مجری معروف تلویزیون: خانواده ها پا به پای بچه های حرکت نمایند

به گزارش تایمر سرگرمی، خیلی ها او را می شناسند. آنها که قدیمی ترند، با صدای او آشنا هستند و نسل جوان با تصویر و صدای گرمش در برنامه های خانوادگی تلویزیون.

مجری معروف تلویزیون: خانواده ها پا به پای بچه های حرکت نمایند

خبرنگاران - نگین پذیرا: 20 ساله شدن پخش یک برنامه آن هم از شبکه یک صدا و سیما برای محبوبیت یک مجری کافی است هرمز شجاعی مهر بعدتر با تجربه ای که از سال ها حضور در برنامه های خانوادگی به دست آورده بود وارد عرصه مطبوعات نیز شد. او اکنون مدیر مسئول یکی از پرتیراژترین مجله های روی دکه با موضوع خانواده است. مجله خانواده سبز سال جاری در نمایشگاه مطبوعات عنوان برترین غرفه را از آن خود کرد. همه اینها بهانه ای شد تا با این مجری نام آشنا به گفت وگو بنشینیم.

قصه های خواندنی تهران را اینجا دنبال کنید

به نظر می رسد تجربه حضور در برنامه خانواده راه فعالیت در عرصه مطبوعات را برای شما آسان تر کرد؟

به هر حال تمام اهالی رسانه مشغول به فعالیتی هستند که داشتن علاقه لازمه آن است. هر فردی در هر حوزه ای سعی می نماید برترین کار را ارائه کند. من 20 سال است که مجری برنامه سیمای خانواده هستم و مجله خانواده سبز این روزها 17 ساله شده معتقدم ما یک خانواده بزرگ هستیم و ویژگی شغل ما، کار کردن با عشق و علاقه است. همه کنار هم مشغول کار و زندگی هستیم. بودن در اینجا واقعاً لذت بخش است. تمامی این عوامل دست به دست هم داد که سال جاری غرفه ای پرشور و انرژی در مطبوعات داشته باشیم و در نهایت به عنوان برترین غرفه از سوی برگزارنمایندگان تقدیر شویم.

نخستین عیدی را که گرفتید به یاد دارید؟

یادم هست نخستین عیدی را از پدرم گرفتم، اما لذت بخش ترین عیدی را از عمویم، زمانی که 5 ساله بودم گرفتم و به خوبی آن را به یاد دارم. عمویم از ساری برای دید و بازدید عید نوروز به بابل آمده بود و لذت آن اسکناس 5 تومانی را که آن سال عیدی گرفتم هنوز از یاد نبرده ام.

خودتان هم عیدی می دهید؟

بله. اما قرار نیست عیدی مبلغ کلانی باشد. هدیه دادن و هدیه گرفتن برای هر کسی خوشایند است و به او حس خوبی می دهد. هدیه دادن و هدیه گرفته جزء باور و سنت های ایرانی ماست. عید نوروز هر کسی را ببینم، اسکناس 10 هزار تومانی عیدی می دهم.

تلخ ترین و شیرین ترین اتفاق سال 93 برایتان چه بود؟

سال پرکاری را گذراندم که در آن اتفاق های بسیاری زیادی افتاد. اتفاقی که در سال 93 ناراحتم کرد، زمین خوردن مادر همسرم بود که مدت ها شکستگی بدنش او را آزار داد و همه خانواده از این موضوع ناراحت بودیم. اتفاق خوب هم ازدواج برادرزاده ام بود.

چرا این منطقه را برای سکونت انتخاب کردید؟

چند سالی است که از محله نیاوران به اقدسیه آمده ایم. مهم ترین عامل برای زندگی در شمیران پارک ها و فضای سرسبز این منطقه است.

خودتان هم اهل رفتن به پارک هستید؟

بله. هر روز صبح چند ساعتی در پارک نیاوران نرمش و ورزش می کنم. به نظرم این بوستان یکی از برترین و زیباترین بوستان های منطقه است.

اما اغلب کسانی که چهره شناخته شده ای میان مردم دارند، کمتر به مکان های عمومی می روند. این سلام و احوال پرسی ها شما را اذیت نمی نماید؟

خیر. من اغلب هم محله ای هایم را می شناسم و آنها هم با نگاه های پرمحبت و دلگرمی هایی که می دهند همواره شرمسار ام می نمایند. به هر حال ما برای مردم اجرا می کنیم و صحبت کردن با آنها می تواند ما را با انتقادها و پیشنهادهای آنها آشنا کند.

ترافیک نیاوران و اقدسیه مانع از دیر رسیدن شما به برنامه نمی گردد؟

ترافیک که متأسفانه این روزها آنقدر زیاد شده که راه گریزی از آن نیست. اگرجایی دعوت باشم همواره قبل از همه و نیم ساعتی زودتر از قرار خودم را می رسانم. همواره در کارهایم برنامه ریزی دارم و از زمان جلوتر هستم. سعی می کنم کارهایم را با صبر و آرامش خیال انجام می دهم.

چرا کار کردن در حوزه حساس خانواده را ادامه دادید؟

خانواده، سلول هر جامعه و کوچک ترین نهاد اجتماعی است. همه شخصیت ما در خانواده شکل می گیرد، به قول معروف تو اول بگو با کیان زیستی، پس از آن بگویم که تو کیستی. اگر ما بچه ها و بچه ها خوبی تربیت کنیم، جامعه خوبی هم خواهیم داشت، همه کوشش ما این است که فضایی سرشار از محبت و صمیمیت در خانواده ها بسازیم و آن را به کل کشور تعمیم بدهیم، ایران یک خانواده بزرگ است.

برنامه شما در این سال ها چه تغییراتی داشته است؟

در این سال ها سبک زندگی خانواده ها تغییر نموده است. سال ها قبل تربیت بچه ها به وسیله پدر و مادر انجام می شد. این روزها پای درد و دل هر پدر و مادری که بنشینید می گویند تربیت و راهنمایی بچه ها از دست آنها خارج شده، وجود اینترنت و شبکه های اجتماعی، تلویزیون و تمامی وسایل ارتباط جمعی همه در تشدید این موضوع دست به دست هم داده اند. در سیمای خانواده سعی نموده ایم با این تغییرات، به والدین یاد بدهیم چطور خودشان را با بچه هاشان به روز نمایند و رابطه آنها پهلو به پهلو کنار هم باشد تا پا به پای بچه ها حرکت نمایند.

انتشار خانواده سبز هم با همین هدف بوده؟

تمام این مسائل در مجله خانواده سبز به صورت مکتوب درآمده و در دسترس مردم قرار گرفته و برای همین مجله موفقی از آب درآمده و پرتیراژترین نشریه کشور شده است. ما در مجله خانواده سبز سعی می کنیم خانم های خانه دار مخاطبان همیشگی ما شوند. همه توجه و هدف خود را معطوف به این طیف کردیم چرا که اعتقاد داریم زنان خانه دار یکی از مهم ترین ظرفیت های فرهنگی کشور هستند که مغفول مانده اند و احتیاج به تغذیه فرهنگی دارند. اگر بتوان سطح آگاهی های اجتماعی، فرهنگی و علمی آنها را ارتقا داد، سطح زندگی عموم مردم بالا می رود.

منتشر شده در خبرنگاران محله منطقه یک به تاریخ 1393/12/16

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 اسفند 1401 بروزرسانی: 2 اسفند 1401 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 2188

به "مجری معروف تلویزیون: خانواده ها پا به پای بچه های حرکت نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجری معروف تلویزیون: خانواده ها پا به پای بچه های حرکت نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید