10 شهربازی مجذوب کننده در ژاپن

به گزارش تایمر سرگرمی، یکی از جاذبه های ژاپن که باعث می گردد افراد برای بردن بچه هایشان به این کشور تردیدی به خود راه ندهند شهربازی ها و تم پارک های مجذوب کننده این کشور است. ژاپن تعداد بسیار زیادی تم پارک و شهربازی محبوب دارد که بعضی از آنها مانند دیزنی لند و یونیورسال استودیوز برای بیشتر مسافران تور خارجی شناخته شده اند. جدای از این پارک های بسیار معروف، ژاپن دارای شهربازی و تم پارک های دیگری نیز هست که یک تجربه هیجان انگیز را به مسافران تور ژاپن می دهند. در ادامه از این شهربازی ها بیشتر خواهیم گفت.

10 شهربازی مجذوب کننده در ژاپن
 • معروف ترین شهربازی های ژاپن
  • دیزنی سی توکیو/ Tokyo DisneySea
  • دیزنی لند توکیو/ Tokyo Disneyland
  • یونیورسال استودیوز/ Universal Studios
  • فوجی-کیو هایلند/ Fuji Q Highland
  • ناگاشیما اسپا لند/ Nagashima Spa Land
  • پارک Huis Ten Bosch
  • بهشت دریایی هاکیجیما/ Hakkeijima Sea Paradise
  • پادشاهی نینجا ایسه/ Ninja Kingdom Ise
  • میدان دنیای توبو/ Tobu World Square
  • لگولند/ Legoland Japan

معروف ترین شهربازی های ژاپن

اگر خودتان و فرزندتان برای تجربه یک فضای متفاوت و هیجان انگیز در کشوری مانند ژاپن آماده هستید حتماً نام شهربازی هایی را که در ادامه می آیند به خاطر بسپارید:

دیزنی سی توکیو/ Tokyo DisneySea

یکی از تم پارک هایی که می توانید در تور خارجی ژاپن ببینید دیزنی سی است که درست در ساحل واقع شده است. این پارک بر اساس اسطوره ها و افسانه های مرتبط با دریا ساخته شده و دارای 7 بخش است. بندر مدیترانه، جزیره اسرارآمیز، تالاب پری دریایی، ساحل عرب، دلتای رودخانه گمشده، بندر دیسکاوری و آب نمای آمریکایی نام این بنادر هستند. این پارک به شکلی طراحی شده که هم برای بچه ها و هم برای بزرگسالان مناسب است و می توانید به شکل خانوادگی در آن حسابی خوش بگذرانید.

ساعت بازدید: از ساعت 8 صبح تا 22

قیمت بلیط ورودی:

7900 تا 10900 ین برای بزرگسالان

6600 تا 9000 ین برای نوجوانان

4700 تا 5600 ین برای بچه ها 4 تا 11 سال

دیزنی لند توکیو/ Tokyo Disneyland

معروف ترین تم پارک ژاپن، دیزنی لند توکیو است. این تم پارک بر اساس فیلم های فراوری شده به وسیله والت دیزنی ساخته شده و دارای هفت بخش است که به عنوان سرزمین از آنها یاد می گردد. این پارک در سال 1983 به عنوان اولین پارک موضوعی دیزنی در خارج از ایالات متحده افتتاح شد. در حال حاضر این پارک به حدی معروف است که از آن به عنوان یکی از معروف ترین پارک های دیزنی دنیا یاد می گردد. دیزنی لند توکیو از دیزنی لند کالیفرنیا و پادشاهی جادویی در فلوریدا الگوبرداری شده و یکی از مجذوب نماینده ترین جاهایی است که در تور ژاپن باید به سراغش رفت.

ساعات بازدید: 8 صبح تا 22

هزینه بلیط ورودی: 7900 تا 10900 ین برای بزرگسالان

6600 تا 9000 ین برای نوجوانان

4700 تا 5600 ین برای بچه ها 4 تا 11 سال

یونیورسال استودیوز/ Universal Studios

یکی دیگر از تماشای های تور ژاپن یونیورسال استودیوز ژاپن است. این مکان اولین پارک موضوعی تحت برند یونیورسال استودیو بود که در آسیا ساخته شد. این تم پارک در سال 2001 در منطقه خلیج اوزاکا افتتاح شد و امروزه یکی از پربازدیدترین پارک هایی است که مسافران تور خارجی به تماشا آن می روند.

یونیورسال استودیوز در حال حاضر دارای 10 بخش مجذوب نماینده مانند هالیوود، سانفرانسیسکو، پارک ژوراسیک، سرزمین عجایب دنیا و دنیای جادوگرانه هری پاتر است. علاوه بر این بخش ها مسافران تور خارجی می توانند از چرخ وفلک تا ترن های هیجان انگیز این پارک استفاده نمایند و حسابی خوش بگذرانند.

ساعت بازدید: 9 صبح تا 20

هزینه بلیط ورودی:

8400 تا 9400 ین برای افراد 12 تا 64 سال

5400 تا 6300 ین برای افراد 4 تا 11 سال

فوجی-کیو هایلند/ Fuji Q Highland

یکی از پارک های محبوب دیگر که در تور خارجی ژاپن می توانید به سراغش بروید فوجی -کیو هایلند است که در منطقه پنج دریاچه فوجی در دامنه این کوه قرار گرفته است. این شهربازی دارای پنج ترن هوایی بزرگ است که بعضی از آنها رکورددار هستند. یکی از رکوردهای این پارک به ترن دودونپا (Dodonpa) در سال 2001 تعلق گرفته که بالاترین سرعت را دارد. رکورد دیگر به ترن تاکابیشا (Takabisha) تعلق دارد که به عنوان شیب دارترین ترن هوایی دنیا در سال 2011 شناخته شده است.

ساعت بازدید: 9 صبح تا 17

هزینه بلیط ورودی:

ورود به پارک رایگان است؛ اما هزینه سواری هر شخص برای هر سواری 400-2000 ین است.

بلیط 1 روزه برای سواری نامحدود 6000-7800 ین است که با توجه به روز هفته معین می گردد. اگر این بلیط بعد از ساعت 14 خریداری گردد با توجه به روز 4100-5900 ین هزینه دارد.

ناگاشیما اسپا لند/ Nagashima Spa Land

یکی از جاهای متفاوت تری که در تور ژاپن می توانید به آن سر بزنید ناگاشیما اسپا لند است. این استراحتگاه در خارج از ناگویا واقع شده است و از 5 مرکز تفریحی اصلی همچون یک پارک آبی، یک مجموعه چشمه آب گرم و پارک تفریحی تشکیل شده است. در این پارک مسافران تور خارجی می توانند در حوضچه های آب گرم و اسپاها وقت بگذرانند و به بچه ها خود امکان سواری با وسیله های هیجان انگیز داخل پارک را بدهند. اژدهای آهنین 2000 یکی از مجذوب نماینده ترین ترن های این پارک است که باید در این تور خارجی به سراغش رفت.

ساعت بازدید: از ساعت 9:30 تا 17 در زمان های کم بازدید و از ساعت 9:30 تا 19:30 در فصل های پربازدید

روزهای تعطیل: چند روز در ماه های ژانویه و ژوئن، بعلاوه پارک آبی از اواخر سپتامبر تا اوایل جولای بسته است.

هزینه بلیط ورودی:

6800 ین (ورودی + سواری نامحدود در اسپالند و پارک آبی)

5500 ین (ورودی + سواری نامحدود در اسپانیا)

3800 ین (ورودی + سواری نامحدود در پارک آبی)

1600 ین (فقط ورودی)

هزینه های سواری انفرادی از 300 ین تا 2000 ین در هر سواری متغیر است.

پارک Huis Ten Bosch

اگر می خواهید در تور ژاپن به تماشا یکی از کشورهای اروپایی بروید باید سری به این پارک بزنید. این پارک در استان ناکازاکی واقع شده است و یک شهر هلندی را بازسازی نموده است. در این پارک فضاهای اروپایی با یاری کانال های زیبا، آسیاب های بادی نمادین، باغ های زیبا و معماری خاص در مقابل چشمان مسافران تور ژاپن گسترده شده اند.

گل های فصلی این پارک نیز از دیگر جاذبه های آن به شمار می رود که می تواند امکان بودن در چشم انداز های زیبا و گرفتن عکس های یادگاری را برای مسافران تور خارجی ممکن کند. در این پارک که به انگلیسی معنای خانه ای در جنگل را می دهد فستیوال های مختلفی نیز برگزار می گردد. یکی از معروف ترین آنها فستیوال گل در ماه می است که در آن بیش از 700 گونه مختلف گل لاله به نمایش گذاشته می گردد و مسافران تور ژاپن را در زیبایی گل ها غرق می نماید.

ساعت بازدید: 9 صبح تا 22

هزینه ورودی: 7000 ین (ورودی پارک و ورود نامحدود به بیشتر جاذبه ها)

بهشت دریایی هاکیجیما/ Hakkeijima Sea Paradise

این بهشت دریایی در جزیره ای کوچک در نزدیکی ساحل قرار گرفته است. این پارک در فاصله 30 دقیقه ای با قطار از جنوب مرکز شهر یوکوهاما واقع شده است و به علت آکواریوم بسیار چشمگیر خود یکی از پربازدیدترین پارک های تفریحی در تور ژاپن است. این پارک از دو بخش آکوا ریزورت و سرزمین لذت (Pleasure Land) تشکیل شده که هر کدام بخش های مختلفی دارند. در بخش آکوا پارک تماشای شنای دلفین ها و تماشا ماهی های دریایی، شیر دریایی و فک ها برای مسافران تور خارجی امکان پذیر است. در بخش سرزمین لذت نیز مسافران تور ژاپن می توانند اوج هیجان را با سقوط آزاد از ارتفاع 107 متری تجربه نمایند و یا سوار چرخ وفلک بشوند.

ساعات بازدید: 10 صبح تا 17 (ممکن است در تعطیلات طولانی تر باشد.)

هزینه ورودی:

3300 ین (آکوا ریزورت)

3500 ین (سواری نامحدود در سرزمین لذت)

5600 ین (آکوا ریزورت و سواری نامحدود در سرزمین لذت، مارس تا نوامبر)

5100 ین (آکوا ریزورت و سواری نامحدود در سرزمین لذت، دسامبر تا فوریه) یا 300-1000 ین برای هر سواری انفرادی در سرزمین لذت

پادشاهی نینجا ایسه/ Ninja Kingdom Ise

اگر به دوره های تاریخی ژاپن یا زمانی که سامورایی ها حکومت می کردند علاقه دارید باید در تور ژاپن به سراغ این پارک موضوعی بروید. این پارک همچون یک شهر قلعه کوچک ساخته شده است. موزه نینجا، زمین بازی ماجراجویی نینجا، گالری شمشیر، سالن های تئاتر و رستوران ها از بخش های مختلف این پارک هستند. علاوه بر این قسمت ها، یک حمام آب گرم عمومی نیز در کنار ورودی پارک قرار گرفته و به مسافران تور ژاپن امکان می دهد تا تجربه یک حمام مطلوب نیز در این پارک داشته باشند.

این پارک با پارک های دیگری که معرفی کردیم کمی تفاوت دارد؛ اما همین تفاوت باعث می گردد تجربه خاص تری را پس از بازدید آن داشته باشید.

ساعات بازدید: شهر قلعه: 9 صبح تا 17 (آخرین ورود از ساعت 16:00)

هزینه ورود:

4900 ین (جاذبه ها، لباس و ورود به شهر قلعه و حمام)

3600 ین (لباس و ورود به شهر قلعه و حمام)

1500 ین (فقط ورودی شهر قلعه)

750 ین (فقط ورود به حمام؛ 850 ین در تعطیلات آخر هفته)

هزینه هر جاذبه انفرادی 500-3000 ین است.

میدان دنیای توبو/ Tobu World Square

یکی دیگر از جاهایی که باید در تور ژاپن حتماً به سراغش بروید میدان دنیای توبو است. این میدان یک پارک موضوعی است و در کینوگاوا اونسن واقع شده است. در این میدان کپی هایی از ساختمان های معروف سراسر دنیا در مقیاس 25/1 قرار داده شده اند. این ساختمان ها، بناهای باستانی، گنجینه های فرهنگی و سایت های میراث دنیای یونسکو هستند که با جزئیات کامل به نمایش درآمده اند. این پارک نیز در نوع خود بسیار مجذوب نماینده است و می توانید در سفر با تور خارجی ژاپن به سراغش بروید.

ساعت بازدید

9 تا 17 (اواسط مارس تا نوامبر)

9:30 تا 16 (دسامبر تا اواسط مارس)

پذیرش یک ساعت قبل از بسته شدن به سرانجام می رسد.

هزینه ورود: 2800 ین

لگولند/ Legoland Japan

سرزمین لگو در سال 2017 در ناگویا افتتاح شد تا یکی از برترین جاهای سرگرم نماینده برای علاقه مندان لگو در تور ژاپن باشد. سرزمین لگو به چندین بخش با موضوع های مختلف تقسیم شده است. در بخش کارخانه مسافران تور ژاپن می توانند در خصوص نحوه فراوری آجر لگو و انواع ماشین آلات مورد استفاده در ساخت لگوها اطلاعات زیادی را به دست آورند. در بخش Bricktopia مسافران تور خارجی می توانند در کارگاه های آموزشی شرکت نمایند و درباره ایجاد مدل و رباتیک بیشتر بیاموزند. نمایش های مختلفی نیز در این پارک به نمایش در می آید؛ هرچند به زبان ژاپنی هستند و باید این نکته در نظر گرفته گردد. در این پارک فروشگاه لگو نیز وجود دارد و می توانید به راحتی لگوی مورد علاقه خود را از آن بخرید.

ساعات بازدید:

از ساعت 10 تا 16 در روزهای هفته

ساعت 10 تا 17 در تعطیلات آخر هفته و تعطیلات ملی

هزینه بلیط ورودی:

بزرگسالان بالای 19 سال: 4800-7900 ین

بچه ها 3 تا 18 سال: 3500-5300 ین

سخن آخر

یکی از جاذبه های کشور ژاپن که بسیاری از مسافران تور خارجی به سراغ آن می روند انواع پارک های موضوعی و شهربازی های ژاپن است. ژاپن در این زمینه تنوع بالایی از شهربازی ها و پارک های موضوعی را به مسافران تور ژاپن ارائه می نماید و فرصتی مناسب را برای کشف هیجان های تازه در این تور خارجی خلق می نماید. می توانید در تور ژاپن با توجه سلایق خود و کودکتان به سراغ این پارک ها بروید و در دنیای هیجان انگیز اسباب بازی ها و فانتزی پارک های موضوعی کمی از دنیای واقعی فاصله بگیرید.

منبع: دالاهو
انتشار: 20 خرداد 1403 بروزرسانی: 20 خرداد 1403 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 2286

به "10 شهربازی مجذوب کننده در ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 شهربازی مجذوب کننده در ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید