مسائل گوارشی تان را جدی بگیرید و به این نشانه ها توجه کنید

به گزارش تایمر سرگرمی، یک قرار ملاقات بسیار مهم وجود دارد که نباید آن را نادیده بگیرید و آن قرار با یک متخصص تغذیه به صورت سالانه است.

مسائل گوارشی تان را جدی بگیرید و به این نشانه ها توجه کنید

به گزارش، کاری را که چشم پزشک برای چشم های شما انجام می دهد، متخصص تغذیه برای سیستم گوارش و بدن شما انجام می دهد تا اطمینان یابید از مواد غذایی سالمی استفاده می کنید؛ حالا به دنبال کاهش وزن و یک رژیم غذایی سالم باشید.

هر کسی باید در تقویم سالانه اش روزی را به ملاقات با متخصص تغذیه اختصاص دهد، اما علایمی وجود دارد که با مشاهده آن ها باید سریعا به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید. ما این علایم را برایتان آورده ایم تا دراین باره اطلاعات بیشتری داشته باشید.

اگر فکر می کنید به تازگی دچار آلرژی یا عدم تحمل شده اید، قبل از این که چند ماده غذایی را از رژیم غذایی خود حذف کنید، بهتر است با یک متخصص تغذیه مشورت کنید. حقیقت این است که هر کسی می تواند خود را یک متخصص تغذیه بنامد، اما لقب R.D یا همان متخصص تغذیه تنها به کسانی داده می شود که از تجربه بین المللی برخوردار باشند. یک متخصص R.D می تواند تشخیص دهد که علایم شما به دلیل آلرژی است یا صرفا نشانه عدم تحمل چیز دیگری است. آن وقت است که می توانید درباره بهبود وضع خود تصمیم بگیرید.

به گفته بسکمک از پزشکان، هر فرد باید یک یا دو بار در روز اجابت مزاج کند. بنابراین، اگر یکی دو روز اخیر را بدون اجابت مزاج گذرانده اید، بهتر است به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید تا رژیم غذایی تان را بررسی کند. اگر هنوز متقاعد نشده اید که به یک متخصص مراجعه کنید، بهتر است رژیم غذایی خود را بررسی کرده و تغییراتی در آن اعمال کنید تا اجابت مزاج تان تنظیم شود.

باد معده، نفخ و اسهال از مسائل رایج گوارشی هستند که به مصرف انواع محصولات لبنی نسبت داده می شوند. ممکن است قادر به تحمل لاکتوز نباشید. شدت عارضه عدم تحمل لاکتوز به دوز مصرف محصولات لبنی بستگی دارد؛ یعنی اگر چند قاشق چای خوری بستنی بخورید، ممکن است دچار مشکل نشوید. اما اگر زیاده روی کنید، حال تان بد خواهد شد. متخصص تغذیه به شما کمک می کند انتخاب های سالمی داشته باشید. همچنین به شما می گوید چه نوع و چه مقدار محصولات لبنی مصرف کنید.

رژیم های زیادی را امتحان کرده اید، اما هرگز به نتیجه دلخواه تان دست نیافته اید یا پس از کاهش وزن سریعا دوباره اضافه وزن پیدا می کنید. مشکل هرچه باشد، یک متخصص تغذیه کمک خواهد کرد از پس آن بربیایید. او به شما کمک می کند با اعمال چند تغییر ساده در سبک زندگی خود نتیجه بگیرید، بدون آن که دنبال یک رژیم غذایی خاص باشید. یک متخصص آموزش دیده به شما در یادگیری عادات و رفتار ها کمک کرده و شما را با پشت پرده سوخت وساز مواد غذایی در بدن آشنا می کند، بنابراین می توانید با رعایت تعادل در انتخاب مواد غذایی دایما در راستا تناسب اندام باشید.

یک متخصص تغذیه با وادار کردن شما به رعایت یک رژیم غذایی متعادل کمک می کند که از شدت علایم موجود بکاهید. سعی کنید سریعا به یک پزشک متخصص مراجعه کنید تا مطمئن شوید مشکل از جای دیگری آب نمی خورد. به علاوه، نوع غذا هایی که می خورید نیز در این امر دخیل است. ریفلاکس معده اگر به نوع رژیم غذایی تان مربوط باشد به راحتی و با مراجعه به متخصص تغذیه قابل درمان خواهد بود. به آسانی می توانید از شر سوزش سردل راحت شوید.

اشتهای کم یا خیلی زیاد می تواند حاکی از یک مشکل جدی باشد. اگر اشتهای خوبی ندارید از این که می توانید وزن کم کنید، راضی نباشید، زیرا ممکن است پای یک مشکل مهم در میان باشد که حتما باید آن را درمان کنید. در این موارد، متخصص تغذیه با مشورت یک پزشک عمومی به معاینه شما خواهد پرداخت. در هر حال، مراجعه به متخصص تغذیه نخستین قدمی است که باید در راستا درمان بردارید.

با راهنمایی های یک متخصص تغذیه، پی می برید که باید از چه خوردنی هایی استفاده کنید تا سطح کلسترول خون تان را پایین بیاورید و دچار بیماری های قلبی و سکته نشوید. با این حال، حتی اگر کلسترول بالا ندارید، می توانید از راهنمایی های یک متخصص تغذیه برای حفظ سطح کلسترول خون تان استفاده کنید. به هرحال باید بدانید چه غذا هایی بخورید و چه غذا هایی را کنار بگذارید.

گاهی اوقات شانس با شما یار نیست که بتوانید مثل بقیه مردم وزن کم کنید؛ گاهی هم پس از چند هفته کاهش وزن، دچار اضافه وزن می شوید. صحبت درباره عدم توانایی کاهش وزن است، آن هم درست وقتی که دست به هر کاری می زنید. درست غذا می خورید و خوب می خوابید. اما مسأله تغذیه از مسأله خواب مهمتر است. مشورت با یک متخصص تغذیه کمک می کند با مسائل پنهان خود بیشتر آشنا شوید. باید بدانید کدام غذاهاست که نمی گذارند وزن کم کنید و در این راه متخصص تغذیه است که می تواند کمک تان کند.

کاهش وزن و کاهش وزن به شیوه سالم دو چیز کاملا متفاوت هستند؛ یادگیری روند کاهش وزن از طریق رعایت یک رژیم غذایی کامل و پرهیز از غذا های ناسالم رمز موفقیت است. اما وقتی در این ماموریت هستید که به طور عادی به کاهش وزن برسید، سعی کنید علاوه بر غذا های سالم و اتخاذ یک ترفند جدید، عادات زندگی خود را نیز بهبود ببخشید.

عادت کردن به پستی و بلندی های زندگی دلیل خوبی برای مراجعه به یک متخصص تغذیه است؛ چون آن ها مثل روانشناس بدن هستند. اگر به تازگی متوجه شده اید که باردار هستید یا دیابت دارید یا می خواهید برای شرکت در مسابقه ورزشی تمرین کنید، بهتر است به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید تا بتوانید از پس چالش های پیش رو برآیید. یک متخصص تغذیه باید در زمینه های مختلف در امر تغذیه تجربه داشته باشد و بداند چه رژیمی برای شما مناسب است و چه رژیمی به سلامت شما آسیب می رساند.

صبر کنید؛ آیا شما هم ازجمله کسانی هستید که دایما به وعده غذایی بعدی خود فکر می کنند؟ اگر پاسخ مثبت است، باید سریعا به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید. اگر به طور مداوم در مورد وعده غذایی بعدی خود فکر می کنید یا وقتی در تختخواب هستید به وعده صبحانه می اندیشید، وقت آن است که با یک پزشک متخصص قرار بگذارید. وقتی این افکار نه از روی گرسنگی بلکه از روی وسواس فکری به ذهن شما متبادر می شوند، نشانه آن است که دچار اختلال غذایی شده اید. آشنایی بیشتر با علم تغذیه به کمک یک متخصص مجرب کمک می کند در راستا درست گام بردارید.

استرس بیش از آن که فکرش را بکنید، در زندگی روزانه شما موثر است. یک متخصص حرفه ای با بررسی مسائلی از قبیل کمبود کلسیم می تواند مشکل را به صورت ریشه ای برطرف کند. او اطمینان حاصل می کند که شما از مواد غذایی لازم برای جذب کلسیم و تقویت استخوان های تان استفاده می کنید، آن وقت است که می توانید بر استرس غلبه کرده و بدن تان آماده باشد.

اگر وقتی احساساتی، مضطرب، ناراحت یا حتی راضی هستید، دچار پرخوری می شوید، باید به فکر چاره باشید. در غیراین صورت، ممکن است به این الگوی ناسالم عادت کنید و در طولانی مدت به شکل قابل توجهی اضافه وزن پیدا کنید. همچنین ممکن است در معرض دیابت، بیماری های قلبی و سرطان قرار بگیرید. یک متخصص تغذیه (و گاهی اوقات، یک درمانگر) به شما کمک می کند با این احساسات مقابله کرده و از تداوم پرخوری جلوگیری کنید.

تمام وقت کار می کنید، مثل فرفره این طرف و آن طرف می چرخید و باید به زن و بچه هایتان هم رسیدگی کنید. به عبارت ساده تر، به راحتی خسته می شوید. یک احتمال این است که تغذیه کافی ندارید و نمی توانید انرژی لازم برای ادامه یک روز پرمشغله را تأمین کنید. یک متخصص تغذیه به شما کمک می کند با مصرف مواد غذایی سالم، در طول روز پرانرژی باشید. برای این کار، باید مواد غذایی مناسبی را برای خوردن انتخاب کنید تا به سوخت لازم برای مغز و ماهیچه هایتان دست یابید و دیگر دچار کمبود انرژی نشوید.

آیا به دنبال این هستید که بچه دار شوید؟ یک متخصص تغذیه کمک می کند در بهترین شرایط ممکن برای بارداری باشید. همچنین اطمینان حاصل می کند که نیاز های کودک درون رحم تأمین می شود. برای شروع دوران بارداری، بهتر است از روش های تقویت شانس بارداری در 30سالگی که توسط متخصصان امر ارایه می شوند، کمک بگیرید.

منبع:شهروند

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 27 مهر 1398 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 296

به "مسائل گوارشی تان را جدی بگیرید و به این نشانه ها توجه کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسائل گوارشی تان را جدی بگیرید و به این نشانه ها توجه کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید