برگزاری کنفرانس بین المللی جهت معنویت و گفت وگوی ادیان جاده ابریشم

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران با اشاره به رقابت شدید کشورها در بحث جاده ابریشم گفت: دومین کنفرانس بین المللی راستا معنویت و گفت وگوی ادیان جاده ابریشم در حاشیه همایش جهانی راه ابریشم برگزار می گردد.

برگزاری کنفرانس بین المللی جهت معنویت و گفت وگوی ادیان جاده ابریشم

به گزارش خبرنگاران، منطقه همدان و به نقل از کمیته اطلاع رسانی همایش بین المللی راه ابریشم، حجت الله ایوبی اظهار کرد: در بحث جاده ابریشم رقابت شدیدی بین کشورهای مختلف وجود دارد و در سال های اخیر کشور چین در این زمینه پیروز بوده و چند سال است این کشور بسیاری از پروژه هایش را با برند جاده ابریشم مطرح می نماید حتی بسیاری از موسسات فیلمسازی برای دریافت اعتبار از دولت از این برند استفاده می نمایند

وی اضافه کرد: کشورهای دیگر نیز از جاده ابریشم برای توسعه شهرها و ایجاد گردشگری و رونق استفاده می نمایند به همین علت در یونسکو بخشی ویژه به نام جاده ابریشم ایجاد شده است.

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران با اشاره به میزبانی بعضی کشورها از جمله چین، اسپانیا، عمان و ازبکستان از کنفرانس ملی راه ابریشم و دشواری در دریافت میزبانی این رویداد اعلام کرد: مراحل متعددی طی شد تا در نهایت میزبانی اجلاس بین المللی راه ابریشم به ایران رسید.

ایوبی عنوان نمود: در داخل کشور همت برای دریافت این میزبانی ها وجود ندارد و معتقدم ایران می تواند با توجه به امکانات شهرهای مختلف در زمینه جاده ابریشم حرف های مهمی بزند.

وی با اشاره به برگزاری برنامه های مهم بین المللی در کنار اجلاس راه ابریشم از جمله دومین کنفرانس بین المللی راستا معنویت و گفت وگوی ادیان در جاده ابریشم یادآور شد: نخستین جشنواره صلح نوشته های جاده ابریشم با حضور کشورهای صاحب خوشنویسی از جمله ایران، چین، کره جنوبی و ژاپن برگزار می گردد و این کشورها جشنواره خوشنویسی خود را برگزار خواهند کرد.

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران گفت: این پروژه مهم و بین المللی است و افراد برجسته و شخصیت های علمی در آن حاضر خواهند شد و دفتر منطقه ای بخش جاده ابریشم و همه ما برای برپایی این کنفرانس در کنار استان همدان هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 1 آبان 1398 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 367

به "برگزاری کنفرانس بین المللی جهت معنویت و گفت وگوی ادیان جاده ابریشم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری کنفرانس بین المللی جهت معنویت و گفت وگوی ادیان جاده ابریشم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید