زمان برگزاری آزمون استخدامی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی اعلام شد خبرنگاران

به گزارش تایمر سرگرمی، مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی وزارت علوم گفت: آزمون استخدامی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی در فروردین ماه سال 1400 برگزار می گردد.

زمان برگزاری آزمون استخدامی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی اعلام شد خبرنگاران

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، اباصلت خراسانی مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی وزارت علوم از برگزاری آزمون استخدامی دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و پارک های علم و فناوری در فروردین ماه سال 1400 اطلاع داد.

وی اظهار کرد: با پیگیری ها و احتیاج سنجی هایی که ستاد وزارت علوم انجام داده، نیرو های مورد احتیاج دانشگاه ها، مؤسسات پژوهشی و پارک های علم و فناوری نزدیک به سه هزار نفر است که عمدتاً در رشته های فنی، تخصصی و آزمایشگاهی استخدام می شوند.

مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه در حال حاضر در رشته های عمومی جذب نیرو نداریم، اضافه نمود: در این راستا سازمان اداری و استخدامی کشور با 1980 مجوز استخدام برای مراکز آموزش عالی موافقت نموده و سازمان برنامه و بودجه نیز 1950 مجوز استخدامی را تأمین اعتبار نموده است.

خراسانی اضافه نمود: به حمدالله فروردین ماه آزمون سراسری استخدام پیمانی غیرهیئت علمی را برای کل دانشگاه ها و مراکز پژوهشی برگزار می کنیم و انتظارمان این است که افرادپذیرفته شده در آزمون در ماه های اردیبهشت و خرداد کار مصاحبه شأن انجام گردد و از اول تیر ماه در مراکز آموزش عالی و پژوهشی مشغول به کار شوند.

مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی وزارت علوم با بیان اینکه فرایند برگزاری آزمون استخدامی به وسیله سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می گردد، اظهار کرد: با جذب این نیرو های متخصص، بخش عظیمی از مسائلی که هم اکنون در نگهداری، تعمیر و حفظ آزمایشگاه های دانشگاه ها، مؤسسات پژوهشی و پارک های علم و فناوری سراسر کشور وجود دارد، به صورت اساسی حل می گردد.

خراسانی با بیان اینکه کوشش می کنیم در فروردین ماه سال آینده آگهی استخدام منتشر گردد، گفت: با توجه به اینکه یک آگهی استخدام هم در اردیبهشت و خرداد سال آینده برای کلیه دستگاه های سراسر کشور منتشر می گردد، می خواهیم برای مراکز آموزش عالی و پژوهشی آزمون جداگانه و اختصاصی برگزار گردد.

وی با بیان اینکه این آزمون استخدامی به صورت متمرکز خواهد بود، گفت: سازمان سنجش آموزش کشور، سازمان امور اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه هم به همراه وزارت علوم پای کار هستند تا انشالله این تکلیف را هرچه سریع تربه انجام رسانیم.

خراسانی با اشاره به معرفی سه برابر ظرفیت نیرو ها و اینکه دستگاه ها می توانند با انجام مصاحبه، نیرو های برگزیده خودشان را انتخاب نمایند، اضافه نمود: تمام دانشگاه ها احتیاجسنجی و سهمیه بندی شده اند و برمبنای احتیاج و سهمیه ای که به تأیید رؤسای دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی و پارک های علم و فناوری رسیده، اقدام خواهیم کرد.

مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی وزارت علوم در خاتمه با تاکید بر حضور نیرو های شرکتی در این آزمون توضیح داد: توصیه می کنیم نیرو های شرکتی که واجد شرایط بوده و رشته شغلی شأن مرتبط است حتماً در این آزمون شرکت نمایند، زیرا برای تبدیل شرایط شأن پیش بینی هایی انجام گرفته که به این ترتیب یکی دیگر از مسائل آموزش عالی نیز حل می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 فروردین 1400 بروزرسانی: 19 فروردین 1400 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1521

به "زمان برگزاری آزمون استخدامی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی اعلام شد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان برگزاری آزمون استخدامی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی اعلام شد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید