اخبار اقتصادی

269 شرکت دانش بنیان احتیاج کشور به محصولات زیستی و کشاورزی را برطرف می نماید

بیش از 6 هزار و 200 شرکت دانش بنیان در اکوسیستم فناوری و نوآوری فعال هستند که هر یک از حوزه های فناوری سهمی متفاوت از این رقم دارند.

18 شهریور 1400

آیا گرفتن مدرک دکتری به هزینه و زحمتش می ارزد؟

هر ساله لشکری از دکتر های بیکار از دانشگاه فارغ التحصیل می شوند بدون آنکه منظره اطمینان بخشی جلویشان باشد. شاید باید این دوره را کنار بگذاریم و روش های دیگری را برای تحصیلات پیشرفته امتحان کنیم.

7 شهریور 1400

راه های جلوگیری از ریزش مو در مردان

ریزش مو یکی از مشکلاتی است که مردان را بسیار اذیت و نگران می نماید. برای جلوگیری از ریزش مو در مردان راه حل های زیادی وجود دارد که با تغذیه و سبک زندگی مرتبط است.

1 شهریور 1400

قیمت دلار امروز یکشنبه 1400، 3، 30

قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز یکشنبه 30 خرداد 1400 در صرافی های بانکی برای خرید به 23 هزار و 20 تومان و برای فروش به 23 هزار و 485 تومان رسید.

15 مرداد 1400

ابراز امیدواری مونسان برای ثبت جهانی هورامان تا سرانجام تیر ماه

تهران (پانا) - وزیر صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری، در پیامی با اشاره به کوشش این وزارتخانه برای ثبت جهانی هورامان، ابراز امیدواری کرد تا سرانجام تیرماه، این اقدام به نتیجه برسد.

10 مرداد 1400

تور کانادا: 10 کارگزار برتر کانادا برای استخدام در سال 2020

با توجه به نرخ پایین بیکاری، کارفرمایان برای جذب و حفظ استعدادهای برتر باید بیشتر کوشش نمایند، زیرا به ازای هر کدام از موقعیت های شغلی در کانادا، نیروهای کار کمتری وجود دارد. مجله فوربز و شرکت تحقیقات بازار Statista، تعداد 8،000 کارمند را برای معین برترین...

8 مرداد 1400

واکسیناسیون؛ رویافروشی در ارمنستان

این ها اظهارات کیوان بیانی، مدیر یک آژانس گردشگری در تهران است که خودش هم تور ارمنستان را این روزها اجرا نموده و درباره موج سفر ایرانی ها که به خاطر تزریق واکسن در ارمنستان راه افتاده است، به ایسنا می گوید: استقبال از تورهای ارمنستان با تبلیغاتی که درباره...

4 مرداد 1400

(تصویر) بازی سحر قریشی در یک فیلم اروتیک؛ شایعه یا واقعیت؟

باشگاه خبرنگاران نوشت: وب سایت IMDb نام سحر قریشی را به لیست بازیگران فیلم 365 روز افزود.

2 مرداد 1400

روش اجرایی همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی نهایی شد

تهران (پانا) - رئیس دانشگاه تربیت مدرس از نهایی شدن روش اجرایی همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی اطلاع داد.

30 تیر 1400

مهمترین اولویت دولت نو در حوزه سیاست خارجی از نگاه فواد ایزدی

یک کارشناس مسائل بین الملل معتقد است: مهمترین اولویت دولت آینده در حوزه سیاست خارجی این است که اولویت های دولت های قبلی را در این عرصه کنار بگذارد؛ چرا که ما به یک تغییر پارادایمی و ریشه ای در حوزه سیاست خارجی احتیاج داریم.

29 تیر 1400

دیدار جوزپ بورل با مقام های ارشد لبنان

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که به لبنان سفر کرده، با نخست وزیر پیشبرد امور، مأمور تشکیل کابینه، رئیس مجلس و فرمانده ارتش این کشور دیدار و درباره مسائل مختلف مصاحبه کرد.

27 تیر 1400

سوگا جان سالم به در برد

ایسنا نوشت: نخست وزیر ژاپن امروز (سه شنبه) از رای عدم اعتماد به دولتش و درست 9 ماه پس از آنکه زمام امور در این کشور را به دست گرفت، جان سالم به در برد.

25 تیر 1400

شنبلیله؛ گیاهی موثر در درمان دیابت

قبل از کشف انسولین و بعلاوه داروهای ضد دیابت رایج، بیماران دیابتی با گیاهان دارویی و درمان های سنتی معالجه می شدند.

24 تیر 1400

برگ سبز خودرو سند رسمی است نه سند مالکیت

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک گفت: برگ سبز، سند رسمی است اما سند مالکیت رسمی نیست، اما بعضی دلال ها برای فرار مالیاتی به دفاتر مراجعه نمی نمایند.

22 تیر 1400

انتقاد تند روسیه از کشورهای غربی

خبرنگاران : وزیر امور خارجه روسیه گفت:غرب همه اصول دموکراسی را زیر پا گذاشته است.

22 تیر 1400

امکان دسترسی تمام آحاد جامعه به دروس منتخب اساتید دانشگاه تهران فراهم شد

دانشگاه تهران در راستای فراهم کردن امکان آموزش های دانشگاهی برای تمامی آحاد جامعه، اقدام به فراهم سازی دسترسی به محتوای علمی دروس منتخب اساتید دانشگاه تهران به شکل مجازی نموده است.

21 تیر 1400

نشاکاری در 80 درصد از اراضی استان های شمالی

تهران (پانا) - کریمی گفت تا به امروز عملیات نشاکاری در 350 هزار هکتار معادل 80 درصد از شالیزارهای استان های شمالی اجرا شده است.

21 تیر 1400

عایق های ایران ساخت از هدر رفت انرژی جلوگیری می نماید، کارایی و اثربخشی بیشتر نسبت به نمونه های خارجی

یکی از دغدغه های جدی صنایع بالا دستی، جلوگیری از هدررفت انرژی و یاری به حفظ منابع است؛ این فرایند با یاری شرکت های دانش بنیان، خلاق و فناور فرایندی تازه گرفت.

18 تیر 1400

واشنگتن حرکت دو کشتی نظامی ایرانی به سمت قاره آمریکا را زیر نظر گرفته است

تهران (پانا) - نشریه پولیتیکو به نقل از منابع آمریکایی مدعی شد که نهادهای امنیتی آمریکا حرکت دو کشتی نظامی ایرانی در نیمکره غربی را که گمان می کنند مقصد نهایی آنها ونزوئلا باشد، تحت نظر گرفته اند.

16 تیر 1400

به واردات انرژی از روسیه ادامه خواهیم داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، پکا هاویستو وزیر خارجه فنلاند طی سخنانی گفت که این کشور در حال حاضر تصمیمی برای اعمال محدودیت بر واردات انرژی از روسیه ندارد.

14 تیر 1400
تعداد: (475)