سلامتی و پزشکی

هوش مصنوعی به نقطه قوت بیمارستان های چین در جنگ با کرونا تبدیل شده است ، از نرم افرارهای اسکن ریه تا سیستمهای طبقه بندی اطلاعات بیماران

بیمارستان ژونگنان وابسته به دانشگاه ووهان در ووهان چین و در قلب شیوع Covid-19 قرار گرفته است؛ یک بیماری نوظهور و از اعضای جدید خانواده ویروس های کرونا. این بیماری هم اکنون در کره جنوبی، ایتالیا و ایران نیز در حال گسترش است. اکنون به نظر می رسد بیمارستان ژونگنان...

13 فروردین 1399

تخلف علت تعطیلی بخش آنژیوگرافی بیمارستان سپاهان بود

به گزارش خبرنگاران، حمیدرضا طلوعی ظهر سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به لزوم ترویج گردشگری سلامت در اصفهان گفت: به طور معمول بیماران دیگر کشوها به دلیل هزینه های مناسب و اعتماد به پزشکان ایرانی از درمان در کشورمان استقبال می نمایند اما باید...

13 فروردین 1399

امید به زندگی در ایران 20 سال افزایش یافته است

خبرنگاران/اردبیل معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: بعد از انقلاب اسلامی بر اساس یافته های علمی و پیشرفت علم پزشکی امید به زندگی بین سنین 50 تا 70 سال بیش از 20 سال افزایش یافته است.

12 فروردین 1399

زمان طلایی در سکته مغزی

سکته مغزی پیش از وقوع علایمی دارد که به آن سکته مغزی گذرا می گویند؛ به این ترتیب که فرد در 24 ساعت حالت گزگز، مورمورشدن، کرختی، ضعف و فلج را در صورت و دست و پا حس می نماید که تا پیش از آن چنین حالاتی نداشته است.

7 فروردین 1399

مخالفت با ایجاد سازمان نظام مهندسی ICT

به گزارش خبرنگاران به نقل از فدراسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات، در روزهای اخیر تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرحی را در راستای تشکیل سازمان نظام مهندسی ارتباطات و فناوری اطلاعات با عنوان مخفف نمافا به هیئت رئیسه مجلس ارائه دادند که انتقاد...

3 فروردین 1399

واکنش دانشجویان گیلانی به شرایط اسفبار شیخ زکزاکی در زندان

فعالان دانشجویی دانشگاه آزاد واحد لاهیجان در اعتراض به شرایط اسفبار شیخ زکزاکی در زندان کادونای نیجریه در فضای مجازی واکنش نشان دادند.

3 فروردین 1399

اطلاعاتی درباره تحصیل در خارج از کشور برای پدر مادرها

شاید اجازه دادن به فرزندان تان برای ریسک کردن و سفر در سراسر دنیا و به جاهایی که هزاران کیلومتر از خانه دور است، به نظر کار بزرگ و غیرممکنی می آید. چگونه از شما انتظار می رود که نگران نباشید؟ فرزندتان، کسی که هنوز هر ماه به خانه برمی شود تا لباس هایش را...

28 اسفند 1398

مکانهای دیدنی ماهان Mahan

یکی از شهرهای گردشگری ایران که درجنوب شرقی آن ، در استان کرمان قرارگرفته است شهر ماهان است. این شهر ازنظرآب و هوا در بهترین منطقه آب و هوایی کرمان قرارگرفته است. باغ های ایرانی ، معماری قدیمی و منحصربفرد آن جاذبه هایی است که مسافران زیادی را به این شهر...

20 اسفند 1398

توصیه های سلامتی برای کار با وایتکس

مایع سفید کننده خانگی معمولا حاوی 3 تا 8 درصد سدیم هیپوکلریت است. این ماده معمولا برای خود پوست سمی نیست، اما می تواند موجب تحریک آن، چشم ها و دیگر بخش های بدن شود.

17 اسفند 1398

گذری بر مدرسه شبانه روزی کانون اصلاح و تربیت تهران

برای اولین بار در ایران در سال 1347 کانون اصلاح و تربیت در تهران تشکیل شد. کانون اصلاح و تربیت، مرکزی است جهت نگهداری، اصلاح و تربیت و تهذیب اطفال بزهکار غیر بالغ و بزهکار یا بزهکارانی که کمتر از 18 سال تمام سن داشته باشند. در کانون اصلاح و تربیت همه چیز متفاوت...

12 اسفند 1398

گسترش تلاش ها برای ممانعت از اعدام پرویز مشرف

دادگاه عالی پاکستان از ثبت ده ها دادخواست در اعتراض به صدور حکم اعدام برای مشرف خبر داده شرح داد: این درخواست ها بررسی می شوند.

8 اسفند 1398

گردشگری ایران برای جلوگیری از شیوع کرونا آمادگی دارد؟

شرکت کنندگان در چهل وهفتمین نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، بر آمادکی تاسیسات گردشگری کشور بر جلوگیری از شیوع کرونا تاکید کردند.

8 اسفند 1398

نکته بهداشتی ، شرایط عاطفی تان را بهبود بخشید

داشتن دیدگاهی مثبت به زندگی می تواند سلامت جسمی شما را هم بهبود بخشد.

6 اسفند 1398

مردم مناطق جنوبی استان سیستان و بلوچستان خانه ای نداشتند که با سیل از بین برود!

فعال دانشجویی دانشگاه تهران گفت: اغلب مردم مناطق جنوبی استان سیستان و بلوچستان متاسفانه در کپر زندگی می کردند و خانه ای نداشتند که بخواهد با جریان آب و سیل از بین برود.

4 اسفند 1398

مهلت ثبت نام آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تمدید شد

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: داوطلبان آزمون دستیاری تخصصی پزشکی از 14 تا 16 دی ماه 98 فرصت دارند برای ثبت نام در آزمون دستیاری تخصصی پزشکی اقدام کنند.

3 اسفند 1398

کشف 750 هزار نسخه کتاب تکثیر غیرمجاز در سال 97

مدیر نشر ثالث گفت: طی سال گذشته (97) 750 هزار جلد کتاب تکثیر غیرمجاز توسط کمیته صیانت از نشر کتاب کشف شد. این آمار کم نیست. وزارت ارشاد و قوه قضائیه به جد باید این مسئله را مورد توجه قرار دهند.

2 اسفند 1398

سفیر چین در ایران:دل به دل راه دارد، دوستی ایرانیان را احساس کردیم

به گزارش خبرنگاران، چانگ هوآ سفیر چین در ایران در یادداشتی به ابراز حمایت دولت و ملت ایران از چین در مورد ویروس کرونا پرداخت که در ادامه آمده است.

28 بهمن 1398

سرمربی تیم ملی امید: بازی با قطر مهم است ، همه بازیکنان را محک زدیم

سرمربی تیم ملی فوتبال امید با اظهار رضایت از بازی درون تیمی شاگردانش گفت:فکر می کنم از این مسابقه به بهترین شکل استفاده کردیم و حتی مفیدتر از بازی برابر یک باشگاه قطری بود.

26 بهمن 1398

عکس روز، غربالگری مسافران برای کوروناویروس

یک مامور بهداشتی مسافران ورودی به فرودگاه بین المللی کوالالامپور در سپانگ مالزی را با یک اسکن کننده حرارتی غربالگری می نماید تا به عنوان اقدامی احتیاطی در برابر شیوع کوروناویروس جدید افراد تب دار را شناسایی کند.

24 بهمن 1398

هوای آلوده نتیجه یارانه هاست!

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با بیان اینکه ایران رتبه نخست جهان در پرداخت سوبسید انرژی را دارد، گفت: همین هوای آلوده نتیجه این یارانه هاست.

21 بهمن 1398
تعداد: (107)