خودرو

ابداع زبان رباتیک برای چشیدن مواد شیمیایی خطرناک

محققان شرکت آی. بی. ام در حالیکه به دنبال ساخت یک ربات برای تشخیص آب معدنی بودند، به رباتی دست یافتند که می تواند برای چشیدن مواد شیمیایی خطرناک استفاده گردد.

31 مرداد 1398

آنالیز غرفه به غرفه نمایشگاه خودرو پاریس (1)

وبسایت دنده 6 - مرتضی قانع: در بازه های زمانی مختلف شاهد برگزاری نمایشگاه های خودرو هستیم تا سلاطین این صنعت جدیدترین دستاوردهای خود را به رخ رقبا و هواداران بکشند. یکی از این نمایشگاه ها که از اعتبار خوبی برخوردار است را می توان نمایشگاه خودروی پاریس...

13 مرداد 1398

چگونه در برف، باران و مه رانندگی کنیم؟

خبرنگاران - امین نقی زاده: نوروز و سفرهایش نزدیک بوده و بسیاری از ما خودروی شخصی را وسیله ای مناسب و شاید ارزان قیمت برای گردش و تفریح در ایام تعطیلات می دانیم؛ بنابراین با خانواده و دوستان خود همراه شده و دل را به جاده ها و بزرگراه های مختلف کشور سپرده...

10 مرداد 1398

افسر پلیس رباتیک رانندگان را جریمه می نماید

به گزارش خبرنگاران، یکی از مهندسان شرکت SRI International یک افسر پلیس رباتیک ابداع نموده که می تواند رانندگان را جریمه کند! هدف از طراحی این ربات کاهش خشونت میان نیروهای پلیس و شهروندان است. ربات مذکور مجهز به یک نمایشگر و دوربین است. این ربات به قسمت جلوی خودرو...

9 مرداد 1398

بررسی فنی خودرو دی اس 4 کراس بک

ی اس 4 کراس بک به لحاظ ارتفاعی، چندین سانتیمتر بلندتر از سایر هاچ بک هاست است و به لطف زه های مشکی رنگ اطراف گلگیر می توان این فرانسوی را ترکیبی از کوپه، کراس اور و هاچ بک دانست.

6 مرداد 1398

ترامپ اجرای تعرفه واردات خودرو را به 6 ماه بعد موکول کرد

تهران-خبرنگاران- دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در کوشش برای فشار بر اروپا و ژاپن جهت کسب امتیازات تجاری بیشتر، اعمال تعرفه واردات خودرو را به 6 ماه بعد موکول کرد.

1 مرداد 1398

یادگیری ماشینی حمله قلبی را دقیق تر از انسان پیش بینی می نماید

پژوهشگران اروپایی در آنالیز جدیدی به این نتیجه رسیدند که دقت الگوریتم یادگیری ماشینی در پیش بینی حمله قلبی، بسیار دقیق تر از انسان است.

30 تیر 1398

فراهانی: در کورس هستیم و می خواهیم سهمیه بگیریم

دروازه بان پدیده گفت: ما در کورس هستیم و می خواهیم برای مردم مشهد سهمیه آسیایی کسب کنیم.

22 تیر 1398

ورزش های هوازی مناسب ترین ورزش برای کاهش وزن

یک متخصص پزشکی ورزشی با بیان این که ورزش های هوازی مناسب ترین ورزش برای کاهش وزن است، گفت: کسانی که قصد کاهش وزن دارند در طول هفته حداقل 5 روز را به انجام ورزش های هوازی اختصاص دهند.

27 خرداد 1398

بورس، در گیر و دار یک رخداد

در پنج روز کاری این هفته بورس تهران، گروه خودرو از خبرسازترین ها بود؛ چراکه بعد از مدت ها حاشیه درباره افزایش قیمت خودروها بالاخره این رخ داد، اما بر خلاف انتظار، سهام خودرویی ها در بورس فقط یک روز افزایشی بود.

7 خرداد 1398

5 نوع رباتی که همیشه در نمایشگاه های CES حضور دارند

ربات ها بخش جدایی ناپذیر نمایشگاه CES به حساب می آیند. این محصولات توجهات زیادی را جلب می نمایند و از همه مهم تر، نمادی از خیالات آینده نگرانه ای هستند که بخش زیادی از فعالان صنعت تکنولوژی در راستای تحقق آن ها گام برمی دارند. بدون داشتن رؤیای وجود یک روبات...

5 خرداد 1398

کارگاه آموزش موتور سواری برای دانش آموزان گناوه ای برگزار گردید

مدیر آموزش و پرورش شهرستان گناوه از برگزاری کارگاه آموزش موتور سواری برای دانش آموزان گناوه ای و اهدا 100 کلاه ایمنی به دانش آموزان اطلاع داد.

31 اردیبهشت 1398

آشنایی با پارک جنگلی ملی تیان من چین

به گفته بسیاری از گردشگران و توریست هایی که به دیدن پارک ملی تیان من چین یا پارک ژانگ جیاجی چین آمده اند، اینجا با یکی از زیباترین کوهستان های جهان روبرو هستید. نماهای خیره کننده و پر از عجایب دروازه بهشت و 99 صخره های خمیده و مارپیچ به همراه مسیر صخره ای...

29 اردیبهشت 1398

برنامه زیست محیطی کالیفرنیا برای سال 2040 ، تمام اتوبوسهای درون شهری الکتریکی خواهند شد

مقامات ایالت کالیفرنیا در ایالات متحده تصمیم گرفته اند تا سال 2040 تمامی اتوبوسهای درون شهری خود را الکتریکی نمایند. این موضوعی است که چندان مساوی با مواضع دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیست.

19 اردیبهشت 1398

پاسخ کیهان به کارگزاران درباره رشد نقدینگی؛ مخلوط مساوی!

به گزارش خبرنگاران، پس از آنکه برخی از حامیان دولت کوشش کردند تا علت رشد سرسام آور نقدینگی و تورم را فعالیت موسسات مالی غیرمجاز جا بزنند، کیهان در ستون گفت وشنود خود پاسخی طنز به آنها داده است:

14 اردیبهشت 1398

حمله به سلول های سرطانی با ویروس های انکولوتیک

دانشمندان برای توسعه درمانی استفاده از ویروس انکولوتیک را برای حمله به سرطان پیشنهاد می دهند. سلول های سرطانی احتیاج به گلوکز زیاد داشته تا بتوانند برای زنده ماندن سوخت وساز نمایند.

8 اردیبهشت 1398

چه ورزشهایی برای تقویت عضلات مناسب هستند

عضو انجمن پزشکان ورزشی ایران معتقد است: پیاده روی سریع، دوچرخه سواری، کوهنوردی و کار با وزنه از مناسب ترین فعالیت های ورزشی در جهت تقویت استخوان ها و عضلات هستند.

25 فروردین 1398

نسخه توسعه اقتصادی در دامن طبیعت، بهشت گیاهان دارویی شکوفا نشد

خبرنگاران- گروه استان ها: خراسان شمالی بیش از دو میلیون و 700 هزار هکتار وسعت دارد که اراضی ملی 70 درصد آن را در برگرفته است؛ همچنین شرایط توپوگرافی و اقلیمی و مجاورت آن با ناحیه خزری سبب رویش مناسب گونه های گیاهی در این استان شده به طوری که از بین یک هزار...

3 اسفند 1397

راهکار یک نماینده برای آزادسازی قیمت خودرو

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در نظر دریافت منافع مشتریان شرکت های خودروساز باعث احتیاط مقامات مسئول برای افزایش قیمت خودرو گردیده است.

20 آذر 1397