چطور هپاتیت C را درمان کنیم؟

به گزارش تایمر سرگرمی، فوق تخصص گوارش و کبد با بیان اینکه هپاتیت C به وسیله سوزن آلوده، تزریق مواد مخدر و تزریق غیربهداشتی انتقال می یابد، گفت:این بیماری درمان دارد و باید فرد دارو هایی را به مدت سه تا شش ماه مصرف کند.

چطور هپاتیت C را درمان کنیم؟

به گزارش، مهدی صابری فیروزی، فوق تخصص گوارش و کبد، درباره علل ابتلای افراد به هپاتیت C، گفت: راه انتقال هپاتیت C نیز تقریبا شبیه به هپاتیت B است، اما قدرت انتقال هپاتیت C کمتر از هپاتیت B است.

وی ادامه داد: آغاز بیماری هپاتیت C از هپاتیت B کمتر است؛ به عبارتی اگر شیوع هپاتیت B یک و نیم درصد در جامعه باشد، میزان شیوع هپاتیت C در ایران 0.3 درصد است.

این فوق تخصص گوارش و کبد اضافه کرد: بیشترین راه انتقال هپاتیت C به وسیله خون آلوده است؛ البته اکنون خون های افراد کنترل می گردد، اما این بیماری بیشتر به وسیله سوزن آلوده، تزریق مواد مخدر و تزریق غیربهداشتی انتقال می یابد.

صابری فیروزی بیان داشت: این بیماری درمان دارد و باید فرد دارو های خوراکی و قرصی را به مدت سه تا شش ماه مصرف کند؛ البته مهمتر از مصرف دارو، تشخیص به موقع این بیماری است؛ چرا که اگر دیر متوجه این بیماری شویم، فرد دچار نارسایی کبد می گردد.

وی اعلام نمود: هپاتیت B در همه سنین دیده می گردد، اما در سنین بیش از بیست سالگی شیوع آن بیشتر است؛ البته هپاتیت B در سنین 25 تا 30 سال اگر افراد واکسینه شوند، کم بوده و به ندرت اتفاق می افتد وعموماً هپاتیت B در سنین 35 سال به بالاست.

منبع: فارس

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 مهر 1398 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 242

به "چطور هپاتیت C را درمان کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور هپاتیت C را درمان کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید