جهانگیری:دولت نمی تواند مسائل دانشگاه ها را نادیده بگیرد

به گزارش تایمر سرگرمی، معاون اول رییس جمهور گفت: دولت نمی تواند مسائل دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی را نادیده بگیرد.

جهانگیری:دولت نمی تواند مسائل دانشگاه ها را نادیده بگیرد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، اعضای شورای مرکزی اتحادیه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی کشور با معاون اول رییس جمهور عصر امروز (شنبه) برگزار گردید.

اسحاق جهانگیری در این جلسه با تاکید بر اهمیت سرمایه گذاری در بخش های مختلف برای توسعه کشور، گفت: سرمایه گذاری در بخش آموزش از خدمات ماندگار است و باید دست بخش خصوصی که در حوزه آموزش اقدام به سرمایه گذاری می نماید را بوسید و به گرمی فشرد.

معاون اول رییس جمهور اضافه کرد: اگر به توسعه و آینده کشور فکر می کنیم، باید به سرمایه گذاری در بخش آموزش توجه ویژه داشته باشیم و همانطور که در اقتصاد باید بخش خصوصی میدان دار اصلی اقتصاد باشد، بخش خصوصی فعال در حوزه آموزش نیز بار بزرگی از مسئولیت دولت در حوزه آموزش و پرورش و آموزش عالی را بر عهده دارد.

جهانگیری با تاکید بر اینکه دولت نمی تواند مسائل و مسائل دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی را نادیده بگیرد، توضیح داد: این انصاف نیست در مقطعی که با تراکم جوانان جویای تحصیل روبرو بودیم به این موسسات میدان دادیم و حالا که ظرفیت های دولتی احتیاج های آموزش عالی را تامین می نماید، دانشگاه های غیردولتی را نادیده بگیریم.

معاون اول رییس جمهور اضافه کرد: دولت اجازه نمی دهد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی آسیب ببینند و مایوس شوند. البته انتظار این است که این دانشگاه ها پیش بینی دقیقی از آینده کشور و احتیاج های آینده اقتصاد ایران داشته باشند و هدفگذاری های آموزشی خود را متناسب با فردای کشور تنظیم نمایند.

وی همچنین با اشاره به ضرورت ارتقای کیفیت بیش از پیش خدمات آموزشی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی اعلام کرد: نباید این تصور ایجاد گردد که دانشجویان این دانشگاه ها افراد بازمانده از دانشگاه های دولتی هستند. البته کیفیت آموزش در این دانشگاه ها باید تا حدی ارتقاء پیدا کند که دانشجویان ترجیح دهند مدارک تحصیلی خود را از این دانشگاه ها اخذ نمایند.

جهانگیری در ادامه از عملکرد مجموعه آموزش عالی و دانشگاه های کشور بویژه در ایام شیوع کرونا قدردانی کرد و گفت: اگر کوشش ها و هماهنگی های دانشگاه های کشور نبود، ممکن بود در مقطعی نظام آموزشی کشور تعطیل گردد که خوشبختانه با همت آموزش عالی و آموزش و پرورش، فرایند تعلیم و آموزش در کشور در دوران شیوع کرونا متوقف نشد.

معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به بعضی مسائل مطرح شده از سوی اعضای شورای مرکزی اتحادیه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی کشور، گفت: بیشتر مسائل شما قابل حل است و دولت نیز کوشش خواهد نمود این دغدغه ها را مرتفع کند.

در این جلسه دبیرکل شورای مرکزی اتحادیه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی کشور گزارشی از تعداد دانشگاه های زیرمجموعه شورای مرکزی ارائه کرد و گفت: در حال حاضر 300 دانشگاه غیردولتی در کشور فعال است که 380 هزار دانشجو دارند و تقریباً 10 درصد بار آموزش عالی کشور را بر دوش می کشند.

در ادامه این نشست تعدادی از اعضای شورای مرکزی اتحادیه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی کشور نیز به بیان مسائل و دغدغه های موجود پرداختند و خواهان توجه و حمایت دولت برای حل مسائل و مسائل خود شدند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1124

به "جهانگیری:دولت نمی تواند مسائل دانشگاه ها را نادیده بگیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیری:دولت نمی تواند مسائل دانشگاه ها را نادیده بگیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید