استرس تان زیر سر نمک است!

به گزارش تایمر سرگرمی، یک مطالعه تازه توصیه می نماید که مصرف نمک و غذا های فرآوری شده حاوی سدیم را کاهش دهید. نتایج این مطالعه نشان می دهد که مصرف نمک می تواند برهم زننده آرامش شما باشد. رژیم غذایی شما می تواند تاثیر زیادی بر سطح استرس شما داشته باشد و بالعکس.

استرس تان زیر سر نمک است!

به گزارش خبرنگاران به نقل از بست لایف، به گفته کارشناسان نشریه سلامت هاروارد رژیم غذایی و سطح استرس شما با یکدیگر مرتبط هستند: خوردن یک رژیم غذایی نامناسب می تواند منجر به استرس بیشتر گردد و استرس نیز به نوبه خود منجر به رژیم غذایی نامناسب می گردد. آنان می گویند شما می توانید با تمرین غذا خوردن آگاهانه و انتخاب مواد غذایی کاهش دهنده استرس مانند سبزیجات با فیبر بالا و مواد غذایی غنی از اسید های چرب امگا 3 به شکستن این چرخه یاری کنید.

متخصصان هاروارد می گویند: روش های غذایی آگاهانه با تشویق تنفس عمیق، انتخاب های متفکرانه غذایی، تمرکز توجه روی وعده های غذایی و جویدن آهسته و کامل غذا به کاهش استرس یاری می نماید. آنان می افزایند: هم چنین، این موضوع به ما یاری می نماید متوجه شویم که چه زمانی غذا می خوریم نه به علت گرسنگی فیزیولوژیکی بلکه به علت آشفتگی روانی که ممکن است ما را به خوردن بیش تر به عنوان سازوکار مقابله سوق دهد.

مطالعه جدیدی که به وسیله دانشمندان دانشگاه ادینبرو در اسکاتلند انجام شد نشان می دهد که یک ماده غذایی به طور خاص سطح استرس شما را افزایش می دهد: مواد غذایی شور و فرآوری شده. دانشمندانی که این مطالعه را انجام داده اند می گویند این بدان خاطر است که مصرف بیش از حد نمک می تواند منجر به افزایش فراوری هورمون استرس موسوم به گلوکوکورتیکوئید ها گردد.

دکتر متیو بیلی نویسنده ارشد مقاله مرتبط با این مطالعه و استاد فیزیولوژی کلیه در مرکز علوم قلب و عروق دانشگاه ادینبرو می گوید: ما همان چیزی هستیم که می خوریم و درک این که چگونه مواد غذایی پر نمک سلامت روان ما را تغییر می دهد گام مهمی است.

به گزارش مدیکال نیوز تودی او می افزاید: ما می دانیم که خوردن بیش از حد نمک به قلب، رگ های خونی و کلیه های مان آسیب می رساند. این مطالعه اکنون به ما می گوید که نمک زیاد در غذای ما هم چنین نحوه مدیریت استرس در مغزمان را نیز تغییر می دهد.

بیشتر آمریکایی ها زیاد نمک می خورند

دستورالعمل های فعلی وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) نشان می دهد که افراد باید کمتر از 2300 میلی گرم سدیم در روز مصرف نمایند. با این وجود، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) هشدار می دهد که میانگین مصرف نمک به وسیله یک شهروند امریکایی بسیار فراتر از این میزان است و تقریبا 3400 میلی گرم سدیم در روز مصرف می نماید. در واقع، سازمان بهداشت جهانی تخمین می زند که از هر 10 آمریکایی 9 نفر در کل نمک بیش از حد مصرف می نمایند.

تیم پژوهشی دانشگاه ادینبرو اشاره می نماید که مقصر اصلی و علت نگرانی نمک روی میز غذا نیست بلکه مواد غذایی فوق فرآوری شده هستند که اغلب محتوای بالای سدیم خود را پنهان می نمایند. به همین علت است که آنان از سازمان های دولتی و مقام های بهداشتی می خواهند به تنظیم محتوای نمک در مواد غذایی از پیش بسته بندی شده یاری نمایند.

بیلی می گوید: برای بیشتر دولت ها این کار احتیاج به همکاری با فراورینمایندگان مواد غذایی برای کاهش محتوای سدیم در محصولات غذایی اصلی دارد. اگر تصمیم گرفته اید مصرف نمک و مواد غذایی فرآوری شده را کاهش دهید احتمالا فواید سلامتی گسترده ای را تجربه خواهید کرد. کاهش نمک و مواد غذایی فوق فرآوری شده می تواند به کاهش وزن، حفظ فشار خون سالم، کاهش خطر بیماری قلبی و بهبود علائم سلامت روان از جمله کاهش افسردگی و اضطراب یاری کند.

حذف این گزینه های کم تر سالم فضای بیش تری را برای مواد غذایی ای که به بدن شما خدمت می نمایند باقی می گذارد. تغییر از مواد غذایی فرآوری شده نمک دار به مواد غذایی کامل مصرف ویتامین ها، مواد معدنی، فیبر و سایر مواد مغذی ضروری را افزایش می دهد.

منبع: فرارو
انتشار: 14 آذر 1401 بروزرسانی: 14 آذر 1401 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 2147

به "استرس تان زیر سر نمک است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استرس تان زیر سر نمک است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید