بازار سرمایه ایران تاریخ ساز می گردد

به گزارش تایمر سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، محمدعلی دهقان دهنوی در کنفرانس بین المللی تامین مالی که با رویکرد علمی برای رویارویی با مسائل مالی برگزار گردید، گفت: بازار سرمایه ایران در حال حاضر قدرتی است که در سطح ملی و بین المللی باید شناخته گردد و ما به عنوان میزبان اعلام می کنیم که هر کاری لازم باشد برای بین المللی شدن این بازار انجام می دهیم.

بازار سرمایه ایران تاریخ ساز می گردد

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اینکه بازار سرمایه کشور در حال تاریخ سازی است، اضافه کرد: امروز ایران به عنوان عضو آیسکو بخشی از بدنه اصلی تصمیم گیری هاست و با رعایت استانداردهای نظارتی بین المللی، در شکل گیری بازاری شفاف و مقاوم در برابر خطرات گام برمی دارد.

دهقان دهنوی همچنین با اشاره به همکاری های دو جانبه با کشورهای عضو آیسکو اعلام نمود: ما با نهادهای ناظر کشورهای هدف از جمله آلمان، یونان، عمان، چین، کره جنوبی، عراق و هند همکاری های درازمدت، عمیق و سازنده برقرار نموده ایم.

وی با برشمردن دیگر کوشش ها و اقدامات ایران در بین المللی شدن بازار سرمایه کشور اضافه کرد: عضویت ما در IFSB نیز نمونه ای از همکاری ما در زمینه رگولاتوری است. همچنین همکاری ها با OIC نمونه ای دیگر از این اقدامات است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه بازار سرمایه کشور در سال گذشته با 10 میلیون بازیگر در اقتصاد ملی ایفای نقش می کرد، اضافه کرد: این در حالی است که الان این رقم به بیش از 50 میلیون نفر رسیده است.

دهقان دهنوی همچنین گفت: در حالی که سال قبل ارزش معاملات روزانه این بازار حدود 300 میلیون دلار بود، در امسال این میزان به حدود 1 میلیارد دلار افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: در بازار سرمایه داشتن دید بلندمدت اهمیت زیادی دارد و از اصول موفقیت در این بازار است.

خاطرنشان می گردد: کنفرانس بین المللی تامین مالی با رویکرد علمی برای رویارویی با مسائل مالی امروز با همکاری کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران برگزار گردید.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: سنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1480

به "بازار سرمایه ایران تاریخ ساز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار سرمایه ایران تاریخ ساز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید