تور مجارستان: سجادی: ایران و مجارستان می توانند از ظرفیت های ورزشی یکدیگر استفاده نمایند

به گزارش تایمر سرگرمی، وزیر ورزش و جوانان در ملاقات با مسئولان کمیته ملی المپیک مجارستان با تأکید بر همکاری های مشترک ورزشی میان دو کشور گفت: ایران و مجارستان می توانند از ظرفیت های ورزشی یکدیگر استفاده نمایند.

تور مجارستان: سجادی: ایران و مجارستان می توانند از ظرفیت های ورزشی یکدیگر استفاده نمایند

با ما سفر کنید و با تور مجارستان از کشور جذاب اروپایی دیدن کنید و شهر زیبای بوداپست مجارستان را ببینید.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، کریستیان کولکسار رئیس کمیته ملی المپیک مجارستان و بالینت ویکاسی دبیرکل کمیته ملی المپیک این کشور با حضور در وزارت ورزش و جوانان با سیدحمید سجادی ملاقات و گفت وگو کردند.

مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای، اسماعیل احمدی سرپرست حوزه وزارتی و مشاور وزیر، کیکاووس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک و کاوه احمدی مدیرکل روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان در این جلسه حضور داشتند.

سجادی در این جلسه گفت: ظرفیت های خوبی در بحث ورزش دو کشور از قبل وجود داشته است که می توان از آن استفاده کرد. خاطرات خوبی از بوداپست دارم و یکی از رکوردهایی که در مجارستان زدم، هنوز در کشور باقی است.

وی اضافه نمود: بیشتر نتایجی که قهرمانان رشته های ورزشی کشور مجارستان کسب می نمایند، قابل احترام است. این کشور مراکز خوب آموزشی برای رشته های مختلف دارد. امیدوارم که بتوانیم شرایط همکاری دو کشور را مثل گذشته بهتر کنیم و دو کشور از ظرفیت های یکدیگر استفاده نمایند.

وزیر ورزش و جوانان عنوان نمود: امیدوارم که بتوانیم هم در حوزه ورزش و هم جوانان به یک تفاهم و سرفصل مشترک با کشور مجارستان برسیم. یکی از خواسته های ما این است که در حوزه جوانان دو کشور تعامل داشته باشند. باید تبادل دو کشور در حوزه اجتماعی و ورزشی را مدنظر داشته باشیم.

سجادی خطاب به رئیس کمیته ملی المپیک مجارستان گفت: پیشنهاد می کنم که مدیران ورزشی ما بتوانند در مجارستان در دوره های آموزشی شرکت نمایند و با دوره های نوین و باشگاهداری آشنا شوند.

وی گفت: یکی از رشته های سنتی ما در ایران رشته باستانی و زورخانه ای است که دوست داریم این رشته در کشور مجارستان نیز تشکیل گردد و کمیته المپیک مجارستان از این رشته حمایت داشته باشد.

وزیر ورزش و جوانان اضافه نمود: سفر خوب و به یادماندنی برای رئیس کمیته المپیک مجارستان و همراهان آرزو می کنیم و امیدوارم که ملاقاتی نیز در مجارستان داشته باشیم و در آنجا از امکانات این کشور بازدید کنیم. امیدوارم که در مجامع بین المللی ورزشی دو طرف از نمایندگان یکدیگر حمایت داشته باشند.

کریستیان کولکسار رئیس کمیته ملی المپیک مجارستان نیز در این ملاقات گفت: از وقتی که برای این ملاقات گذاشتید، ممنونم. کسب افتخارات کشور ایران در رقابت های المپیک و مسابقات جهانی که به دست آمد را تبریک می گویم.

وی اضافه نمود: علت حضور ما در ایران ایجاد یک هم افزایی و استفاده از ظرفیت ها و تجربیات دو کشور است. بعد از برگشت به بوداپست سعی می کنیم تفاهم نامه هایی را که امضا کردیم، اجرایی کنیم.

رئیس کمیته ملی المپیک مجارستان در پاسخ به پیشنهاد سجادی برای تشکیل ورزش زورخانه ای در کشور مجارستان گفت: از پیشنهاد وزیر ورزش و جوانان ایران استقبال می کنیم و درباره تشکیل ورزش زورخانه ای حمایت لازم را خواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 آبان 1400 بروزرسانی: 22 آبان 1400 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1837

به "تور مجارستان: سجادی: ایران و مجارستان می توانند از ظرفیت های ورزشی یکدیگر استفاده نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور مجارستان: سجادی: ایران و مجارستان می توانند از ظرفیت های ورزشی یکدیگر استفاده نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید