درخواست خانه احزاب خراسان رضوی برای تمدید طرح فاصله گذاری اجتماعی تا 31 فروردین

به گزارش تایمر سرگرمی، خبرنگاران/خراسان رضوی خانه احزاب خراسان رضوی طی بیانیه ای از دولت خواست که طرح فاصله گذاری اجتماعی با ابعاد کامل تر حداقل تا 31 فروردین تمدید گردد.

درخواست خانه احزاب خراسان رضوی برای تمدید طرح فاصله گذاری اجتماعی تا 31 فروردین

جهت دریافت خدمات نقاشی کاری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

در متن این بیانیه آمده است:

با تبریک اعیاد مبارک شعبانیه و ایام عید سعید نوروز و آرزوی سلامتی برای تمامی ملت ایران به ویژه خراسانی های بزرگوار، سال جدید در شرایطی شروع شد که مردم عزیزمان با ویروس خطرناک (کووید-19) درگیر بوده و هر روز بر وسعت جولانگاه این ویروس افزوده می گردد. ورود مسافران به شهری که شرایط آن قرمز بود نگرانی های شهروندان را دوچندان کرد، اگرچه پس از اعلام طرح فاصله گذاری دولت اندکی از اضطراب مردم و مسئولان کاسته شد، ولی موج دوم و بازگشت مسافران به مشهد و پیامدهای ناشی از آن با عنایت به محدودیت های بیمارستانی و خستگی کادر درمانی و محدودیت سایر امکانات، اگر چاره ای اندیشیده نگردد ممکن است فاجعه از کنترل خارج گردد، بنابراین خانه احزاب خراسان رضوی که 57 تشکل را از جریان های سیاسی مختلف نمایندگی می نماید، از دولت محترم مصرانه می خواهد طرح مذکور را با ابعاد کامل تر حداقل تا 31 فروردین 99 تمدید نمایند.

در این ارتباط نکاتی را به استحضار مردم شریف خراسان به ویژه شهرستان مشهد و مسئولان مربوط می رسانیم؛

1.در شروع از تلاشگران صف اول مبارزه با این بیماری خطرناک (ویروس کرونا) به ویژه مدیران بخش سلامت، پزشکان، پرستاران و همه نیروهای جان برکف کادر درمانی که علیرغم کمبودها و مسائل فراوان به صورت خستگی ناپذیر و بعضا هفته ها دوری از خانواده انجام وظیفه می نمایند، صمیمانه و قدرشناسانه تشکر می کنیم.

2.همکاری و همراهی همه نیروهای استان که منجر به اقدامات ارزشمندی در روبروه با این ویروس خطرناک و کنترل نسبی آن شد مانند بستن حرم، تعطیلی قطار شهری، اطلاع رسانی و سایر اقدامات جای تشکر دارد، امیدوارم این الگو کامل تر شده و در همه زمینه ها برای رشد و توسعه استان و حل مسائل به کار گرفته گردد.

3.در ارتباط با این همراهی و همکاری جا دارد از مسئولان ارشد استان، تولیت محترم آستان قدس رضوی و مدیریت شهری مشهد (نیروهای شهرداری) نیروهای نظامی و انتظامی، شورای شهر مشهد، دانشگاه علوم پزشکی مشهد و سایر نیروهایی که در این همراهی و همکاری نقش داشته اند، صمیمانه تشکر نمایم.

4.تشکر از مردم فهیم و بزرگوار مشهد که بنا به تایید سازمان دنیای بهداشت جزء شهرهای ویژه در رعایت دستورات بهداشتی و درمانی و رعایت حضور در منازل جهت مبارزه با این ویروس بوده اند. استدعا داریم همچنان تا عادی شدن شرایط و دفع خطر، این موارد را همیشه رعایت نمایند.

5.جا دارد از سازمان های غیر دولتی، خیریه ها، خیرین و نیکوکاران، فعالان مالی و گروه های محلی و شهری، نهادها و افرادی که بچه ها کار و خیابانی را همراهی کرده اند، اداره ارزشمند بچه ها تحت پوشش بهزیستی، خدمات کمیته امداد و گروه های جهادی که با فراوری وسایل و لوازم مورد احتیاج پزشکان و پرستاران، اقدامات بزرگ و به موقع انجام دادنده اند، صمیمانه تشکر کنیم.

6.در این اوضاع نابسامان و سخت کرونایی اگرچه دولت تمهیداتی را اعلام کرده، ولی پیشنهاد می کنیم برای مناطق حاشیه شهر مشهد که در نوع خود به نسبت جمعیت بیشترین حاشیه نشین را دارد به دلیل شرایط حاد تصمیمات ویژه اتخاذ و عملیاتی گردد.

7.در شرایط فعلی باید برای کسانی که بیکارند، یا بیکار شده اند، یا در درآمد اندکی داشته اند و از دست داده اند و یا کسبه جزئی که با مسائل روبرو اند فکری گردد و اقدامات ضروری انجام پذیرد.

از خسارت های وارده به جامعه بشریت (صدها هزار کرونایی ده ها هزار فوتی و ده ها تریلیون دلار خسارت مادی و مالی) که بگذریم، کرونا به بشریت درسی داد که عمیقاً باید به آن توجه گردد، مطمئناً دنیا بعد از کرونا دنیای دیگر خواهد شد، چراکه بشریت به غروری باورنکردنی رسیده بود، ابرقدرت ها و حتی برخی از قدرت های منطقه ای خدا را بنده نبودند. نبود عدالت و اقتصاد نابرابر دنیای، کثیری را از خصلت های انسانی تهی کرده بود. دست های آلوده، هوای آلوده، آب.های آلوده، رودخانه ها و اقیانوس های آلوده، محیط زیست در حال نابودی و نابرابری و ظلم در همه عرصه ها غوغایی به راه انداخته بود.

ضرورت دارد در کشورمان و حتی در استان ها مجموعه ای از اندیشمندان، کارشناسان و دلسوزان کشور در همه زمینه ها و موضوع ها تشکیل گردد و فارغ از دسته بندی های کاذب و حب و بغض های شخصی و گروهی و غیر انسانی به آینده نوین مبتنی بر خواست مردم و عدالت اجتماعی همراه با آزادی و کرامت انسانی بیندیشند و راهکارهایی برای خروج از بن بست ارائه نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 776

به "درخواست خانه احزاب خراسان رضوی برای تمدید طرح فاصله گذاری اجتماعی تا 31 فروردین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست خانه احزاب خراسان رضوی برای تمدید طرح فاصله گذاری اجتماعی تا 31 فروردین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید