نماینده دادستان: متهم حسن یاوری با مدرک جعلی، خود را مهندس پلیمر معرفی می کرد

به گزارش تایمر سرگرمی، سومین جلسه رسیدگی به اتهامات حسن یاوری و مرتبطین وی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار گردید.

نماینده دادستان: متهم حسن یاوری با مدرک جعلی، خود را مهندس پلیمر معرفی می کرد

به گزارش گروه گروه اجتماعی خبرنگاران، سومین جلسه رسیدگی به اتهامات حسن یاوری و مرتبطین وی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار گردید.

در ابتدای جلسه دادگاه وکیل حسن و حامد یاوری متهمین ردیف های اول و دوم پرونده گفت: درخواست داریم که بورس لیست 44 شرکت منتسب به حسن یاوری را به تفکیک خرید های آن ها اعلام کند و باید تاکید کنم که تمام مسئولیت هر توناژ این پرونده بر عهده احدی از موکلان من یعنی حسن یاوری است و سایر متهمان صرفا به خرید و فروش مواد اولیه پتروشیمی اشتغال داشته اند.

پس از اظهارات وکیل، متهمین سید علی مهرجو، مجید رستگار رامشه، مهدی رستگار رامشه، مهدی ریماز، میثم صالحی و امیر حسین چگینی با دستور قاضی در صندلی قرار دریافتد و قاضی به هر یک از این متهمان به صورت جداگانه اتهام مشارکت در اخلال کلان در نظام فراوریی کشور به وسیله فروش مواد اولیه سهمیه ای پتروشیمی دریافت شده از بورس کالا در بازار آزاد برخلاف قانون به میزان 246 میلیون کیلوگرم را تفهیم کرد.

متهم مهرجو در دفاعیات خود بیان داشت: 80 درصد شرکت های منتسب به متهم حسن یاوری هیچگونه فعالیتی نداشتند و 70 درصد مواد اولیه پتروشیمی که به صورت سهمیه ای توسط شبکه یاوری دریافت می شد در بازار آزاد به فروش می رسید و تنها 30 درصد این مواد صرف فراوری می شد.

متهم مجید رستگار رامشه نیز بیان داشت: من صرفا کارمند دفتری حسن یاوری بودم و سهمم از خرید و فروش مواد اولیه پتروشیمی صرفا در حد همان حقوقی بود که از دفتر حسن یاوری دریافت می کردم.

متهم مهدی رستگار رامشه، در دفاع از اتهامات خود گفت: من از سال 90 در دفتر حسن یاوری با دریافتی ماهانه 2 الی 3 و نیم میلیون تومان کار می کردم و با دستورات حسن یاوری روزانه 20 الی 30 تن مواد اولیه پتروشیمی را به فروش می رساندم و پول حاصل از این فروش را به حسابداری دفتر یاوری منتقل می کردم واطلاعی نداشتم که این محصولاتی که اقدام به فروش آن ها می کنم، سهمیه شهرستان ها برای فراوری است.

در ادامه جلسه دادگاه، متهم مهدی ریماز در صندلی نهاده شد و گفت: مسئولیت من در دفتر حسن یاوری نظارت بر کار حسابداران دفتر برای جلوگیری از تخلفات آن ها بود و من در خرید و فروش ها دخالتی نداشتم و وکالت نامه هایی که از سوی حسن یاوری به نام من تنظیم شده است صرفا برای اخذ اوراق مالیاتی بوده است.

میثم صالحی، یکی دیگر از متهمان این پرونده است که به دفاع از خود پرداخت.

این متهم پس از قرار دریافت در صندلی گفت: من در کارخانه های مستقر در قزوین و انزلی و ارومیه زیر نظر حسن یاوری فعالیت می کردم و مشاهده می کردم که برای مثال طی دو هفته ده الی 20 تن مواد اولیه به این کارخانه ها برای فراوری می آمد، اما در هفته سوم موادی به این کارخانه ها منتقل نمی شد. من از سال 97 به تهران آمدم و در دفتر یاوری مشغول به کار شدم.

مسئولیتم این بود که از کارگزاری ها برگه های خرید را دریافت کنم و حسن یاوری طی دو ماه به من عملیات خرید از بورس را آموزش داد.

متهم امیرحسین چگینی مدعی شد صرفا حقوق بگیر متهم یاوری بوده و تنها سه ماه در دفتر حسن یاوری به عنوان فروشنده مواد اولیه پتروشیمی فعالیت داشته است.

چگینی همچنین مدعی شد مجموعا 200 الی 300 تن خرید و فروش داشته است.

پس از دفاعیات هر کدام از متهمین فوق الذکر، وکلای آنان نیز با قرار دریافت در صندلی به بیان دفاعیات خود پرداختند.

پس از اخذ دفاعیات از متهمین فوق الذکرو وکلای آن ها نماینده دادستان در صندلی نهاده شد و گفت: یکی از اماره های اتهام اخلال منتسب به حسن یاوری همین وجود 80 درصد شرکت هایی است که غیر فعال بودند و ما طبق مستندات پرونده مشاهده می کنیم که متهم حسن یاوری برای نمونه از یک سوله دو کد دریافت سهمیه مواد اولیه دریافت نموده است.

نماینده دادستان گفت: مطابق با یک سند موجود در پرونده، حسن یاوری در سامانه بهین یاب تعهد داده که محصولات اولیه پتروشیمی خریداری شده را صرف فراوری کند و مطابق با این تعهد فروش این محصولات در بازار آزاد مصداق تخلف بوده است.

نماینده دادستان بیان داشت: وکیل متهم حسن یاوری انتساب 17 شرکت به موکل خود را می پذیرد؛ حال سوال ما این است که تکلیف آن 102 شرکتی که به نام کارتن خواب ها از سوی حسن یاوری ثبت شده است چه می گردد.

نماینده دادستان توضیح داد: متهم حسن یاوری خود را به عنوان مهندس پلیمر معرفی می کرد حال آنکه پیگیری های ما و مستندات موجود دال بر جعلی بودن مدرک دانشگاهی این متهم می باشد؛ همچنین متهمین حسن و حامد یاوری از کارمندان خود سفته های هنگفت دریافت می کردند که باید دلیل این کار را شرح دهند.

در انتها قاضی مسعودی مقام ختم جلسه را بیان کرد و بیان داشت: جلسه بعدی در روز دوشنبه 20 بهمن ماه برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 اسفند 1399 بروزرسانی: 15 اسفند 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1451

به "نماینده دادستان: متهم حسن یاوری با مدرک جعلی، خود را مهندس پلیمر معرفی می کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده دادستان: متهم حسن یاوری با مدرک جعلی، خود را مهندس پلیمر معرفی می کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید