وزیر نفت: مردم به ما یاری نمایند

به گزارش تایمر سرگرمی، وزیر نفت گفت: روز گذشته حدود 540 میلیون مترمکعب گاز در بخش خانگی و صنایع غیرتجاری مصرف شد که این اندازه در فصل پاییز سابقه نداشته است. از مردم عزیز و مشترکان خواهش می کنم در بحث بهینه سازی مصرف گاز نهایت دقت و یاری را به خادمین خود در شرکت ملی گاز بکنند.

وزیر نفت: مردم به ما یاری نمایند

به گزارش ایسنا، جواد اوجی، امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه دائمی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ان شاءالله با تدابیر خوبی که در بخش بالادست و پایین دست اندیشیده شده، تمام کوشش ما این است که مردم دچار چالش نشوند.

به گفته وی، مشترکانی که بهینه مصرف می نمایند در سقف الگوی مصرف تشویق می شوند و آن دسته مشترکانی که بدمصرف هستند و خارج از الگوی مصرف هستند، با مصوبه ای که دیروز نیز در دولت مصوب شد، بی شک جریمه می شوند.

وزیر نفت با تاکید بر اینکه وزارت نفت حمایت گسترده ای از شرکت های دانش بنیان خواهد داشت، اظهار کرد: دستاورد های شرکت های دانش بنیان در زمینه صنعت نفت بسیار امیدوارنماینده است.

صنعت نفت امروز با چالش های بزرگی روبه روست و اگر قرار است تحولی در این صنعت رخ دهد، هم بحث نیروی انسانی متخصص و هم استفاده از شرکت های دانش بنیان بسیار اهمیت دارد.

اوجی با بیان اینکه امروز در این نمایشگاه توانمندی های بسیاری در حوزه بالادست و پایین دست نفت مشاهده شد، گفت: بستر برای این شرکت ها مهیاست و بی شک وزارت نفت از این شرکت ها حمایت خواهد نمود.

وزیر نفت با بیان اینکه بنده به معاونان و مدیران صنعت نیز گفته ام که باید احتیاج های صنعت را روی میز گذاشت از این شرکت ها دعوت خواهیم کرد؛ بی تردید تحول بزرگی را می توانند در صنعت ایجاد نمایند، گفت: بخش اعظمی از احتیاج های صنعت نفت از این شرکت های دانش بنیان قابل تامین است.

باید ریسک حمایت از این شرکت ها را بپذیریم و قول می دهم وزارت نفت این دوره حمایت گسترده ای از شرکت های دانش بنیان داشته باشد.

اوجی با اشاره به تاکید وزارت نفت از شرکت های دانش بنیان، گفت: احتیاج است که صنعت نفت احتیاج های خود را در قالب سفارش های انبوه داشته باشد تا این بخش ها امیدوار شوند، من معتقدم بخش عمده ای از احتیاج هایی که از خارج تهیه می کنیم به وسیله شرکت های دانش بنیان قابل تامین است و کافی است این شرکت ها را حمایت کنیم.

وی با بیان اینکه بخش اعظم کار ما در حوزه ساخت کالا مربوط به داخل خواهد شد، امروز این توانمندی ها را مشاهده کردم و قطعا از توان شرکت های دانش بنیان در بخش بالادست و پایین دست استفاده خواهیم کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 6 دی 1400 بروزرسانی: 6 دی 1400 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1880

به "وزیر نفت: مردم به ما یاری نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر نفت: مردم به ما یاری نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید