وزیر کشتیرانی هند: بندر راهبردی چابهار برای ما بسیار اهمیت دارد

به گزارش تایمر سرگرمی، وزیر کشتیرانی هند از اهمیت توسعه بندر راهبردی چابهار در جنوب شرقی ایران و کاهش هزینه های حمل و نقل کالا برای کشورش اشاره کرد.

وزیر کشتیرانی هند: بندر راهبردی چابهار برای ما بسیار اهمیت دارد

به گزارش گروه بین الملل تایمر سرگرمی، یک مقام ارشد دولت هند به مزایای راه اندازی بندر چابهار در جنوب شرقی ایران اشاره کرد و گفت که بندر چابهار موجب صرفه جویی 20 درصدی در بخش لجستیکی هند خواهد شد.

به نوشته روزنامه اکونومیک تایمز مانشوکا لالمانداویا وزیر کشتیرانی هند در این زمینه گفت که با توسعه بندر راهبردی چابهار هزینه های لجستیکی هند در زمینه حمل ونقل کالا برای کشورهای مستقل همسود تا 20 درصد کاهش می یابد.

به گفته این مقام هندی، کشورهای مستقل همسود قبل از توسعه این بندر برای انتقال کالا از طریق چین یا اروپا قابل دسترسی بودند.

وزیر کشتیرانی هند همچنین گفت: در یک توسعه راهبردی، بارگیری و تخلیه بار در بندر چابهار آغاز شده است. هزینه لجستیک حمل و نقل به کشورهای همسود از طریق چابهار 20 درصد کاهش مییابد.

وی به آغاز انتقال محموله ها با کشتی از هفته گذشته از بندرچابهار اشاره کرد و گفت که این برای هند بسیار مهم است و چابهار نقشی بسیار راهبردی دارد.

چندی قبل نیز وزیر امور خارجه هند در سخنانی با اشاره به عدم ارتباط زمینی موثر میان هند و کشورهای آسیای میانه گفت که دو منطقه باید کریدور هوایی پایداری برای افزایش تعامل تجاری و اقتصادی ایجاد کنند.

وزیر خارجه هند که در شورای تجاری هند-آسیای مرکزی صحبت می کرد، افزود: هند قصد دارد کمبودها در زمینه ارتباط زمینی میان دو نطقه را با استفاده از راستا عبوری از بندر چابهار در ایران جبران کند. (جزئیات بیشتر)

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1083

به "وزیر کشتیرانی هند: بندر راهبردی چابهار برای ما بسیار اهمیت دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر کشتیرانی هند: بندر راهبردی چابهار برای ما بسیار اهمیت دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید