خبرنگاران روسیه و چین مخالف استفاده از کرونا برای تسویه حساب های سیاسی هستند

به گزارش تایمر سرگرمی، مسکو - خبرنگاران - رئیس سازمان اطلاعات خارجی روسیه گفت: روسیه و چین با تلاش های برای استفاده از شرایط پیرامون انتشار ویروس کرونا برای تسویه حساب های سیاسی هستند.

خبرنگاران روسیه و چین مخالف استفاده از کرونا برای تسویه حساب های سیاسی هستند

به گزارش خبرگزاری دولتی تاس، سرگئی نارشکین که ریاست جامعه تاریخی روسیه را نیز برعهده دارد در یک کنفرانس ویدئویی با چین به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد پیروزی در جنگ دوم جهانی گفت: تاریخ به ما می آموزد که حفظ وحدت در برابر تهدیدهای جهانی تا چه اندازه اهمیت دارد.

وی اضافه کرد: روسیه و چین با درک مسئولیت خود از اصل همبستگی جهانی حمایت می کنند و هر گونه تلاش برای استفاده از انتشار همه گیر ویروس کرونا را برای تسویه حساب های سیاسی رد می کنند.

ترامپ در یک ماه اخیر که با انتشار بسیار گسترده کرونا در آمریکا روبرو و دهها هزار نفر بر اثر این بیماری در آمریکا جان خود را از دست داده و بیش از یک میلیون نفر هم آلوده شده اند برای فرافکنی چین را متهم به انتشار این ویروس و پنهان کاری اطلاعات مرتبط با آن کرده است.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا نیز به تازگی در این پیوند مدعی شد ویروس کرونا از یک آزمایشگاه در شهر ووهان در مرکز چین نشات گرفته است.

پمپئو به تازگی در مصاحبه اش با فاکس نیوز از چین به دلیل مخفی کاری در برخورد با کرونا انتقاد کرد.

وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه دیگری با ای بی سی گفت شواهدی در دست دارد که نشان می دهد ویروس ساخته آزمایشگاهی در ووهان چین است.

رئیس سازمان اطلاعات خارجی روسیه در ادامه سخنان خود گفت: در این روزها که میلیونها نفر در جهان با این مصیبت (شیوع کرونا) روبرو شده اند، اختلاف افکنی بین ملت ها غیراخلاقی است.

وی ادامه داد: فقط اعتماد و کمک متقابل امکان برای رفع پیامدهای کرونا و حفظ ثبات در جهان را فراهم می کند.

نارشکین گفت: امیدوارم که پیروزی بر کرونا که بی شک به آن دست می یابیم همانند پیروزی بر فاشیسم امکان خواهد داد تا بشریت درس های لازم را بگیرد و از بروز چنین بحران هایی در آینده جلوگیری کند.

وی در مورد نقش شوروی و چین در پیروزی در جنگ دوم جهانی گفت: اتحاد جماهیر شوروی و چین بالاترین هزینه را برای پیروزی در جنگ دوم جهانی پرداختند و هر گونه تلاش برای کاستن از سهم روسیه و چین در پیروزی نه فقط دروغین بلکه اقدام تبهکارانه است.

مقام های روسیه در هفته های اخیر بارها از تلاش امریکا برای متهم کردن چین در مساله شیوع کرونا انتقاد کرده اند.

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه به تازگی گفت که روسیه نمی تواند با آمریکا در اتهام علیه چین در مساله انتشار ویروس کرونا همراهی کند.

به گزارش روز پنجشنبه خبرگزاری دولتی تاس، دمیتری پسکوف در جمع تایمر سرگرمی اضافه کرد: روسیه و چین به تبادل اطلاعات و یادداشت ها در مورد معالجه و مبارزه با کرونا می پردازند.

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه گفت: ما با ادعای سیاستمداران آمریکایی مبنی بر اینکه چین در انتشار کرونا مسئول است، موافق نیستیم.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1000

به "خبرنگاران روسیه و چین مخالف استفاده از کرونا برای تسویه حساب های سیاسی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران روسیه و چین مخالف استفاده از کرونا برای تسویه حساب های سیاسی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید