نخستین پیش بینی ها از اسکار 2019

به گزارش تایمر سرگرمی، روزنامه دنیای اقتصاد: اگرچه اسکار همواره در قدم آخر شگفتی های خود را رو می نماید و پیش بینی های اولیه همواره انطباق کاملی با نامزد های نهایی و برندگان ندارد، اما با توجه به فیلم های اکران شده، بعید است نتایج نهایی سال جاری، تفاوت زیادی با پیش بینی ها داشته باشد.

نخستین پیش بینی ها از اسکار 2019

حدود چهار ماه دیگر، آموزشگاه اسکار برندگان تندیس طلایی این رویداد سینمایی را معرفی خواهد نمود. اسکار از نظر بسیاری از سینماگران مهم ترین جایزه سینمایی جهان و شاید به همین دلیل است که از هم اکنون برآورد ها درباره برندگان و نامزد های دریافت جوایز این رویداد سینمایی شروع شده است.

رسانه های مختلف با بهره گیری از نظر منتقدان سعی دارند تا نزدیک ترین پیش بینی ها به واقعیت را درباره برندگان نهایی اسکار منتشر نمایند. نکته دیگر آنکه پاییز هر سال برای سینمایی ها یک فصل پر اتفاق است. جشنواره ها و رویداد های مهمی در حوزه سینما برگزیدگان خود را معرفی می نمایند. فصل طلایی اکران برجسته ترین فیلم های سال سینما درست در همین چند ماه واقع شده است.

البته بسیاری از پیش بینی ها درباره اسکار بخش بهترین فیلم خارجی زبان سکوت نموده اند. دلیلش هم واضح است. 87 کشور برای حضور در این بخش فیلم ارسال نموده اند. فیلم هایی که عمدتا در کشور های فراوری نماینده، اکران شده و هنوز بسیاری از منتقدان نتوانسته اند آن ها را ببینند، پس قضاوت درباره آن ها تقریبا غیرممکن است. از همین رو بیشتر پیش بینی ها از هرگونه اظهارنظر درباره فیلم های خارجی زبان اجتناب نموده اند. با این حال برخی نیز فهرست هایی درباره این بخش اعلام نموده اند.

در دیگر بخش ها، اما گزینه های متعدد و متفاوتی وجود دارد. ما در این گزارش سعی می کنیم تا مهم ترین و محبوب ترین بخش های اسکار را آنالیز و پیش بینی های چند رسانه را در این آنالیز جمع بندی و منتشر کنیم.

این بخش ها شامل بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگران زن و مرد و بهترین فیلمنامه است. اگرچه اسکار همواره در قدم آخر شگفتی های خود را رو می نماید و پیش بینی های اولیه همواره انطباق کاملی با نامزد های نهایی و برندگان ندارد،، اما با توجه به فیلم های اکران شده، بعید است نتایج نهایی سال جاری، تفاوت زیادی با پیش بینی ها داشته باشد. این پیش بینی ها دوستداران سینما را هم مشتاق می نماید تا با دیدن فیلم ها، داوری خود را درباره فیلم ها داشته باشند.

بهترین فیلمنامه اصلی

رم ساخته و نوشته فیلمساز معروف مکزیکی، آلفونسو کوارون شانس اصلی نامزدی در بخش بهترین فیلمنامه اصلی یا اورجینال است. پس از این فیلم مورد علاقه نوشته دبورا دیویس و تونی مک نامارا واقع شده است. اصلاحیه اول نوشته پل شریدر، کتاب سبز نوشته نیک واله لونگا، برایان هیس کوری و پیتر فرلی، ببخشید که مزاحمت شدم نوشته بوتس رایلی و موروثی نوشته اری استر دیگر شانس های اصلی این بخش هستند.

بهترین فیلمنامه اقتباسی

برآیند بسیاری از پیش بینی ها این است که شانس اصلی نامزدی اسکار سال جاری در این بخش به BlacKkKlansman ساخته جدید اسپایک لی اختصاص دارد. اثری در خصوص یک پلیس سیاهپوست که پیروز می گردد به یک گروه کوکلاکس کلان نفوذ کند و تا ریاست آن هم پیش برود.

بعد از او اگر خیابان بیلی می توانست حرف بزند نوشته بری جنکینز، بچه زیبا نوشته لوک دیویس و فلیکس فان گروئنینگن، یک ستاره به جهان آمده نوشته اریک راث و هشت نویسنده دیگر و پلنگ سیاه نوشته ریان کوگلر و سه نویسنده دیگر در رتبه های بعدی پیش بینی ها هستند.

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

درمیان بازیگران مکمل سال جاری، بیشتر پیش بینی ها نام ماهرشالا علی را برای بازی در فیلم کتاب سبز تکرار نموده اند. او احتمالا یکی از شانس های اصلی اسکار سال جاری است. در کنار او و بهتر است بگوییم در مقابل او دنیل کالویا با فیلم بیوه ها ایستاده است، همچنین استیو کارل هم با فیلم معاون و نیکلاس هولت برای بازی در فیلم مورد علاقه دیگر نامزد های احتمالی این بخش هستند. اما دیگر بازیگران مکمل مرد چندان مورد توجه پیش بینی ها نبوده اند.

بهترین نقش مکمل زن

نفر اول با اختلاف نسبتا زیاد رجینا کینگ است که برای بازی در فیلم اگر خیابان بیل می توانست حرف بزند مورد توجه قرار گرفته. بعد از او باقی بازیگران به نوعی همتراز هستند. ریچل وایس برای بازی در فیلم مورد علاقه و مارینا دی تاویرا برای بازی در فیلم رم، لیندا کاردلینی برای فیلم کتاب سبز و الیزابت دبیکی برای فیلم بیوه ها در رتبه های بعدی پیش بینی ها قرار دارند.

در این میان نیکول کیدمن که فیلم پسر پاک شده را داشت، اگرچه در برخی از پیش بینی ها حضور دارد، اما نتوانسته نظر بیشتر منتقدان را جلب کند و خودش را به گزینه های مورد قبول برساند.

بهترین بازیگر مرد

برادلی کوپر برای بازی در فیلم یک ستاره به جهان آمده شانس اصلی نامزدی برای دریافت جایزه بهترین بازیگری است. بعد از او ویگو مورتنسن برای فیلم کتاب سبز و ویلم دافو برای فیلم در دروازه ابدیت قرار دارند. کریستین بیل که برای بازی در فیلم معاون جزو نامزد های احتمالی اسکار بود، در بسیاری از پیش بینی ها طبق نظر منتقدان از جدول نهایی حذف شده است. رابرت ردفورد، استیو کارل و... هم در برخی از پیش بینی ها حاضر هستند.

بهترین بازیگر زن

گلن گلوس شاید مهم ترین گزینه دریافت جایزه اسکار بازیگری باشد. او سال جاری فیلم همسر را در اسکار دارد. اما در کنار او بازیگر مطرح سینمای هالیوود لیدی گاگا با فیلم یک ستاره به جهان آمده واقع شده است. همچنین یالیتزا آپاراچیو برای بازی در فیلم رم و اولیویا کولمن برای بازی در فیلم مورد علاقه گزینه های جدی دیگر هستند.

کری مولیگان هم برای فیلم زندگی وحشی از نامزد های احتمالی این بخش است که شانس قابل توجهی دارد. نیکول کیدمن در این بخش هم طبق نظر برخی از منتقدان شانس بالایی ندارد. او فیلم ویرانگر را بازی نموده و در کنارش ملیسا مک کارتی هم احتمالا از ناکامان بزرگ اسکار سال جاری خواهد بود.

بهترین کارگردان

محتمل ترین گزینه آلفونسو کوارون است. او فیلم رم را در اسکار سال جاری دارد و احتمالا با این فیلم بتواند جوایز قابل توجهی هم بگیرد. تنها یک مشکل وجود دارد. او مکزیکی است و سال گذشته هم فیلمساز دیگر مکزیکی یعنی گیلرمو دل تورو جایزه اسکار کارگردانی را برده بود. این همه ماجرا نیست.

در پنج دوره اخیر اسکار 4 بار جوایز کارگردانی به مکزیکی ها رسیده است. یک بار به آلفونسو کوارون، دو بار به الخاندرو گونسالس اینیاریتو و یک بار هم به گیلرمو دل تورو. با این حال به نظر می رسد فیلم جدید کوارون حسابی نظر منتقدان و رای دهندگان آموزشگاه را جلب نموده است.

پس از او دیمین شزل برای کارگردانی فیلم اولین مرد واقع شده است. رقابت کوارون و شزل می تواند جذاب ترین جدال اسکار سال جاری باشد. سوای رقابت این دو، بری جنکینز کارگردان فیلم اگر خیابان بیل می توانست حرف بزند که سال گذشته با مهتاب رقابت سختی با دیمین شزل و لا لا لند ش. داشت سال جاری هم می تواند او و البته آلفونسو کوارون را به چالش بکشد.

بردلی کوپر که اولین بار است روی جایگاه کارگردانی می نشیند پیروز شده با فیلمش به نام یک ستاره با جهان آمده نقد های مثبتی دریافت کند و احتمالا از نامزد های جدی این رویداد است. به علاوه ریان کوگلر کارگردان پلنگ سیاه هم استیو مک کویین کارگردان بیوه ها از دیگر شانس های حضور در میان نامزدان بخش کارگردانی هستند.

اسپایک لی با فیلم BlacKkKlansman و یورگوس لانتیموس با فیلم مورد علاقه از کارگردانانی هستند که چندان نظر منتقدان را جلب ننموده اند و علی الظاهر به نظر می رسد که شانس چندانی ندارند. با این حال باید منتظر ماند و دید که داوران اسکار چه کار خواهند کرد.

بهترین فیلم

مهم ترین جایزه اسکار که سال جاری به شکل آب گیلرمو دل تورو رسید ممکن است سال آینده به فیلمی با یک کارگردان مکزیکی دیگر برسد. معلوم است کدام فیلم: رم ساخته آلفونسو کوارون. او هم تهیه نماینده فیلم تازه اش بوده، هم کارگردان، هم نویسنده و هم فیلمبردار و تقریبا در همه این 4 بخش هم شانس دریافت جایزه را دارد.

آیا ممکن است او در یک شب چهار جایزه به خانه ببرد؛ یعنی به مکزیک و رکورد سه اسکار در یک شب الخاندرو گونسالس اینیاریتو را بشکند و پر افتخارترین کارگردان مکزیکی اسکار گردد؟! برای این کار او چند حریف سر سخت دارد که یکی از آن ها یک ستاره به جهان آمده بردلی کوپر است.

فیلمی که فعلا با اختلافی بسیار اندک بالاتر از رم شانس اصلی اسکار بهترین فیلم است. اولین مرد دیمین شزل را که به فهرست اضافه کنیم، کورس اسکار سال جاری تکلیف خودش را تعیین می بیند. این سه فیلم اختلاف نسبتا خوبی با سایر آثار دارند. سایر آثاری که از مورد علاقه یورگوس لانتیموس تا اگر خیابان بیل می توانست حرف بزند، کتاب سبز و BlacKkKlansman را شامل می گردد.

منبع: برترین ها
انتشار: 10 مرداد 1398 بروزرسانی: 27 مهر 1398 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 204

به "نخستین پیش بینی ها از اسکار 2019" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین پیش بینی ها از اسکار 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید