نتایج عجیب یک تحقیق؛ مادرها برای روز مادر واقعا چه می خواهند؟

به گزارش تایمر سرگرمی، فردا (23 دی 1401) روز مادر است و اگر هنوز نمی دانید واقعا برای مادرتان باید چه هدیه ای تهیه کنید و به این خاطر مضطرب شده اید، نگران نباشید. کارشناسان سال گذشته در یک آنالیز از مادران، به اینکه آنها واقعا در روز مادر چه می خواهند به نتایج جالبی دست یافته اند.

نتایج عجیب یک تحقیق؛ مادرها برای روز مادر واقعا چه می خواهند؟

اخیرا در یک آنالیز از مادران (در18 استان از آمریکا) با این پرسش که آنها چه هدیه ای برای روز مادر می خواهند، محققان به نتایج قابل تاملی دست یافتند. آنها پاسخ های مادران شرکت نماینده در این آنالیز را به صورت درصد نشان دادند:

خواب (30درصد)، یک روز تنهایی (30درصد)، یک روز وقت گذراندن در باشگاه یا مرکز ماساژدرمانی (11درصد)، رفتن به تعطیلات یک روزه (7درصد)، تمیز شدن خانه (2درصد)، قدردانی (2درصد)، صرف صبحانه آماده شده در رختخواب (2درصد)، جواهرات (2درصد) و به آرایشگاه رفتن (2درصد).

اگر به این لیست خوب دقت نموده باشید، اولین خواسته این مادران خواب راحت و کافی است. متاسفانه بیشتر مادران به علت مشغله فراوان، از خواب کافی بی بهره اند. بنابراین می توان کاری کرد که آنها ، حداقل روز مادر را صبح تا دیروقت بخوابند و حسابی استراحت نمایند.

آنالیز های دیگری هم در کشورهای دیگر اجرا شده است که نشان می دهد خواسته های مادران خیلی ساده تر از آنچه است که تصور می کنیم. خواسته هایی همانند موارد زیر:

1. زمانی برای تنهایی

مادران بچه ها کوچک، گاهی آنقدر خسته می شوند که در پی لحظه ای تنهایی و آرامش اند. به همین علت برترین هدیه روز مادر، یک روز تنهایی برای آنهاست. مثلا، پدر بچه ها می تواند بچه ها شان را به پارک یا هر مرکز تفریحی دیگر ببرد و به مادر اجازه استراحت و وقت گذراندن در تنهایی بدهد. استراحت در سکوت و آرامش، یکی از برترین هدایا برای روز مادر مادران پرمشغله است.

2. تماشا بچه ها

این خواسته با قبلی کاملا در تضاد است. در واقع این خواسته مادرانی است که بچه ها شان بزرگ شده اند و هر یک مشغول کار و فعالیت های خود هستند و کمتر فرصت می نمایند کنار مادرشان باشند. اگر می خواهید روز خوبی برای مادرتان بسازید، یک روز کامل را با او، در خانه یا در فضای بیرون از خانه، بگذرانید.

3. تمیز کردن خانه

تمیز نگهداشتن خانه، کار سخت و ملال آوری است که بیشتر مادران را در خاتمه روز بسیار خسته می نماید. بعضی از مادران از تماشا خانه تمیز، درحالی که شاخه گلی هم روی میز گذاشته شده باشد، واقعا لذت می برند. می توانید مادرتان را با بهانه ای به بیرون از خانه بفرستید و در آن مدت، خانه را کاملا تمیز کنید. البته اگر بیرون فرستادن او کمی سخت است، می توانید از او بخواهید یک روز را کامل استراحت کند و همه کارها را خودتان انجام دهید. حتی می توانید از او بخواهید موقعی که شما کارها را می کنید، هر کاری را که دوست دارد، مثل خواندن کتاب یا تماشای تلویزیون انجام دهد.

4. پختن غذای مورد علاقه

اگر بدانید این هم یکی دیگر از خواسته های بعضی از مادرها بود ممکن است تعجب کنید. بیشتر مادرها کوشش می نمایند غذای مورد علاقه بچه ها و همسر خود را آماده نمایند. می توانید روز مادر، غذای محبوب او را بپزید و او را مهمان دست پخت تان کنید. مسلما روز خوبی برای او خواهد شد. البته یادتان باشد، بعد از صرف غذا، ظرف های کثیف را هم باید خودتان بشویید.

5. هدایای خانگی

بیشتر مادران بچه ها کوچک، از تماشا کاردستی های کودک خود لذت می برند. بنابراین پدر بچه ها می تواند بدون اینکه مادر خبردار گردد، کودک خود را به درست کردن یک کاردستی جالب برای روز مادر تشویق کند. این کاردستی می تواند، صرفا یک کارت تبریک با نقاشی های کودک باشد.

اگر کودک نیستید، باز هم با انجام دادن کارهای خانگی می توانید او را خشنود کنید. مثلا، اگر با بافتنی یا خیاطی آشنایی دارید، می توانید برای او چیزی بافته یا بدوزید. یا اگر این کارها برایتان سخت است، آلبومی زیبا از عکس های قدیمی خانواده تان درست نموده و کنار او بنشینید و با یکدیگر خاطرات گذشته را زنده کنید.

6. تفریح های جالب

یکی دیگر از خواسته های مادران، پیدا کردن زمانی برای تفریح های مورد علاقه شان است. مثلا، شاید دوست داشته باشند به یک مکان تفریحی مانند موزه، سینما یا پارک بروند. بعضی از مادران هم می خواهند زمانی برای تماشا دوستان یا اقوام خود داشته باشند. پس می توانید این خواسته آنها را به راحتی برآورده کنید. درواقع روز مادر یا حتی یک روز قبل از آن، دوستان و اقوامی را که می دانید مادرتان با تماشا آنها شاد می گردد به خانه دعوت کنید. البته یادتان باشد که هزینه این مهمانی و کارهای مربوط به آن کاملا با خودتان است و نباید مادرتان را در انجام دادن کارها شریک کنید.

7. روزی بدون دردسر

خانه هایی که بیش از یک کودک دارند، معمولا پر سروصدا می شوند. بچه ها ممکن است بر سر هر چیزی با یکدیگر دعوا نمایند. در این خانه ها، بیشتر مواقع مادرها در پی زمانی برای سکوت و آرامش هستند. اینجا پدر بچه ها باید با ترفندهایی که معمولا می شناسد، حداقل یک روز آرام و بدون دعوا و سروصدای بچه ها برای مادر فراهم کند. این کار از خریدن هر هدیه ای، برای مادران بهتر و خواستنی تر است.

8. گذراندن یک روز زیبای پر از هیجان

یکی دیگر از خواسته های مادران، داشتن روزی متفاوت اما زیبا در مقایسه با تمام روزهای زندگی روزمره خود است. می توانید همراه با مادر خود به دل طبیعت زده و از بودن در فضای پر از آرامش و زیبا لذت ببرید. یا حتی می توانید او به یک کافی شاپ برده و او را مهمان یک قهوه خوش طعم کنید. این کارها و برنامه های مشابه آن می توانند روزی خاطره انگیز برای مادرتان بسازند.

خرید یک هدیه مانند، عطر، لباس یا هر هدیه دیگر ممکن است مادرها را خشنود کند، اما باور کنید مادرتان به هدیه فیزیکی احتیاج ندارد. به عبارت دیگر برای آنها هدیه ای کادوپیچ شده نخرید و به جای آن، هدایای معنوی برایشان فراهم کنید.

یادتان باشد هر یک از کارهای معنوی فوق می تواند روز مادر را به یکی از برترین روزها تبدیل نمایند.

منابع: defendernetwork parents - خبرآنلاین

منبع: فرادید
انتشار: 25 دی 1401 بروزرسانی: 25 دی 1401 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 2169

به "نتایج عجیب یک تحقیق؛ مادرها برای روز مادر واقعا چه می خواهند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج عجیب یک تحقیق؛ مادرها برای روز مادر واقعا چه می خواهند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید