لوکاشنکو قانون انتقال اضطراری قدرت در بلاروس را اصلاح می کند

به گزارش تایمر سرگرمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از بلتا (خبرگزاری رسمی بلاروس)، الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس در بازدید از مناطق آسیب دیده از فاجعه هسته ای چرنوبیل عنوان داشت فرمانی را به امضا رسانده است که به موجب آن در صورت عدم توانایی در انجام وظایف محوله، قدرت به شورای امنیت این کشور منتقل خواهد شد.

لوکاشنکو قانون انتقال اضطراری قدرت در بلاروس را اصلاح می کند

وی اضافه کرد: من در مورد چگونگی تنظیم قدرت در بلاروس فرمانی را امضا می کنم که اگر رئیس جمهور مورد اصابت گلوله قرار بگیرد، روز بعد آن شورای امنیت قدرت را به دست خواهد گرفت.

طبق رویه فعلی در بلاروس، اگر جای رئیس جمهور خالی شود یا به هر دلیلی نفر اول کشور نتواند به وظایف خود عمل کند، قدرت به نخست وزیر منتقل می شود تا زمانی که رئیس جمهور جدید سوگند یاد کند.

لوکاشنکو گفته است رئیس شورای امنیت در صورت غیبت رئیس جمهور، شخص نخست وزیر خواهد بود.

الکساندر لوکاشنکو 66 ساله که از 27 سال پیش قدرت را در بلاروس در دست دارد پیش تر نیز اقدام به معرفی افرادی دیگر نظیر سخنگو و یا مدیر اقامتگاه رسمی رئیس جمهوری به عنوان جانشینان احتمالی خود کرده بود.

در پی انتخابات اوت سال گذشته و انتخاب مجدد لوکاشنکو به مقام ریاست جمهوری، خیابان های بلاروس به صحنه اعتراضات مخالفان تبدیل شد و هزاران نفر از شهروندان معترض در چارچوب موج سرکوب و خشونت دولت بر ضد تظاهرات کنندگان دستگیر شدند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1594

به "لوکاشنکو قانون انتقال اضطراری قدرت در بلاروس را اصلاح می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لوکاشنکو قانون انتقال اضطراری قدرت در بلاروس را اصلاح می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید