مردم ژاپن به خاطر کرونا خواستار غرامت از دولت هستند

به گزارش تایمر سرگرمی، بر اساس نظرسنجی خبرگزاری کیودو ژاپن بیش از 80 درصد مردم بر این باورند که دولت باید به شرکت هایی که به دلیل شیوع کرونا تعطیل شده اند ، غرامت بپردازد.

مردم ژاپن به خاطر کرونا خواستار غرامت از دولت هستند

از پروفایل اینستاگرام بهروز ازند دیدن نمایید.

در این نظرسنجی که برای چهار روز و به صورت تلفنی اجرا شده است، مردم از آبه شینزو نخست وزیر به دلیل سهل انگاری در اتخاذ تدابیر قاطعانه برای مهار ویروس کرونا انتقاد نموده اند.

بیش از 80 درصد گفته اند که او باید خیلی زودتر دست به کار می شد و شرایط اضطراری اعلام می کرد و حالا نیز به دلیل بسته شدن شرکت ها و موسسات دولت باید به آنها غرامت پرداخت کند.

همچنان نظرسنجی نشان می دهد که محبوبیت نخست وزیر پس از شیوع کرونا 5 درصد کاهش یافته است و 43 درصد از عملکرد وی ناراضی هستند.

شرایط اضطراری اعلام شده براثر شیوع کرونا در ژاپن تا روز ششم ماه می ادامه می یابد و برای همین بیشتر فعالیت های تجاری متوقف شده است و مدارس و مکان های عمومی تعطیل شده اند.

گزارش حاکی است منطقه های اوزاکا و فوکوکا ژاپن در کنار چیبا ، سایتاما ، توکیو ، کاناگاوا و هیوگو همگی شرایط اضطراری اعلام نموده اند.

بسیاری از مردم ژاپن به رغم درخواست نخست وزیر برای بیرون نیامدن از خانه ، از روز دوشنبه سر کار رفته اند و می گویند عمل به چنین درخواستی برای آنها سخت است.

در تحولی دیگر کمیته بین المللی المپیک اعلام نموده است که تمدید یک ساله برای برگزاری بازی های المپیک توکیو هزینه بردار است.

توماس باخ رییس این کمیته می گوید این کار احتمالا به میلیون ها دلار سرمایه احتیاج دارد و در این باره با نخست وزیر ژاپن رایزنی شده است تا توکیو آن را تقبل کند کمیته بین المللی المپیک هم سهم خود را ادا خواهد نمود.،ایرنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 942

به "مردم ژاپن به خاطر کرونا خواستار غرامت از دولت هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم ژاپن به خاطر کرونا خواستار غرامت از دولت هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید