فاصله طبقاتی بین ناشران با برگزاری نمایشگاه کتاب مجازی برداشته شد

به گزارش تایمر سرگرمی، تهران (پانا) - مجید شوقی می گوید حضور ناشران و به خصوص ناشران کوچک در نمایشگاه مجازی کتاب فرصت بسیار خوبی است که در نمایشگاه فیزیکی این امکان وجود نداشت زیرا ناشران برای شرکت کردن در نمایشگاه فیزیکی کتاب حد نصابی داشتند و باید تعداد مشخصی از کتاب را ارائه می دادند که بتوانند در نمایشگاه شرکت نمایند اما الان حتی با یک کتاب هم می توانند در نمایشگاه شرکت نمایند.

فاصله طبقاتی بین ناشران با برگزاری نمایشگاه کتاب مجازی برداشته شد

مجید شوقی، مدیر مسئول انتشارات واحه در گفت وگو با پانا، درباره اهمیت نمایشگاه مجازی کتاب و استمرار آن گفت در نمایشگاه فیزیکی تهران مسائلی وجود داشت که در نمایشگاه مجازی کتاب وجود ندارد و از جمله آنها می توان به هزینه بالای رفت و آمد، مسائل گرفتن غرفه و جایگاه آن اشاره نمود.

وی درباره نقش نمایشگاه مجازی کتاب تهران در تعامل بین ناشر و مخاطبان در شرایط کرونا عنوان نمود: نمایشگاه مجازی کتاب تهران در ارتباط و تعامل بین ناشر و مخاطبان بسیار تاثیرگذار است. در نمایشگاه مجازی کتاب سال گذشته ما از شهرستان هایی سفارش داشتیم که اصلاً قابل تصور نبود و شاید خیلی ها هم نامی از آن شهر و روستا نشنیده باشند. ما بسیار خشنود شدیم که از چنین مناطقی هم سفارش داشتیم و این اتفاقات به دلیل مجازی برگزار شدن نمایشگاه بود.

شوقی با بیان اینکه سال گذشته 700 درخواست برای 14 کتاب تخصصی شهید آوینی داشتیم، اظهار کرد: بسیاری از افراد به دلیل هزینه بالای رفت و آمد در نمایشگاه فیزیکی شرکت نمی کردند؛ با وجود نمایشگاه مجازی کتاب درخواست ها برای دریافت کتاب بسیار خوب بود.

مدیرمسئول انتشارات واحه در مورد اینکه نمایشگاه مجازی کتاب تهران می تواند برای همه ناشران فرصت عادلانه ایجاد کند، اعلام کرد: حضور ناشران و به خصوص ناشران کوچک در نمایشگاه مجازی کتاب فرصت بسیار خوبی است که در نمایشگاه فیزیکی این امکان وجود نداشت زیرا ناشران برای شرکت کردن در نمایشگاه فیزیکی کتاب حد نصابی داشتند و باید تعداد مشخصی از کتاب را ارائه می دادند که بتوانند در نمایشگاه شرکت نمایند اما الان حتی با یک کتاب هم می توانند در نمایشگاه شرکت نمایند.

مجید شوقی در سرانجام با اشاره به ضرورت برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب در شرایط کرونا گفت: پس از این اگر شرایط کرونا برداشته و نمایشگاه حضوری گردد خوب است نمایشگاه مجازی کتاب به عنوان پشتیبان نمایشگاه فیزیکی کتاب عمل کند. بعضی نمایشگاه فیزیکی و حضوری را به دلیل تماس با کتاب و صحبت با ناشر بیشتر می پسندند اگرچه این هم مزایای خود را دارد؛ اگر نمایشگاه مجازی کتاب به عنوان پشتیبان و حمایتگر نمایشگاه فیزیکی باشد بسیار عالی است.

دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از سوم بهمن ماه شروع شده و تا دهم بهمن ماه 1400 به مدت هشت روز ادامه خواهد داشت. علاقه مندان برای بازدید و خرید کتاب میتوانند به ketab.ir مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 فروردین 1401 بروزرسانی: 19 فروردین 1401 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1980

به "فاصله طبقاتی بین ناشران با برگزاری نمایشگاه کتاب مجازی برداشته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاصله طبقاتی بین ناشران با برگزاری نمایشگاه کتاب مجازی برداشته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید