حال از احتمال اتخاذ اقدامات بیشتر به بهانه دفاع از منافع واشنگتن در منطقه خبر دادند.

30 بهمن 1398

سفیر چین در ایران:دل به دل راه دارد، دوستی ایرانیان را احساس کردیم

به گزارش خبرنگاران، چانگ هوآ سفیر چین در ایران در یادداشتی به ابراز حمایت دولت و ملت ایران از چین در مورد ویروس کرونا پرداخت که در ادامه آمده است.

28 بهمن 1398

بار دیگر بحث تعطیلات زمستانی از بایگانی درآمد

اقلیم ده ها چهره جغرافیای پهناور کشور با یک دستورالعمل واحد برای گنجاندن تعطیلات زمستانی مقابله می نماید و در عوض آنچه طلب می نماید انعطاف تقویم آموزشی در طول سال تحصیلی است.

24 بهمن 1398

جرمی کوربین: هیچ اطلاعات موثقی از نقش ایران در ماجرای دریای عمان وجود ندارد

رهبر حزب کارگر انگلیس روز شنبه از اتهام پراکنی دولت این کشور علیه ایران در ماجرای حمله به دو نفتکش در دریای عمان انتقاد نموده است.

24 بهمن 1398

از سیمرغ برند گردشگری ایران تا حاشیه های آن

مدیر پروژه برند ملی گردشگری با بیان توضیحاتی درباره حاشیه های مربوط به قرارداد اقتصادی این پروژه، اطلاع داد: سیمرغ به عنوان نماد ایران در برند گردشگری ثبت شد.

23 بهمن 1398

زیباکلام: نباید تسلیم موج استعفای گِل گیر نظام شد (!)

صادق زیباکلام، خودش هم نمی داند با روحانی و خودش چندچند است. او در سخنرانی اصفهان گفت: خداوند روحانی را از تندرو ها نگیرد و همزمان در روزنامه شرق نوشت تندرو ها می کوشند روحانی را وادار به استعفا نمایند و نباید تسلیم این موج شد!

23 بهمن 1398

بی توجهی دو نخست وزیر به سیل و آتش ، انتقاد مردم و رسانه ها از جانسن و موریسن

نخست وزیران انگلیس و استرالیا به دلیل بی توجهی آشکار به رنج مردم در فاجعه های اخیر سیل و آتش سوزی این دو کشور به شدت تحت فشار افکار عمومی و رسانه ها قرار دارند.

23 بهمن 1398

مک کین خواهان شرح پنتاگون در مورد گشت زنی ناو آمریکایی در دریای چین جنوبی شد

رئیس کمیته خدمات مسلح سنای آمریکا از پنتاگون خواست تا به صورت علنی و آشکار انگیزه های قانونی از گشت زنی ناو آمریکایی در نزدیکی جزایر چینی در دریای چین جنوبی را شرح دهد.

22 بهمن 1398

هوای آلوده نتیجه یارانه هاست!

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با بیان اینکه ایران رتبه نخست جهان در پرداخت سوبسید انرژی را دارد، گفت: همین هوای آلوده نتیجه این یارانه هاست.

21 بهمن 1398

طرح تقسیم اجباری پناهندگان انسجام اتحادیه اروپا را به خطر می اندازد

وزیر خارجه اتریش سیاست پناهندگان مرکل برای پذیرش پناهجویان از یونان و ایتالیا را غلط دانسته و طرح تقسیم اجباری پناهندگان در شراسر اروپا را خطری برای انسجام این اتحادیه ارزیابی کرد.

20 بهمن 1398

روسیه: آمریکا عامل بن بست مذاکرات با کره شمالی است

به گزارش خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین، در حساب توئیتری خود با انتقاد از سیاست های آمریکا در به بن بست کشاندن مذاکرات خلع سلاح هسته ای در شبه جزیره کره، عنوان نمود: کره شمالی، از سپتامبر 2017 آزمایش های...

16 بهمن 1398

عمران خان: سخنان معاون وزیر خارجه آمریکا درباره کریدور چین احمقانه است

نخست وزیر پاکستان سخنان آلیس ولز معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور آسیای جنوبی و مرکزی درباره کریدور چین را احمقانه توصیف کرد.

13 بهمن 1398

لیبی، سفر وزیران خارجه 4 کشور اروپایی به طرابلس

مسئول ارشد سیاست خارجی اتحادیه اروپا از سفر وزیران خارجه چهار کشور اروپایی به طرابلس اطلاع داد.

12 بهمن 1398

مهلت تنفس بازگشت ارز به مدت 12 ماه برای صادرکنندگان گلیم

معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: با پیگیری های دکتر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، صادرکنندگان گلیم از مهلت تنفس بازگشت ارز به مدت 12 ماه بهره مند شدند.

11 بهمن 1398

هاشمی طبا: سفر اینفانتینو به ایران غیرعادی و غیرطبیعی است

مصطفی هاشمی طبا در مصاحبه با ایران ورزشی: بارها گفته ام که زنان همانطور که در دیگر مکان های اجتماعی به راحتی حاضر می شوند، باید بتوانند به راحتی به استادیوم هم بروند.

10 بهمن 1398

سناتور آمریکایی: شکست کوربین، خبری بد برای سندرز و چپ های آمریکا است

رند پال عضو کمیته روابط خارجی سنای آمریکا، شکست جرمی کوربین در انتخابات انگلیس را خبری بد برای برنی سندرز و چپ گرایان آمریکا خوانده و به آنها هشدار داده است.

9 بهمن 1398

تخصیص اعتبار 40میلیارد تومانی برای تکمیل پروژه تالار مرکزی اراک

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وزارت ارشاد 40 میلیارد تومان اعتبار از ناحیه اعتبارات ملی برای تکمیل پروژه تالار مرکزی اختصاص داده است.

8 بهمن 1398

چین:روابط مالی ما با پاکستان تقویت می گردد، آمریکا علیه ما توطئه می نماید

سفیر چین در پاکستان از گسترش روابط دو کشور در سال آینده خبر داده و بیان کرد: ارزشی برای کوشش های آمریکا قائل نیستیم.

6 بهمن 1398

واگذاری قطعی دو مجموعه ورزشی به استقلال و پرسپولیس

به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش، جمشید تقی زاده معاون وزیر با اعلام ادامه مستمر و منظم جلسات واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: دو جلسه با موضوع ریاست سازمان خصوصی سازی، مسئولان مالی و ذی حسابان و کارشناسان بورس و مدیران...

3 بهمن 1398
تعداد: (142)