شرق: روحانی به کنترل از راه دور معتقد است

به گزارش تایمر سرگرمی، عضو شورای شهر تهران می گوید: دولت باید به مسئولیت های خود عمل کند تا رهبری مجبور به ورود به مسائل عادی نشود.

شرق: روحانی به کنترل از راه دور معتقد است

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سیدحسن رسولی در روزنامه شرق نوشت: صدور فرمان فرماندهی معظم کل قوا خطاب به رئیس ستاد نیرو های مسلح جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تشکیل قرارگاه مرکزی بهداشتی - درمانی با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و بررسی دقیق فرضیه حمله بیولوژیک بودن بلیه جاری کشور از جهات گوناگون قابل تحلیل و ارزیابی است. اهتمام رهبری به صیانت از جان ایرانیان و تامین حق حیات آنان در مقابل این بیماری جهانی جان مایه این فرمان بوده که موجب افزایش امید به آینده و قدردانی و امتنان است. در جست وجوی چرایی صدور فرمان تشکیل قرارگاه مذکور سوالات اساسی ذیل قابل طرح است.

مبانی واگذاری مسئولیت ستاد بحران به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از سوی رئیس جمهور چیست؟ آیا وزیر بخشی از جایگاه قانونی و اقتدار لازم فرابخشی و حاکمیتی برای فرماندهی و ریاست ستاد بحران را که اثربخشی آن مستلزم فرمان پذیری تمامی بخش های حاکمیتی و خدماتی کشورش بوده برخوردار است؟ البته تلاش های ایثارگرانه جامعه خدوم بهداشتی و درمانی تحت مدیریت ایشان ستودنی است. حدود سه دهه در حوزه مدیریت داخلی کشور، استانی و منطقه ای افتخار مسئولیت فرابخشی و حاکمیتی داشته ام. به یاد نمی آورم این سبک و سیاق مدیریتی در هیچ کدام از حوادث و وقایع مهم پیش آمده، اعمال شده باشد.

آقای وزیر کشور پس از قریب به هفت سال حضور در جایگاه قانونی حوزه مسئولیت های خویش با علم به ناکارآمدی این واگذاری - اختیار به یک وزارتخانه خدماتی و آموزشی - چرا از جایگاه حقوقی و سازمان عریض و طویل تحت امر خود صیانت نمی کند؟

آقای رئیس جمهور که در راس قوه مجریه و رکن اساسی حاکمیت جمهوری اسلامی با رای مردم و تنفیذ رهبری قرار گرفته اند، چرا طی این مدت از ظرفیت شورای امنیت کشور و شورای عالی امنیت ملی در حد اعلا استفاده نکرده اند؟

در صورتی که این مقام ارشد به موقع و با ابتکار عمل نسبت به انجام ماموریت های خویش اقدام کرده بودند، آیا رهبری چنین فرمانی را صادر می کردند؟

امیدوارم دولتمردان در قبال انجام تکالیف و تامین حقوق شهروندی و پرهیز از مخدوش شدن مرز های وظایف مراجع مذکور پاسخ قانع کننده ای ارائه کنند تا منبعد متاثر از کم عقلی آنان رهبری ناگریز به مداخله نشوند.

شرق همچنین در گزارشی با عنوان کنترل از راه دور، به بررسی این پرسش پرداخت که رئیس جمهور روز های کرونایی را چگونه می گذراند؟

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 870

به "شرق: روحانی به کنترل از راه دور معتقد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرق: روحانی به کنترل از راه دور معتقد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید