دبیر کل شانگهای: ایران یکی از کشورهای تاثیرگذار در منطقه و دنیا است

به گزارش تایمر سرگرمی، دبیرکل سازمان شانگهای در ملاقات با معاون سیاسی وزیر امور خارجه، ایران را یکی از کشورهای تاثیرگذار در منطقه و دنیا خواند.

دبیر کل شانگهای: ایران یکی از کشورهای تاثیرگذار در منطقه و دنیا است

به گزارش خبرنگاران، ژانگ مینگ دبیرکل سازمان همکاری شانگهای امروز (دوشنبه) 15 اسفند ماه با علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه ملاقات و گفت وگو کرد.

در این ملاقات علی باقری سازمان همکاری شانگهای را نهادی برای همکاری کشورهای مستقل و قدرتمند توصیف کرد و اضافه کرد: صدای چند جانبه گرایی در مقطع فعلی بیش از هر زمان دیگری در محافل بین المللی شنیده می گردد.

وی اضافه کرد: رویکرد چند جانبه گرایی سازمان شانگهای نشان می دهد که این سازمان یک نهاد تشریفاتی نیست، بلکه درصدد پاسخگویی به یک احتیاج مبرم امنیتی و سیاسی است.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه بعلاوه گفت : تفاوت سازمان شانگهای با بسیاری دیگر از سازمان های غربی این است که بر پایه تصمیم کشورهای مستقل شکل گرفته و رویکرد احترام به استقلال و حق حاکمیت کشورها را اتخاذ نموده که عدالت پایه است و لذا می تواند راهکار های پایدار برای مسائل و موضوعات بین المللی ارائه دهد.

دبیرکل سازمان همکاری شانگهای نیز در این ملاقات ضمن تشکر از فراهم شدن فرصت این ملاقات گفت: دیدگاه شما در خصوص سازمان را کاملا تایید می کنم. ایران یکی از کشورهای تاثیرگذار در منطقه و دنیا است و در طول سال های گذشته همیشه حضور فعال در نشست های سازمان داشته است.

وی اضافه کرد: نگاه ایران به سازمان یک نگاه راهبردی است و به علت همین نگاه ما موضوع عضویت ایران در سازمان را با جدیت دنبال نموده ایم. این سازمان بستری برای همکاری کشورهای مستقل است و در زمینه های سیاسی، امنیتی مالی و فرهنگی کوشش های موفقی داشته است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 اسفند 1401 بروزرسانی: 16 اسفند 1401 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 2193

به "دبیر کل شانگهای: ایران یکی از کشورهای تاثیرگذار در منطقه و دنیا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیر کل شانگهای: ایران یکی از کشورهای تاثیرگذار در منطقه و دنیا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید