دولت برای اصلاح ساعات کاری لایحه می دهد

به گزارش تایمر سرگرمی، رئیس سازمان اداری و استخدامی در حاشیه برگزاری جلسه هیأت دولت از لایحه دولت برای اصلاح ساعات کاری اطلاع داد.

دولت برای اصلاح ساعات کاری لایحه می دهد

میثم لطیفی رئیس سازمان اداری و استخدامی صبح امروز (چهارشنبه 24 خرداد) در حاشیه برگزاری جلسه هیئت دولت از لایحه دولت برای اصلاح ساعات کاری اطلاع داد.

وی اضافه کرد: طبق این لایحه دولت می تواند در شرایط خاص ساعات کاری را کاهش دهد.

رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: اصلاحیه ای تحت عنوان یک لایحه به مجلس ارائه نموده ایم که این هفته در کمیسیون اجتماعی مجلس تصویب شد تا مجوز داشته باشیم ساعت اداری را در شرایط خاص بحرانی و مواردی مانند شرایط فعلی، یک میزان کاهش دهیم.

وی ادامه داد: محدودیتی که داریم این است که قانون گذار مشخص نموده است، زمان ساعت کاری کارکنان دولت باید 44 ساعت در هفته باشد. اگر این موضوع تبدیل به طرح گردد دست ما در دولت بازتر خواهد بود تا بتوانیم ساعت ها را متناسب با شرایط کاری و شرایط عمومی جامعه تغییر دهیم.

هم اکنون براساس آخرین اصلاحیه ابلاغ شده از سوی معاون اول رئیس جمهور، تغییراتی در مصوبه مشخص ساعات کاری ادارات اعمال شده که بر این اساس ساعات کاری همه دستگاه های اجرایی موضوع این قانون از نیمه خرداد تا نیمه شهریور از ساعت 6 صبح تا 14:45 دقیقه خواهد بود.

در متن نهایی بند (4) تصویب نامه پیشین هیئت وزیران آمده بود که به منظور مدیریت بهینه مصرف انرژی، ساعات شروع به کار و انتها تمامی دستگاه های اجرایی (موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری) و بانک ها، شهرداری ها و سایر نهادهای عمومی از پانزدهم خرداد ماه تا پانزدهم شهریور ماه هر سال، از ساعت 6:00 الی 13:00 است.

بر همین اساس تمامی دستگاه های اجرایی مکلف شده اند از یک ساعت قبل از انتها کار و در منطقه ها گرمسیری همزمان با انتها کار، دستگاه های سرمایشی را خاموش نمایند. دستگاه های مشمول برای رعایت ساعات کار هفتگی کارکنان، موظفند به جای مانده ساعات را به صورت دورکاری تعریف نمایند.

ساعت کاری در اصلاحیه تازه از ساعت 6 صبح تا ساعت 14:45 دقیقه است.

منبع: فرارو
انتشار: 27 خرداد 1402 بروزرسانی: 27 خرداد 1402 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 2233

به "دولت برای اصلاح ساعات کاری لایحه می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت برای اصلاح ساعات کاری لایحه می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید