تشکر ظریف از نقش مثبت چین در گفت وگوهای هسته ای ایران و 1

به گزارش تایمر سرگرمی، خبرنگاران: وزیر خارجه ایران در دیدار با معاون وزیر امورخارجه چین از نقش مثبت طرف چینی در گفتگوهای هسته ای جمهوری اسلامی ایران و گروه کشورهای 1+5 تشکر کرد.

تشکر ظریف از نقش مثبت چین در گفت وگوهای هسته ای ایران و 1

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرنگاران، ژانگ مین معاون وزیر امور خارجه جمهوری خلق چین امروز بعدازظهر با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و تبادل نظر کرد.

وزیر امورخارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به مناسبات گسترده بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین خاطر نشان ساخت: روسای جمهور دو کشور در ملاقات با یکدیگر در شانگهای، زمینه هر چه بیشتر توسعه روابط را ترسیم کردند و ضروری است بخش های ذیربط در دو کشور در زمینه اجرایی شدن توافقات دو رئیس جمهور گام های مناسب را بردارند.

در ادامه دکتر ظریف از نقش مثبت طرف چینی در تبادل نظرهای هسته ای جمهوری اسلامی ایران و گروه کشورهای 1+5 تشکر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اهمیت روابط استراتژیک و راهبردی دو کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد زمینه لازم برای توسعه بیشتر روابط در تمام زمینه ها را فراهم آورد.

دکتر ظریف با اشاره به موضوع مقابله با تروریست و افراط گرایی گفت: ما نگرانی های مشترکی با چین در این زمینه داریم و کوشش می کنیم با همکاری نزدیک جلوی اقدامات تروریستی را سد نمائیم.

وزیر امور خارجه کشورمان عدم وجود مشکل سیاسی در روابط فیمابین و وجود نگرانی های مشترک بین دو کشور را از ویژگی های برجسته روابط دوجانبه مطرح کرد و گفت: این ویژگی ها زمینه را برای انجام همکاری بیشتر بین دو کشور فراهم نموده است.

ژانگ مین معاون وزیر امور خارجه چین نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام گرم وزیر امور خارجه چین گفت: روابط چین و ایران در تمام زمینه ها رو به افزایش است و ما بر این باور هستیم که روابط دو کشور راهبردی می باشد. دیدارهای مقامات بلند پایه دو کشور طی یکسال گذشته بی سابقه بوده و در ماه های آینده نیز سفر متقابل مقامات چین به جمهوری اسلامی ایران در دستور کار قرار گرفته است.

وی همچنین با اشاره به اهمیت احیای جاده ابریشم و وجود ایده های مهم برای احیای این جاده گفت: خوشبختانه این ایده ها مورد استقبال جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است.

وی از همکاری جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریست قدردانی و گفت: ما نباید اجازه دهیم که تروریست ها در عراق و سوریه پیشرفت کنند زیرا بعد از خروج از این کشورها دست به عملیات تروریستی در سایر کشورها خواهند زد.

معاون وزیر خارجه چین در رابطه با موضوع هسته ای گفت: چین همیشه علاقمند بوده که این مشکل هر چه زودتر حل گردد و از توافق جامع هسته ای که منجر به برطرف نگرانی های طرفین گردد استقبال می نماید.

ژانگ مین اقتصاد دو کشور را مکمل یکدیگر دانسته و بر افزایش همکاری های مالی تاکید نمود و گفت: چین برای توسعه همکاری های مالی و تجاری با ایران اهمیت بالایی قائل است.

ع

منبع: تسنیم
انتشار: 1 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 512

به "تشکر ظریف از نقش مثبت چین در گفت وگوهای هسته ای ایران و 1" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکر ظریف از نقش مثبت چین در گفت وگوهای هسته ای ایران و 1"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید