مقالات گردشگری

تجربه پرواز در حالت بی وزنی و فرآیند شکل گیری آن

یک شرکت سوئیسی میخواهد سال جاری تجربه پرواز در شرایط بی وزنی یا گرانش صفر را برای مسافران ایرباس A340-300 خود فراهم کند.

9 فروردین 1399

چرا سفر به ایران گران است

عضو جامعه تورگردانان با درخواست برای ممنوعیت برگزاری کنفرانس و نمایشگاههای بین المللی در تهران علی الخصوص در بهار و پاییز؛ هرگونه تبلیغات ارزان بودن سفر به ایران را نادرست بیان کرد و گفت: تورهای سفر به ایران نسبت به مقاصد کشورهای جهان گرانتر است.

7 فروردین 1399

زمان طلایی در سکته مغزی

سکته مغزی پیش از وقوع علایمی دارد که به آن سکته مغزی گذرا می گویند؛ به این ترتیب که فرد در 24 ساعت حالت گزگز، مورمورشدن، کرختی، ضعف و فلج را در صورت و دست و پا حس می نماید که تا پیش از آن چنین حالاتی نداشته است.

7 فروردین 1399

اطلاعاتی درباره تحصیل در خارج از کشور برای پدر مادرها

شاید اجازه دادن به فرزندان تان برای ریسک کردن و سفر در سراسر دنیا و به جاهایی که هزاران کیلومتر از خانه دور است، به نظر کار بزرگ و غیرممکنی می آید. چگونه از شما انتظار می رود که نگران نباشید؟ فرزندتان، کسی که هنوز هر ماه به خانه برمی شود تا لباس هایش را...

28 اسفند 1398

امروز در دوبی تکلیف فوتبال آسیا معین می گردد

کنفدراسیون فوتبال آسیا در جلسه ای که امروز در دوبی برگزار می گردد تکلیف ادامه مسابقات باشگاهی و ملی در سطح قاره را تعیین می نماید.

26 اسفند 1398

خانه های تاریخی بروجرد برای مرمت به بخش خصوصی واگذار می گردد

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد گفت: 2 خانه تاریخی بروجرد شامل خانه های مغیث الاسلام طباطبایی و مصری برای مرمت و نگهداری به بخش خصوصی واگذار می گردد.

25 اسفند 1398

تصمیم تازه شهرداری تهران در خصوص پروژه خانه- موزه جلال و سیمین

به گزارش خبرنگاران، به دنبال اعتراض جمعی از نویسندگان و هنرمندان کشور به خاطر تأخیر در اجرای پروژه خانه- موزه زنده یادان جلال آل احمد و سیمین دانشور، شهرداری تهران پروژه مزبور را که قبلاً از دستور کار خارج شده بود، مجدداً در لیست پروژه های اولویت دار...

21 اسفند 1398

مکانهای دیدنی ماهان Mahan

یکی از شهرهای گردشگری ایران که درجنوب شرقی آن ، در استان کرمان قرارگرفته است شهر ماهان است. این شهر ازنظرآب و هوا در بهترین منطقه آب و هوایی کرمان قرارگرفته است. باغ های ایرانی ، معماری قدیمی و منحصربفرد آن جاذبه هایی است که مسافران زیادی را به این شهر...

20 اسفند 1398

آستارا؛ از اینجا آهسته بگذرید

آستارا یکی از شهرهای مرزی ایران در غرب دریای خزر به شمار می رود. این شهر در امتداد رود مرزی آستاراچای و محل رسیدن این رود به دریای خزر واقع شده است. در آن سوی آستاراچای و در کشور آذربایجان نیز شهری به همین نام وجود دارد.

20 اسفند 1398

تفاهم نامه خواهرخواندگی استان های البرز و جیجویانگ چین منعقد می گردد

تفاهم نامه خواهرخواندگی استان های البرز و جیجویانگ چین با حضور استانداران دو استان منعقد می گردد.

18 اسفند 1398

تبدیل مرکز گردشگری مذهبی به اندیشکده اسلامی، شب های شیراز رنگین می گردد

شهردار شیراز با اشاره به افتتاح نخستین مرکز تخصصی گردشگری مذهبی بافت تاریخی شیراز گفت: این مرکز با حضور گردشگران خارجی به اندیشکده اسلامی تبدیل می گردد.

16 اسفند 1398

خسارت سیلاب به بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان جدی است

خبرنگاران/سیستان و بلوچستان سرپرست وزارت جهاد کشاورزی: خسارت برای کشاورزان و باغداران جدی است و در این زمینه ما برآوردها را به وزارت کشور منعکس کردیم

15 اسفند 1398

کرسی یونسکو در ترویج علم افتتاح شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت علوم، وحید احمدی ترویج علم را رسالت عمومی جامعه دانست و گفت: چشم انداز کرسی یونسکو در ترویج علم گفتمان سازی در عرصه ترویج علم و شبکه سازی گفتمان ها است.

12 اسفند 1398

پرواز های هما به سوئد متوقف شد

شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) پروازهای خود به سوئد را به طور موقت متوقف کرد.

10 اسفند 1398

بوئینگ 737-800 تا به امروز جان چند نفر را گرفته است؟، رکورد 24 سانحه طی 13 سال گذشته

آمار ها نشان می دهد از سال 2006 یعنی طی 15 سال گذشته 24 فروند از هواپیما های بوئینگ 800-737 در سراسر دنیا دچار حادثه شده اند و 767 نفر در اثر این حوادث جان خود را از دست داده اند.

10 اسفند 1398

گردشگری ایران برای جلوگیری از شیوع کرونا آمادگی دارد؟

شرکت کنندگان در چهل وهفتمین نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، بر آمادکی تاسیسات گردشگری کشور بر جلوگیری از شیوع کرونا تاکید کردند.

8 اسفند 1398

اعلام اسامی 25 بازیکن منچستر برای سفر به چین، خبری از زلاتان نیست

خرید جدید شیاطین سرخ در سفر این تیم به چین برای برگزاری اردوی پیش فصل حضور نخواهد داشت.

7 اسفند 1398

شهر علم راه اندازی می گردد

رئیس انجمن ریاضی از تصمیم گیری برای راه اندازی شهر علم اطلاع داد.

7 اسفند 1398

توجه به صادرات؛ اولویت جنگ مالی

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بجنورد از برگزاری سه رویداد مهم تجاری و مالی در استان از سوی این اتاق، شامل برگزاری نمایشگاه توانمندی های صادراتی و سرمایه گذاری، برپایی نمایشگاه افغانستان و جشن سالروز صادراتی استان تا خاتمه امسال اطلاع...

5 اسفند 1398

اولین مقصد گردشگری ایرانیان به کجاست؟

خبر ایرانی نوشت: مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی گفت: ترکیه، عراق، عربستان به ترتیب اصلی ترین مقاصد گردشگری ایرانیان را تشکیل می دهند و ایرانی ها بیشترین هزینه را در خارج از کشور صرف تورهای گردشگری می نمایند.

29 بهمن 1398
تعداد: (159)