مرگ گورخر آفریقایی در باغ وحش صفادشت

به گزارش تایمر سرگرمی، رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران از مرگ گورخر نر آفریقایی باغ وحش صفادشت که حدود یک هفته پیش به ایران منتقل شده بود اطلاع داد.

مرگ گورخر آفریقایی در باغ وحش صفادشت

جهت دریافت خدمات طراحی ویلا و باغ با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

محمد کرمی در گفت و گو با خبرنگاران، ضمن تایید خبر مرگ گورخر نر آفریقایی باغ وحش صفادشت گفت: هفته گذشته سه راس گورخر آفریقایی شامل دو ماده و یک نر از کشور هلند به ایران منتقل و پس از چند روز نگهداری در گمرک، دیروز (12 اردیبهشت ماه) به مرکز نگهداری حیات وحش صفادشت در استان تهران منتقل شدند و گورخر نر امروز (13 اردیبهشت) تلف شد.

وی ادامه داد: این سه راس گورخر آفریقایی تنها یک روز است که وارد مرکز نگهداری حیات وحش صفادشت شده اند و سازمان دام پزشکی در حال آنالیز علت تلف شدن گورخر نر این مجموعه است.

رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: سه راس گورخر آفریقایی که از کشور هلند به ایران منتقل شدند از جهت بلغارستان- ترکیه به ایران منتقل شده و دارای دو مجوز سازمان حفاظت محیط زیست و دام پزشکی کشور بوده اند.

وی با بیان اینکه علت نگهداری چند روزه این سه راس گورخر آفریقایی در گمرک معین نیست، اظهار کرد: حیوانات زنده باید سریعا به مرکز نگهداری حیات وحش یا باغ وحش مقصد منتقل شوند تا تیمار و قرنطینه و تحت نظارت دام پزشک قرار گیرند.

رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران با اشاره به اینکه سازمان دام پزشکی کشور مبدا و مقصد سلامت گونه های حیات وحش را پیش از انتقال آنالیز و تایید می نمایند، گفت: از این رو احتمال اینکه گورخر نر پیش از انتقال بیمار یا دارای مسائل دیگری بوده ، وجود ندارد اما با توجه به نگهداری این سه راس گورخر آفریقایی در محفظه ای در گمرک، احتمال می رود که این مساله نقشی در تلف شدن گورخر نر آفریقایی داشته باشد.

کرمی در سرانجام درباره شرایط دو گورخر ماده باغ وحش صفادشت، گفت: با توجه به اینکه این سه راس گورخر آفریقایی دیروز به این مرکز منتقل شده اند هنوز بازدیدی از آن ها صورت نگرفته اما نگهداری چند روزه آن ها در گمرک ممکن است مسائلی را برای آن ها ایجاد نموده باشد.

انتهای پیغام

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1400 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1568

به "مرگ گورخر آفریقایی در باغ وحش صفادشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ گورخر آفریقایی در باغ وحش صفادشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید