6 نکته برای خرید آون توستر که باید به آن توجه کنید

به گزارش تایمر سرگرمی، آون توستر یک وسیله برقی پرکاربرد آشپزخانه است که هم می تواند کارهای مربوط به فر و هم کارهای مربوط به یک توستر را انجام دهد. این دستگاه برقی فضای زیادی اشغال نمی کند و می توانید آن را در گوشه ای از میز یا کانتر آشپزخانه قرار دهید. حتی کوچک ترین آشپزخانه ها هم برای حضور یک آون توستر جای کافی دارند.

6 نکته برای خرید آون توستر که باید به آن توجه کنید

اگر تا امروز تصمیم به خرید آون توستر نگرفته اید بهتر است این مطلب از خبرنگاران مگ را بخوانید چون در آن نه تنها درباره کاربرد آون توستر و نکات مهم در زمان خرید را گفته ایم، بلکه 5 مدل از محبوب ترین محصولات موجود در بازار را هم آنالیز نموده ایم تا تصمیم گیری و خرید برایتان آسان باشد.

در این مطلب می خوانید:

آون توستر چیست؟

نکات مهم برای خرید آون توستر

5 آون توستر محبوب موجود در بازار ایران به پیشنهاد خریداران

آون توستر چیست؟

آون توستر وسیله ای برقی با ظاهری شبیه به مایکروویو است اما خیلی قبل تر از مایکروویو راه خود را به بازار لوازم خانگی باز کرد. این دستگاه کوچک معمولا 2 طبقه دارد و با یاری المنت های بالا و پایین، فضای داخل محفظه را گرم می نماید. با استفاده از کلید تنظیم دما می توانید دمای داخلی را برای پخت یا یخ زدایی انواع مواد غذایی تنظیم کنید. به صورت خلاصه، شما می توانید از گرم کردن 1 تکه نان تا پخت لازانیا و کیک و ماهی کبابی را به آون توستر بسپارید.

اگر از دسته افراد گرمایی هستید و آشپزی کردن در تابستان ها برایتان عذاب آور است، شک نکنید که راه نجات شما خرید یک آو ن توستر است. چون به راحتی غذا را برای پخت در آن می گذارید و خیالتان راحت است که شعله های گاز باعث گرم شدن هوای آشپزخانه نمی گردد.

نکات مهم برای خرید آون توستر

اگر در پی یک آون توستر کاربردی و عمری می شد باید موارد خاصی را قبل از خرید آنالیز کنید تا بتوانید مناسب ترین محصول موجود در بازار را خریداری کنید. در اصل آنالیز این نکات به شما نشان می دهد واقعا چه کالایی برای شما مناسب است و بهتر است از کدام دسته انتخاب کنید. در ادامه نکات مهمی که قبل از خرید باید آنالیز کنید را می خوانید.

1. قیمت

قیمت آون توستر با میزان آن رابطه مستقیم دارد. هرچه قیمت کمتر باشد میزان آن کوچک تر و برعکس، هرچه گران تر باشد میزان آن بزرگ تر است. گنجایش محفظه مقرون به صرفه ترین آون توسترها به میزان 4 عدد نان تست است و خبری از لوازم جانبی زیاد یا امکان پخت کباب در آن نیست.

اما هرچه قیمت بالاتر می رود نه تنها محفظه بزرگ تر می گردد، بلکه امکانات اضافی مثل جوجه گردان، میوه خشک کن، سرخ کردن غذا با جریان هوای داغ، لامپ داخلی، صفحه تنظیمات دیجیتال و برنامه های پخت از پیش مشخص شده به آن اضافه می گردد.

2. نحوه کار با دستگاه

برای خرید آون توستری را انتخاب کنید که کار کردن با آن آسان است. دقت کنید که برچسب راهنما داشته باشد و نوشته های کنار کلیدها و صفحه تنظیمات آن واضح و صحیح باشند. امکان کنترل و تنظیم دما از موارد اولیه ای است که در هر آون توستری باید وجود داشته باشد، اما محصولی که دمای بین 65 تا 230 درجه سانتی گراد را پوشش می دهد برترین انتخاب است.

یکی دیگر از مواردی که کار با آون توستر را آسان می نماید امکان انتخاب المنت بالا یا پایین برای روشن شدن است. اگر این امکان وجود داشته باشد شما می توانید براساس نوع غذایی که در آن قرار می دهید یکی یا هر دو المنت را روشن کنید.

3. گرمای یکنواخت

اگر گرمایی که از المنت ها منتشر می گردد یکنواخت نباشد می تواند غذای شما را بسوزاند یا مغزپخت نکند. بعلاوه ممکن است بخشی از غذا را برشته و بخشی دیگر را فقط گرم کند. پس بهتر است در زمان خرید این موضوع را از فروشنده بپرسید و حتما دفترچه راهنمای محصول را هم بخوانید تا مطمئن باشید که گرما به صورت یکنواخت پخش می گردد.

4. میزان دستگاه

اگر آشپزخانه شما بزرگ است، استفاده تان از آون توستر زیاد است یا ظرف های غذای بزرگ را می خواهید در آن بگذارید حتما به سراغ دستگاه های بزرگ بروید. اما اگر تنها زندگی می کنید، خانواده کم جمعیتی دارید، آشپزخانه تان کوچک است یا اغلب فقط برای گرم کردن نان یا غذا از آن استفاده می کنید یک آون توستر کوچک هم برایتان مناسب است.

5. لوازم جانبی

سینی چربی گیر، طبقه قفسه ای و سینی پخت لوازمی هستند که در تمام آون توسترها وجود دارند. اما برخی از مدل های بزرگ تر یا گران تر لوازم جانبی بیشتری مثل تابه پخت، سیخ مخصوص کباب، سیخ مخصوص جوجه گردان و وسایلی از این دست را هم در کنار خود دارند. پس بهتر است قبل از انتخاب به لوازم جانبی دستگاه هم دقت کنید.

6. تمیز کردن آسان

این نکته مهمی است که بعد از هر بار استفاده بتوانید به راحتی فضای داخلی و لوازم آون توستر را بشویید. پس در پی محصولی باشید که لوازم جانبی و مصرفی آن به راحتی جدا می شوند و تمیز کردن محفظه آن هم سخت نیست.

5 آون توستر محبوب موجود در بازار ایران به پیشنهاد خریداران

حالا که از مهم ترین نکات مربوط به خرید آون توستر صحبت کردیم بهتر است سری هم به بازار بزنیم تا ببینیم خریداران چه محصولاتی را پیشنهاد می نمایند. آنالیز این محصولات قبل از نهایی کردن تصمیم خرید آون توستر به شما یاری می نماید دید بهتری نسبت به بازار داشته باشید و انتخاب برایتان راحت تر باشد.

1. بایترون 38 لیتری - مدل TO-285

محبوب ترین محصول در این فهرست برای خانواده های میانه یا پرجمعیت مناسب است. حجم مخزن آن 38 لیتر است و قابلیت پخت غذا به صورت گریل و بعلاوه به صورت هواپز را دارد. در این آون توستر یک جوجه گردان هم وجود دارد و می توانید هر زمانی که دوست داشتید به راحتی جوجه کباب یا مرغ بریان بپزید. صفحه تنظیمات دیجیتال، طبقه های قفسه ای، سیخ جوجه گردان و سینی از لوازم جانبی این محصول است.

آون توستر نوبل کینگ مدل NF-1004

1,940,000 تومان

مشاهده و خرید

2. پارس پیدن - مدل Pars-NF1004

اگر در پی خرید آون توستر با محفظه بزرگ هستید، پارس پیدن انتخاب مناسبی است. ظرفیت این محصول 36 تا 40 لیتر است و علاوه بر قابلیت گریل کردن مواد غذایی، امکان کباب کردن مرغ و گوشت را هم به شما می دهد. تایمر قابل برنامه ریزی و امکان تنظیم دما از دیگر قابلیت های این محصول است. سیخ جوجه گردان، سینی لعاب دار و توری استیل از لوازم جانبی این محصول است.

آون توستر بایترون 38لیتر مدل TO-285

5,100,000 تومان

مشاهده و خرید

3. سایا - مدل Vulcan-35

ظرفیت مخزن این آون توستر 35 لیتر است و سیخ جوجه گردان، و توری کباب پز دارد تا شما بتوانید به راحتی هر نوع کبابی که دوست دارید را بپزید. چراغی که داخل مخزن قرار داده شده است به شما این امکان را می دهد تا بدون باز کردن درِ فر، بتوانید شرایط غذا را در آن آنالیز کنید. تایمر موجود در این دستگاه خیال شما را از سرانجام کار فر بعد از زمان مناسب برای پخت غذا آسان می نماید.

آون توستر سایا مدل Vulcan-35

مشاهده کالا

4. تولیپس - مدل OT-A3807

این آون توستر محبوب هم برای خانواده های میانه و پرجمعیت مناسب است. شما می توانید در مخزن 36 نت 40 لیتری آن به راحتی یک مرغ کامل را بریان کنید. پس اگر اهل کباب خوردن هستید خرید آون توستر تولیپس را به شما توصیه می کنیم. این محصول 2 طبقه دارد که می توانید برای پخت شیرینی و پیتزا یا گرم کردن نان از آن بهره ببرید.

آون توستر تولیپس مدل OT-A3807

17 %

3,908,740

3,246,000 تومان

مشاهده و خرید

5. مباشی - مدل ME-AFO 996

یک آون توستر مخصوص خانواده های کم جمعیت یا افرادی که تنها زندگی می نمایند. ظرفیت مخزن این محصول 23 لیتر است و 3 طبقه دارد. این آون توستر می تواند در نقش یک هواپز هم عمل کند و با جریان هوای داغ، غذاهای سرخ شده و برشته آماده کند.

بعلاوه یک سبد گردان در خود دارد که کار برشته کردن یا پختن مواد غذایی را راحت تر می نماید. 10 برنامه پخت از پیش مشخص شده، قابلیت تنظیم زمان، قابلیت تنظیم دما، چراغ داخلی و امکان برنامه ریزی پخت از قابلیت های دیگر این آون توستر است.

آون توستر پارس پیدن مدل Pars-NF1004

1,690,000 تومان

مشاهده و خرید

پاسخ به چند پرسش پرتکرار

برترین آون توستر کدام مدل است؟

با آنالیز نکات قبل از خرید آن توستر می توانید برترین آون توستر موجود در بازار را برای خودتان انتخاب کنید. درواقع برترین آون توستر همانی است که نیازهای شما را رفع می نماید و قیمتش با بودجه مورد نظر شما تناسب دارد.

توستر نان بهتر است یا آون توستر؟

اگر قرار است با وسیله ای که می خرید فقط نان گرم کنید بهتر است یک توستر نان خریداری کنید، اما اگر غیر از گرم کردن نان، قرار است برای پخت وپز هم از آن بهره ببرید آون توستر انتخاب بهتری است.

آیا با آون توستر می توانم کباب هم بپزم؟

بله؛ برخی از مدل های آون توستر امکان تهیه جوجه کباب، گوشت گریل شده و انواع مختلف کباب را هم دارند.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 18 بهمن 1401 بروزرسانی: 18 بهمن 1401 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 2182

به "6 نکته برای خرید آون توستر که باید به آن توجه کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 نکته برای خرید آون توستر که باید به آن توجه کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید