از ایتالیا سوغاتی چه چیزی بخریم؟

به گزارش تایمر سرگرمی، به طور معمول گردشگران در سراسر دنیا علاوه بر بازدید از مکان های تاریخی و لذت بردن از سفر خود، برای خود و عزیزانشان سوغاتی و یادبودهایی از محل سفر خود تهیه می نمایند.

از ایتالیا سوغاتی چه چیزی بخریم؟

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

سوغات ایتالیا و شهر رم پایتخت آن، از تنوع بسیاری برخوردار است. کشور ایتالیا در زمینه پذیرش گردشگر در شمار برترین کشورهای دنیا واقع شده است. آثار تاریخی و معماری های زیبای در این کشور بر جذابیت ایتالیا افزوده است. بهترین سوغاتی هایی که گردشگران تور ایتالیا می توانند از این کشور زیبا تهیه نمایند به توضیح ذیل است.

 • ظروف سرامیکی

دهکده فائنزا در منطقه Emilia-Romagna، از دوران رنسانس مرکز فراوری و عرضه انواع کوزه مخصوصاً سفالهای لعابدار است. ماژولیکا نوعی سفال دست ساز و لعاب داده شده و براق است که جزو اشیاء تزیینی کلاس بالا بشمار می رود. البته بدلیل فروش این محصولات در اکثر مغازه های ایتالیا، برای خرید این نوع سفالینه لعابدار در مدت تور ایتالیا احتیاجی به سفر به آن منطقه نیست. توسکانی و آمبریا نیز جزو مناطق معروف در زمینه ظروف سفالی هستند و مغازه های شهر فلورانس و رم بفروش این محصولات اشتغال دارند.

 • پوشاک

پوشاک و صنعت مُد ایتالیا دارای شهرتی دنیای است. پوچی (Pucci) و والنتینو (Valentino) رهبری این نمایش باشکوه را بر عهده داشتند که بعدها توسط آرمانی (Armani)، میسونی (Missoni)، گوچی (Gucci)، ورساچه (Versace) و فره (Ferre) ادامه پیدا کرد. پس از جنگ دنیای دوم طراحان مُد ایتالیایی به رقابتی جدی و سخت با طراحان فرانسوی که صنعت پوشاک در انحصار آنها بود، پرداختند. در حال حاضر طراحان ایتالیایی مانند Miuccia Prada در بین داوران دنیای صنعت مد قرار دارند. شهر میلان ایتالیا با داشتن بیشترین بوتیک های دنیا به این صنعت تسلط دارد و محل مناسبی برای خرید پوشاک توسط گردشگران تور ایتالیا محسوب می شود. شهرهای رم و فلورانس در رده های بعدی قرار دارند. از قضا برخلاف کلماتی که روی برچسب لباسها نوشته می شود، بخش بزرگی از صنعت پوشاک فرانسه در ایتالیا طراحی و فراوری می شود.

 • شیشه

ظروف شیشه ای ساخته شده در ونیز با طیفی از ظریف ترین تا عجیب و غریب ترین آثار، دارای شهرتی دنیای است. گردشگران تور ایتالیا در شهر ونیز (جزیره مورانو) می توانند از تعداد زیادی مغازه که شیشه های ونیزی می فروشند، خرید نمایند. یک غافل گیری عجیب این است که در حال حاضر اکثر آبگینه های موجود در منطقه مورانو (جزیره ای در تالاب ونیزی) فراوری نشده و از جمهوری چک وارد می شوند. اکثر کارگاه های خارج از ایتالیا آبگینه های بسیار باکیفیتی فراوری کرده و به جزیره مورانو ارسال می نمایند. در این جزیره کارگاه های فراوریی تبدیل به مغازه هایی برای فروش فراوریات وارداتی با نام آبگینه ونیزی شده اند.

 • طلا

سنت ساخت جواهرات و اشیاء زینتی از طلا در ایتالیا به دوران استروسکان (Etruscans) برمی شود و این سنت باستانی با صنعتگرانی زحمتکش که در مغازه ها و کارگاه های کوچک خود در حال کار هستند، قویتر از گذشته در حال پیشرفت است. اکثر طرحهای موجود مربوط به روم باستان می باشد. اگرچه اکثر طراحان جواهرات از طرحهای سنتی در جواهرات خود استفاده نمی نمایند اما با داشتن طرحهایی اصیل و جسورانه گردشگران تور ایتالیا را مجذوب خود می نمایند. مغازه های زیادی جواهرات طلای شما را خریداری کرده و پس ذوب آنها، طرحهایی بهروز و مدرن فراوری می نمایند.

 • پارچه

توری، پارچه ای است بسیار ظریف و مشبک از جنس کتان یا ابریشم که توسط دست یا دستگاه بافته می شود. قرن هاست که ایتالیا با توری های بسیار ظریف و نفیس اش شناخته میشود. از این نوع پارچه در لباس زیر زنانه گرفته تا رومیزی های نفیس استفاده می شود. در زمانهای دور شهر فلورانس با نوع خاصی از خیاطی بنام کوک فلورانسی (Punto Firenze) که توسط راهبه های منزوی صومعه ها فراوری می شد، شناخته شد. این سنت رو به فراموشی گذاشته شده است. همچنین توری ونیزی به همراه محصولات جانبی نظیر توری مخصوص بالش با نام tombolo، پارچه macramé، نوع گرانقیمتی از پارچه توری با نام chiacchierino، معروفتر می باشد. اگرچه این بازار پر از محصولات رده پایین و بی کیفیت بافته شده توسط دستگاه شده است، اما گردشگران تور ایتالیا که چشم تربیت شده ای در شناخت جنس پارچه دارند، براحتی می توانند کیفیت و تفاوت آنها را تشخیص دهند. علی رغم اینکه ممکن است اجناسی مانند توری عروس چند صد یورو قیمت داشته باشد اما محصولات دیگری مانند گردنبند، دستمال، دستمال ابریشمی کوچک سر سفره با قیمت هایی منطقی از بوتیک های شهر فلورانس و ونیز می توان تهیه کرد.

 • چرم

ایتالیایی ها بهترین اجناس چرم دنیا را مانند بوت های چرمی، کیف، البسه چرمی، کیف پول زنانه و مردانه و امثالهم فراوری می نمایند. در شهرهای رم، فلورانس، ونیز و میلان مغازه های زیادی به فروش این محصولات مشغول هستند. علی رغم به بازار آمدن اجناس چرمی بی ارزش و بیکیفیت، فراوریات باکیفیت ایتالیایی و دستساز بسیار با ارزش می باشند. توصیه می شود گردشگران تور ایتالیا در هنگام خرید دقت کافی در کیفیت محصولات خریداری شده را داشته باشند.

 • اجناس منبت و قلمکاری شده

اشیاء منبت چوبی و آثار قلم زنی شده به صورت سایه روشن، آثار مسی حکاکی شده و امثالهم در شهر فلورانس و رم به وفور یافت می شوند. گردشگران تور ایتالیا خرید خود را باید به دقت انجام دهند چون برخی از آثار حاصل ساعت ها کار هنری بوده و آنتیکی اصیل است در حالی که اکثر اجناس فاقد کیفیت بوده و در کارگاه ها به سرعت ساخته شده و در ویترین مغازه ها برای فروش به نمایش گذاشته می شوند.

 • اجناس و البسه رسمی مذهبی

صنعت فراوری اجناس مذهبی در ایتالیا بسیار بزرگ و پررونق است که اکثراً متمرکز در منطقه واتیکان رم می باشد. بیشترین تجمع مغازهای اجناس مذهبی در اطراف کلیسای Santa Maria Sopra Minerva است. این مغازهها اجناسی مانند کلاه های چارگوش کاردینال ها و انواع تسبیح و اجناس هنری مذهبی و لباس های رسمی مراسم مذهبی اسقف ها را می فروشند.

 • دست سازهای چوبی

ایتالیا هم مانند هر شهر و کشوری صنایع دستی مخصوص به خود را دارد که نشان از فرهنگ و هنر مردم محلی این کشور است. دست سازهای چوبی یکی از این صنایع دستی زیبای ایتالیا هستند. در جای جای ایتالیا می توان سراغ این صنایع دستی زیبا را گرفت و به فروشگاه های عرضه این محصولات سری زد و از میان آن ها سوغات انتخاب کرد. در این میان همه با یکی از این عروسک های چوبی آشنا هستیم، پینوکیو که به عنوان بهترین سوغات ایتالیا می توان از آن یادکرد. زادگاه این عروسک ایتالیاست و فردی بنام کارلوکولودی، نویسنده این داستان زیبا، خالق شخصیت محبوب پینوکیو بود. اگر در پایتخت قصد خرید سوغات دارید، برای تهیه این عروسک زیبا و دیگر آثار دست ساز چوبی می توانید به فروشگاه بارتولوچی در شهر رم سری بزنید.

مطلب پیشنهادی : مراکز خرید ارزان در ایتالیا

خرید سوغات در رم

رم تنها یک شهر و پایتخت نیست بلکه شهری با جاذبه های هنری و تاریخی فراوان است که گردشگران زیادی را جذب می نماید. علاوه بر جاذبه های هنری و تاریخی، برای خرید در این شهر مغازه های متنوعی وجود دارد که از لباس و جواهرات گرفته تا لوازم هنری و عتیقه جات همه چیز در آن ها یافت می شود. مراکز خرید پر زرق و برقی هم در شهر و هم در حومه رم پذیرای گردشگران است.

محله های اصلی خرید سوغات در رم، عبارتند از خیابان های دل کورسو و کندوتی و کوچه پس کوچه های اطرافشان. در خیابان دل کورسو بسیاری از طراحان لباس معروف مانند گوچی، آرمانی، دیور، والنتینو، هرمس و… مغازه دارند و طبیعتاً لباس های آن ها گران قیمت هستند. اما اگر دنبال جنس های ارزان تر هستید، حتماً سری به کندوتی، کولا دی ریِنزو یا دور و بر پانتئون سر بزنید. برخی مارک های لباس مثل میس سیکستی و فورلا ارزان و بادوام اند.

 • خیابان دل کورسو

نمایندگی های کارتیه، بولگاری، تیفانی و مون بلان هم در رم شعبه دارند، اما خرید کردن از این مغازه ها خیلی به صرفه نیست. کفش و کیف های چرمی بادوامی در رم بفروش می رسند، اما لباس های بچگانه در آنجا خیلی گران اند.

بسیاری از فروشگاه ها و مغازه ها در فصل تابستان از تخفیف های خوبی برخوردارند که تخفیف تابستانه شان را از 15 ژوییه (هفته آخر تیرماه) آغاز می نمایند و حراج های مخصوص سال نو هم دارند. از خریدن اجناس تقلبی که از طریق دست فروشان کنار خیابان به فروش می رسند اجتناب کنید زیرا خرید اجناس تقلبی جریمه ای در حدود یک و نیم میلیون تومان برایتان به همراه دارد. برای خرید سوغاتی یا یادگاری های رم سعی کنید از مغازه های محله های گردشگری، خرید کنید زیرا از قیمت های مناسب تری نسبت به فروشگاه های موزه ها برخوردارند.

 • مرکز خرید پورتا رم

در این مرکز خرید بسیار بزرگ یکی از دو شعبه ایکیا قرارگرفته است و دارای پارکینگ بسیار بزرگی است. در این مرکز انواع و اقسام لوازمی که احتیاج دارید پیش چشم تان قرار می گیرد. به این مرکز می توان از خیابان گراند راکوردو، خروجی بوفالوتا دسترسی داشت.

 • مرکز خرید روما است رم

یکی از مراکز خرید بزرگ شهر رم است که بیش از 220 مغازه و فروشگاه و سینما در آن وجود دارد. در این مرکز خرید برندهای مختلفی را پیدا خواهید کرد از جمله بتا، بنتون، مارین، ام اند اچ، باستی و…. این مرکز خرید دو طبقه است و همچنین دارای یک سوپر مارکت بزرگ به نام پانوراما، یک رستوران، یک مک دونالد، کافی شاپ، دستشویی، و پارکینگ است.

 • مرکز خرید پارکو لئوناردو رم

یکی از بزرگ ترین مراکز خرید رم است که در نزدیکی فرودگاه لئوناردو داوینچی واقع شده است. این مرکز که از 200 فروشگاه تشکیل شده است دارای طراحی مدرنی است که بر جذابیت آن افزوده است و سرگرمی های متنوعی برای بچه ها و بزرگسالان در آن در نظر گرفته شده است. این مرکز همچنین دارای یک سالن تئاتر بزرگ با 24 سن برای نمایش های مختلف است.

 • بوتیک ونتا رم

بوتیک ونتا بزرگ ترین بوتیک چرم در اروپا است که در یکی از زیباترین میادین رم قرار گرفته است و دارای تزئینات داخلی بی نظیری است.

 • مرکز خرید کوین رم

مرکز خرید کوین یکی از معروف ترین مراکز خرید رم است که در نزدیکی واتیکان قرارگرفته است. تنوع کالا در این مرکز بسیار بالا است. این مرکز دارای بخش لباس و وسایل کودک کامل و متنوعی است.

منبع: آژانس مسافرتی آدراپانا
انتشار: 29 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 570

به "از ایتالیا سوغاتی چه چیزی بخریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از ایتالیا سوغاتی چه چیزی بخریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید