سفر تصویری به ژاپن؛ سرزمین خورشید تابان

به گزارش تایمر سرگرمی، ژاپن سرزمینی بی نهایت زیبا و جادویی است که در شرق آسیا واقع شده است. در این مطلب، به سرزمین خورشید تابان، مهد شکوفه های گیلاس و سامورایی ها می رویم تا از قاب تصویر، نقاط متنوع و سراسر زیبایی آن را سیاحت کنیم.

سفر تصویری به ژاپن؛ سرزمین خورشید تابان

قاره آسیا، بزرگ ترین حجم معلق روی آب های کره زمین، بستری از زیبایی های طبیعی است. از ترکیه و فلات آناتولی گرفته تا کشورمان ایران، سرزمین های هند و پاکستان تا فلات تبت، مغولستان، چین و شرق دور، همگی گنجینه هایی از زیبایی های آفرینش هستند که در این قاره جمع شده اند. حرکت از صحرای خالی از زندگی روب الخالی عربستان به سمت دشت های سراسر برف تبت، همان قدر که سرما و بوران استخوان سوزی را به همراه می آورد، به همان مقدار هم گرمای زیبایی و شکوه شرق آسیا را پیش روی مسافران خود قرار می دهد. شرقی ترین نقطه آسیا، همانجایی است که این عظمت و شکوه منحصر به فرد، به نقطه اوج خود می رسد و بیننده را شگفت زده می نماید. جایی که هنر، تکنولوژی، زیبایی های طبیعی با پرواز آوای یک فلوت در جنگل های بامبو، درهم می آمیزند و سرزمین خورشید تابان را می آفرینند؛ ژاپن.

این روزها با شنیدن نام ژاپن، موارد متعددی در فکر های ما نقش بسته می گردد. اقتصاد قدرتمند، شکوفه های گیلاس، دلاوران سامورای، الفبای در و پنجره مانند (!)، بمباران اتمی هیروشیما، هجوم تکنولوژی، ازدحام توکیو، زندگی ماشینی، انیمیشن (انیمه )های خاطره انگیز و بیشتر. همه ما ژاپن را می شناسیم و این سرزمین، نام خود را به گونه ای خاص در فکر همه ما حک نموده است. حالا شما تمامی این موارد را کنار طبیعت زیبا، عجیب و شگفت آور ژاپن قرار دهید. بله واقعا شگفت انگیز و مجذوب نماینده است. ژاپن با ترکیب تمامی این عناصر، حالا به یکی از خواستنی ترین و مجذوب نماینده ترین مقصدهای دنیا برای گردشگران تبدیل شده است. حالا که شیوع دنیای کرونا، دست ما را از سفر کردن کوتاه نموده است، همراه خبرنگاران باشید تا طی یک سفر ویژه، از قاب یک سری تصویر شگفت آور و مجذوب نماینده، به سرزمین شکوفه های گیلاس و کاتاناهای سامورایی برویم و در جادوی آن غرق شویم. این شما و این هم سفر تصویری به ژاپن!

خوردن رامن و گشت وگذار در شب های توکیو

غیرممکن است که به محض فرود در شهر توکیو، سراغ گشت وگذار در خیابان های این شهر نروید. هرچقدر هم که دلتان یک استراحت حسابی بعد از پروازهای طولانی را بخواهد، توکیو به مقدار ای جادویی و شگرف است که همان لحظه فرود، دوست دارید به خیابان هایش بروید و ماجراجویی کنید!

اما خب مگر می گردد که در خیابان های توکیو بگردید و به خوردن غذاهای ژاپنی دست نزنید؟ رامن یکی از مجذوب نماینده ترین غذاهای ژاپنی است که می توانید آن را در خیابان های توکیو سرو کنید. شما می توانید در محله اومویده یوکوچو (Omoide Yokocho) در قسمت شینجوکو از توکیو، که یک محله کلاسیک با کوچه های باریک و خاص است، رامن های خیلی خوشمزه ای را سفارش دهید. با تاریک تر شدن هوا، می توانید به کوچه های گلدن گای (Golden Gai) و کابوکیچو (Kabukicho) بروید و با چشم انداز های خیره نماینده ای که به واسطه تابش لامپ های نئونی ایجاد شده اند، خاطره سازی کنید!

بازدید از مرکز هنر، پارک رویال و محله گینزا

در روز دوم بازدید از شهر توکیو، می توانیم به مرکز هنر توکیو برویم و در آن حسابی عکاسی کنیم. مرکز هنر توکیو یک ساختمان بسیار زیبا با معماری خاص و هنرمندانه هست؛ به همین علت، عکس های بسیار زیادی را می توان در آن ثبت کرد. در ادامه به پارک رویال توکیو می رویم و غروب خورشید را از آنجا دیدن می کنیم. ساعات خاتمهی شب را هم می توانیم به محله گینزا برویم. محله گینزا، یکی از منطقه ها گران و بسیار معروف توکیو است.

بازار ماهی، برج توکیو و محله روپونگی

ماهی یکی از مهم ترین و عمومی ترین فرآورده های غذایی مردم ژاپن است. اگر از دنبال نمایندگان و علاقه مندان سبک زندگی ژاپنی ها بوده باشید، احتمالا از این موضوع باخبر هستید و نام غذای سوشی هم به گوشتان آشنا است. در روز سوم سفر به ژاپن و توکیو، به بازار ماهی تسوکیجی (Tsukiji) می رویم. این بازار، یکی از فروشگاه های قدیمی و کلاسیک ماهی در توکیو است. سوشی فروشی های این منطقه واقعا معروف و حرفه ای هستند و پس از بازدید از بازار ماهی تسوکیجی، هرگز نباید فرصت خوردن سوشی در آنجا را از دست بدهید. برای دیدنی طلوع یا غروب خورشید، امروز می توانیم به محله روپونگی برویم و این لحظات زیبا را از پشت بام خانه های روپونگی دیدن کنیم. در ادامه، به سراغ بازدید از برج توکیو می رویم که یکی از نمادهای بزرگ و به شدت معروف توکیو است. بازدید از فروشگاه های برج توکیو و گرفتن عکس های مختلف از آن، از کارهایی است که می توانید انجام بدهید.

معبد سنسوجی، فروشگاه توکیو پلازا و چهارراه شیبویا

ژاپن نیز مانند بیشتر کشورهای شرق آسیا، معابد خاص و زیبایی را در خودش جای داده است. در چهارمین روز از بازدید توکیو، در همان اول کار به محله آساکوسا می رویم. در این محله، یک خیابان بنام ناکامیسه وجود دارد که از نظر وجود بازارها و فروشگاه های مختلف، حسابی نام ورسم در نموده است! در خیابان ناکامیسه، معبد سنسوجی واقع شده است. پس از معبد سنسوجی، به محله اوماتاساندیو (Ometasando) می رویم و ضمن بازدید از فروشگاه توکیو پلازا، می توانیم از کلکسیون آیینه های این فروشگاه نیز عکس های خوبی تهیه کنیم.

در خاتمه چهارمین روز بازدید از توکیو، به محله شیبویا می رویم. محله شیبویا یکی از نمادهای توکیو و زندگی مدرن ژاپنی ها است. این منطقه، شلوغ ترین چهارراه دنیا را که چهارراه شیبویا باشد، در خودش جای داده است.برای تمام کردن امروز، برترین کار این است که به محله شیبویا و چهارراه همواره شلوغش برویم و عکس های خاطره انگیزی را ثبت کنیم.

کوه فوجی

کوه فوجی، بلندترین و معروف ترین قله در کشور ژاپن است و یکی از اصلی ترین نمادهای این کشور به شمار میرود. برای آخرین روز اسکان در توکیو، بازدید از این قله بلند، برترین کاری است که می توانیم انجام بدهیم. برای رسیدن به کوه پایه های فوجی، باید از اتوبوس استفاده کنیم. راستا اتوبوسی که به سمت فوجی حرکت می نماید، مملو از جنگل های سرخ و نارنجی با برگ های پرتعداد و زیبا است. اتوبوسمان در مهمان خانه ریوکان توقفی کوتاه خواهد داشت. پس از آن، به متروی کاواگوچی می رویم و ضمن حرکت به سمت کوه فوجی، از بازتاب این کوه بزرگ در آب رودخانه کاواگوچی لذت می بریم. پس از توقف در پارک آراکورایاما سنگن، حالا نوبت پیاده روی طولانی ما به سمت فوجی سان است. پس از دیدنی طلوع یا غروب خورشید از کوه فوجی، زمان حرکت به سمت کیوتو فرا می رسد!

پس از توکیو، به کیوتو سفر می کنیم. کیوتو ایستگاه آخر ما طی سفرمان به ژاپن خواهد بود. کیوتو هم مثل مرکز ژاپن که توکیو باشد، زیبایی های بسیار زیادی را در خودش جای داده است. 3 روز در کیوتو می مانیم و زمان بازگشت به خانه فرا می رسد.

بازدید از معبد ایناری و کیومیزو-درا

برخلاف توکیو، شهر کیوتو استخوان بندی کلاسیک خود را همچنان حفظ نموده است. در کیوتو معابد و بارگاه های بسیار زیادی را می توانید پیدا کنید. یکی از این بارگاه ها، معبد ایناری است. پس از معبد ایناری، می توانیم سراغ معبد کیومیزو-درا برویم. به لطف معماری خاص این معبد، در روزهایی که هوا ابری و مه آلود نباشد، می توانیم یک نمای باورنکردنی از کیوتو را دیدن و تصاویر پرتعدادی را ثبت کنیم. پس از معبد کیومیزو-درا، سراغ معبد هوکانجی می رویم که در محله گیون واقع شده است. پس از بازدید از این معبد، می توانیم به محله ریوکان برویم و در مسافرخانه هایی که در آنجا واقع شده، استراحت کنیم.

باغ بامبو، معبد دای گوجی و آب تنی در گرم آبه های اون سن

امروز به آراشی یاما می رویم. این منطقه کمی خارج از شهر کیوتو است و بزرگ ترین جاذبه توریستی آن، باغ بامبو است. در این باغ، می توانید ساعت ها میان درخت های بامبو حرکت کنید و در سبزی بی خاتمهش غرق شوید. سالانه افراد بسیار زیادی از این باغ، بازدید می نمایند و دیدنی آن همراه با دیگر بازدیدنمایندگانش، حال وهوای خاصی را ایجاد می نماید. پس از آراشی یاما، به معبد دای گوجی می رویم که حسابی با برگ های قرمز و زرد پاییزی پوشیده شده است. در خاتمه، به محل اقامتمان در محله ریوکان بازمی گردیم و ضمن آب تنی کردن در گرمابه های اونسن، برای آخرین روزمان در ژاپن و کیوتو آماده می شویم.

بازار نیشکی و خاتمه ماجراجویی در ژاپن

برای روز آخر، به بازار نیشکی (Nishiki) می رویم. این بازار، از جاذبه های توریستی مهم کیوتو است و سالانه، بازدیدنمایندگان پرتعدادی را به خود جلب می نماید. از غذاهای مختلف گرفته تا لباس ها و تجهیزات متنوع، همه را می توانید در راه روهای پرتعداد بازار نیشکی پیدا کنید. پس از آن، می توانیم به اقامتگاهمان برگردیم، وسایلمان را جمع کنیم و برای بازگشت به خانه آماده شویم.

امیدواریم که این سفر تصویری برای شما لذت بخش بوده باشد. طی این سفر به دو شهر کیوتو و توکیو رفتیم و از قاب تصاویر، از نقاط مجذوب نماینده و متنوع آن ها بازدید کردیم. خبرنگاران به صورت روزانه سفرهای تصویری و تورهای مجازی متنوعی را در دسترس شما قرار می دهد. اگر به این موضوعات علاقه مند هستید، بازدید روزانه از خبرنگاران را نباید فراموش کنید.

منبع: کجارو / shopmoment.com
انتشار: 10 اسفند 1400 بروزرسانی: 10 اسفند 1400 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1951

به "سفر تصویری به ژاپن؛ سرزمین خورشید تابان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر تصویری به ژاپن؛ سرزمین خورشید تابان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید