نخست وزیر ژاپن: کرونا مهار نشود المپیک برگزار نمی شود

به گزارش تایمر سرگرمی، آبه شینزو اظهار داشت برگزاری المپیک تابستانی 2020 بدون مهار ویروس کرونا غیرممکن است.

نخست وزیر ژاپن: کرونا مهار نشود المپیک برگزار نمی شود

به گزارش گروه ورزشی تایمر سرگرمی، به نقل از رویترز، آبه شینزو، نخست وزیر ژاپن، امروز گفت چنانچه شیوع ویروس کرونا در جهان مهار نشود برگزاری بازی های المپیک تابستانی در سال آینده غیرممکن خواهد بود.

بازی های المپیک قرار بود در تابستان سال 2020 برگزار شود، اما به دلیل درگیری تمامی کشور های جهان با ویروس کرونا، ماه گذشته کمیته بین المللی المپیک و دولت ژاپن این بازی ها را تا ژوئیه 2021 به تاخیر انداختند. اما امروز نخست وزیر ژاپن برگزاری این بازی ها را حتی در آن تاریخ هم بدون کنترل بیماری کرونا غیرممکن اعلام کرده است.

آبه در پاسخ به این سوال که باتوجه به سرعت بالای شیوع این ویروس در سراسر جهان و عقیده کارشناسان مبنی بر زمان بر بودن آمده شدن واکسن برای آن آیا باز هم این رویداد بزرگ ورزشی در سال آینده برگزار خواهد شد، گفت: گفته ایم که بازی های المپیک و پارالمپیک باید به صورت کامل برگزار شود، به این ترتیب که ورزشکاران و تماشاگران همگی با خیال راحت در آن شرکت کنند. برگزاری این بازی ها به صورت کامل ممکن نیست مگر آنکه همه گیری ویروس کرونا مهار شود.

نخست وزیر ژاپن در ادامه توضیح داد اگر به آنچه اکنون روبرو هستیم بنگریم، باید برای نبرد طولانی در برابر شیوع گسترده تجدید قوا کنیم ... با کمیته بین المللی المپیک و کمیته هماهنگ کننده توکیو در ارتباط نزدیک خواهیم بود. او اضافه کرد المپیک باید به شکلی برگزار شود که نشان دهد جهان نبردش را در برابر شیوع کرونا با پیروزی به خاتمه رسانده است. در غیر این صورت برگزاری بازی ها سخت خواهد بود.

این اظهارات با بیانیه هایی که دیگر مقامات ژاپنی اوایل این هفته منتشر ساخته بودند، هماهنگ است. یوشیرو موری رئیس بازی های 2020، روز گذشته به یک روزنامه ورزشی این کشور گفت اگر نتوانند در سال 2021 المپیک را برگزار کنند این بازی ها لغو خواهد شد. یوشیتاکه یوکوورا رئیس انجمن پزشکی ژاپن، نیز روز گذشته در یک نشست خبری گفت بدون آنکه واکسن موثری برای کرونا ساخته شود، انتظار می رود میزبانی المپیک مشکل باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 983

به "نخست وزیر ژاپن: کرونا مهار نشود المپیک برگزار نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر ژاپن: کرونا مهار نشود المپیک برگزار نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید