ناسا در فضا ماهواره و فضاپیما می سازد

به گزارش تایمر سرگرمی به نقل از دیجیتال ترندز، ناسا گفت با شرکت Maxar Technologies همکاری می کند تا سیستمی رباتیک برای سرهم بندی قطعات فضاپیما و ماهواره ها در مدار زمین بسازد.

ناسا در فضا ماهواره و فضاپیما می سازد

هدف از این پروژه استفاده از فناوری های نوین برای ساخت قطعات و سرهم بندی بخش های مختلف فضاپیما و ماهواره مانند آنتن مخابراتی در ارتفاع چند هزار کیلومتری زمین است.

ماموریت فرایند ساخت و سرهم بندی قطعات و بخش ها در فضاپیمای Restore-L ناسا انجام می شود و هدف آن نیز افزایش چرخه عمر ماهواره ها است. این فناوری کمک می کند عملیات ماهواره ها کارآمدتر شود و همچنین از مشکل زباله های فضایی نیز می کاهد.

ابزار سرهم بندی و ساخت قطعات همراه فضاپیمای Restore-L ناسا در 2023 میلادی به فضا ارسال می شود. این ابزار SPIDER نام دارد و یک بازوی رباتیک 16 فوتی با قابلیت سرهم بندی بخش های آنتن مخابراتی است.

در قسمت تولید این ماموریت، ابزار SPIDER یک تیر سبک کامپوزیتی 32 فوتی را با استفاده از فناوری Tethers Unlimiteds MarkerSat می سازد.

در کل این ابزار بخشی از ماموریت ناسا برای تجاری سازی مدار زمین جهت همکاری با شرکت های خصوصی است تا به این ترتیب هزینه فعالیت های اکتشاف فضا ارزان تر شود.

با توجه به تقاضای روزافزون برای سرویس و ساخت ماهواره ها، انجام این فعالیت ها در مدار زمین در هزینه و زمان صرفه جویی می کند. همچنین فناوری مذکور به ماموریت های ارسال فضانوردان به ماه و مریخ نیز کمک می کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 2 فروردین 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 739

به "ناسا در فضا ماهواره و فضاپیما می سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناسا در فضا ماهواره و فضاپیما می سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید