رییس علوم پزشکی تهران: کار کرونا از موج گذشته، گرفتار همه گیری هستیم

به گزارش تایمر سرگرمی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: نمودار های ورود و خروج و بستری بیماران کرونایی در بیمارستان ها نشان می دهد که کار از موج اول، دوم و سوم گذشته و با اپیدمی ممتدی روبرو هستیم؛ فرایند همه گیری ادامه دارد و هر روز با شرایط جدیدی روبرو می شویم.

رییس علوم پزشکی تهران: کار کرونا از موج گذشته، گرفتار همه گیری هستیم

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر عباسعلی کریمی در نشست هیات رییسه این دانشگاه با روسای بیمارستان های وابسته با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اضافه نمود: ما نه در روز، نه در هفته و نه در ماه، بلکه در سال دفاع دیگری هستیم و باید همه ذهن و توان خود را برای دفاع مقدس فعلی و اقتصاد، آب وخاک و داشته های ملت بگذاریم.

وی تاکید نمود: این دفاع به مراتب عظیم تر و سخت تر از آن دوران است و احتیاج به سربازان تخصصی تر و پشتوانه مالی بیشتری دارد لذا در هر جایگاهی که در خدمت به مردم و کشور هستیم باید قدر آن را بدانیم و افرادی که مسوولیت بیشتری دارند؛ وظایف سنگین تری برعهده دارند و کوچک ترین برخورد و خطا در تصمیم گیری آن ها ثبت می گردد و سال های بعد آیندگان آن را تحلیل و قضاوت می نمایند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران از همکاران خود در این دانشگاه به ویژه در بیمارستان های وابسته خواست خستگی خود را نادیده بگیرند و پنهان نمایند. کریمی گفت: به همه همکاران بیمارستان ها به خصوص آن هایی که در صف مقدم کارزار هستند، اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی که پشت صحنه و گاهی روی صحنه برنامه ریزی و حمایت می نمایند و به تمامی تیم این دانشگاه به عنوان سربازان دفاع مقدس که بدون چشم داشت درحالی که هم خودشان و هم خانواده هایشان در معرض خطر هستند، خداقوت و خسته نباشید می گویم و از صمیم قلب از خدماتی که ارایه می دهند، تشکر می کنم و می خواهم خستگی های خود را پنهان نمایند.

وی به شرایط سختی که بیمارستان ها با آن روبرو هستند، اشاره نمود و اضافه نمود: نمودار های ورود و خروج و بستری بیماران در بیمارستان ها نشان می دهد که کار از موج اول، دوم و سوم گذشته و ما با اپیدمی ممتدی روبرو هستیم؛ فرایند همه گیری ادامه دارد و هرروز با شرایط جدیدی روبرو می شویم.

دانشگاه علوم پزشکی تهران با واگذاری بخش های آموزشی و درمانی مخالف است

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه سخنان خود به موضوع واگذاری بخش درمانی دانشگاه های علوم پزشکی اشاره نمود و اظهارداشت: با هرگونه واگذاری بخش های آموزشی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی که باجان بیماران سروکار دارد به هیچ وجه موافق نیستیم. کریمی اضافه نمود: واگذاری بخش هایی که از گذشته صورت گرفته باید مرحله به مرحله از این حالت خود خارج شوند. وی توضیح داد: به این منظور فهرست واگذاری همه بیمارستان ها استخراج شده و درحال آنالیز هستیم تا به تدریج این فرایند اصلاح گردد. رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام کرد: در این برهه، روسای بیمارستان ها از بسیاری سیاست گذاری ها و نحوه اجرای برنامه ها آگاهی دارند لذا هرچند در شرایط سختی قرار داریم، اما هرگونه اشتباه در برنامه ریزی و توجیه آن پذیرفته نمی گردد.

دانشگاه علوم پزشکی تهران از حاشیه دوری کند

کریمی همچنین پرهیز دانشگاه علوم پزشکی تهران از حاشیه ها تاکید نمود و گفت: حاشیه ها مضر و آسیب رسان هستند. گاهی یک کلمه یا یک جمله ممکن است واکنش هایی را به همراه داشته باشد. وی ادامه داد: در دانشگاه باید از این فضا دوری کنیم و در مدت مدیریت خود که بسیار کوتاه است؛ خاطرات خوشی را به یادگار بگذاریم و از حاشیه ها بپرهیزیم.

وی همچنین بر حفظ تعادل در نحوه خدمت رسانی بیمارستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی تهران تأکید کرد و گفت: بیمارستان ها باید از تمامی ظرفیت خود برای حفظ جان بیماران استفاده نمایند. در کنار آن باید به خاطر داشته باشیم که حفظ جان بیماران، اداره مالی بیمارستان ها و آموزش فراگیران نیز برعهده بیمارستان ها است و باید به گونه ای برنامه ریزی نمایند که به همه این ابعاد توجه شده تا به بیمارستان ها لطمه ای وارد نگردد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران همچنین بر استفاده حداکثری از ظرفیت تخت های بیمارستانی تأکید کرد و گفت: پیش از افزایش نرخ دلار، هزینه هر تخت بیمارستانی یک میلیارد و 200 میلیون تومان بود، این درحالی است که بیمارستان های یاس و رازی تخت های خالی دارند که با یاری سایر بیمارستان ها می توانند از این ظرفیت بهینه استفاده نمایند. در چنین شرایطی تعجب می کنم برخی بیمارستان ها بازهم پیگیر افزایش تخت هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1206

به "رییس علوم پزشکی تهران: کار کرونا از موج گذشته، گرفتار همه گیری هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رییس علوم پزشکی تهران: کار کرونا از موج گذشته، گرفتار همه گیری هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید