میلیاردر سرشناس آمریکایی-مجارستانی: کرونا می تواند سرانجام اتحادیه اروپا باشد

به گزارش تایمر سرگرمی، جورج سوروس پیش بینی نموده که ویروس کرونا می تواند سرانجام اتحادیه اروپا باشد.

میلیاردر سرشناس آمریکایی-مجارستانی: کرونا می تواند سرانجام اتحادیه اروپا باشد

با ما سفر کنید و با تور ترکیبیی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به نوشته روزنامه دیلی میل، جورج سوروس، میلیاردر سرشناس آمریکایی-مجارستانی که در عین حال او را پایه گذار ایده انقلابهای مخملی نیز میدانند، تردیدهای خود را نسبت به احیای اتحادیه اروپا که به گفته وی یک اتحادیه ناقص است ابراز نموده و گفت: ریاست آلمان بر بانک مرکزی اروپا یکی از علت های این نگرانی است.

سوروس 89 ساله همچنین گمان می نماید که پاندمی ویروس کرونا می تواند به کاپیتالیسمی که ما آن را می شناسیم خاتمه دهد.

وی در مصاحبه ای با روزنامه ایندیپندنت گفت: من به شدت نسبت به احیای اتحادیه اروپا نگران هستم چرا که این بلوک یک اتحادیه ناقص است.

به گفته سوروس، این امر اروپا را در مقایسه با آمریکا آسیب پذیرتر می نماید نه تنها به خاطر اینکه یک اتحادیه ناقص است بلکه به این خاطر که این اتحادیه برمبنای اجرای قانون قرار گرفته است.

وی اضافه نمود: چرخ عدالت بسیار کند حرکت می نماید، در حالی که تهدیداتی چون ویروس کرونا به سرعت در حال حرکت است. این مسئله ای جدی برای اتحادیه اروپا به وجود می آورد.

این میلیاردر سرشناس شرح می دهد که چرا ریاست ناامیدانه آلمان بر بانک مرکزی اروپا را بسیار جدی گرفته است.

دادگاه قانون اساسی آلمان هفته گذشته به بانک مرکزی اروپا سه ماه فرصت داد تا تناسب خرید اوراق بهادار خود را شرح دهد یا با خطر از دست دادن بوندس بانک آلمان یکی از 19 بانک مرکزی که جزو اعضای بانک مرکزی اروپاست، روبرو گردد. دادگاه قانون اساسی آلمان همچنین از دولت و مجلس خواست تا بانک مرکزی اروپا را در این خصوص به چالش بکشند.

سوروس معتقد است که این اقدام می تواند اتحادیه اروپا را به عنوان یک نهاد مستقر بر اجرای قانون نابود کند چرا که این دستور از جانب دادگاه قانون اساسی آلمان که محترم ترین نهاد در آلمان است، صادر شده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا پاندمی ویروس کرونا می تواند چهره کاپیتالیسم را تغییر دهد یا خیر، گفت: هر چیزی ممکن است، اگرچه پیش بینی اینکه کاپیتالیسم به چه شکلی در خواهد آمد، امری غیرممکن است. ،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1002

به "میلیاردر سرشناس آمریکایی-مجارستانی: کرونا می تواند سرانجام اتحادیه اروپا باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میلیاردر سرشناس آمریکایی-مجارستانی: کرونا می تواند سرانجام اتحادیه اروپا باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید