450هزار بلیت قطار اربعین به فروش رفت، ریل باس رایگان تا مرز شلمچه

معاون مسافری شرکت راه آهن از فروش 450 هزار نفر-صندلی قطارهای برنامه ای و فوق العاده اربعین اطلاع داد و گفت: احتمال برنامه ریزی برای قطارهای فوق العاده جدید هم وجود دارد.

450هزار بلیت قطار اربعین به فروش رفت، ریل باس رایگان تا مرز شلمچه

مهر: میرحسن موسوی درباره آخرین وضعیت قطارهای فوق العاده اربعین گفت: پیش فروش بلیت قطارهای اربعین از چهارشنبه 10 مهر شروع شد و قطارهای فوق العاده نیز برای مسیرهای خرمشهر و کرمانشاه راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه کلیه جایگاه های قطارهای اربعین برای ایام پیک تقاضا، به فروخته شده است، اضافه نمود: حتی قطارهای فوق العاده این مسیرها نیز برای ایام منتهی به 27 مهر (اربعین) و چند روز پس از آن هم به فروش رفته و محتمل است برای راه اندازی قطارهای فوق العاده جدید، برنامه ریزی کنیم.

معاون مسافری شرکت راه آهن یادآور شد: تعداد ظرفیت جایگاه قطار اربعین در امسال نسبت به سال گذشته 50 درصد رشد داشته که عمدتا برای مسیرهای غرب و جنوب است اما باز هم تقاضا بالاست و همه ظرفیت به فروخته شده است.

وی با تاکید بر اینکه تمام امکانات شرکت های ریلی و شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران برای ارائه خدمات به زائران اربعین بکار گرفته شده است، اضافه نمود: سال گذشته 296 هزار نفر- جایگاه در شبکه ریلی برای زائران اربعین ظرفیت ایجاد کردیم که امسال به 450 هزار نفر - جایگاه افزایش یافت اما با توجه به اینکه تقاضا بسیار زیاد است همه این 450 هزار ظرفیت ایجاد شده به فروخته شده است.

موسوی شرح داد: برای قطارهایی که به مقصد کرمانشاه اعزام می شوند، با سازمان راهداری و استانداری های کرمانشاه و ایلام هماهنگ نموده ایم تا زائران را با اتوبوس به مرزهای خسروی و مهران منتقل نمایند؛ با توجه به وضعیتی که در عراق و احتمال بسته شدن مرز خسروی در مقاطع زمانی مختلف وجود دارد لذا اتوبوس هایی که در ایستگاه راه آهن کرمانشاه مستقر هستند زائران را به سمت پایانه مرزی مهران منتقل خواهند کرد.

معاون مسافری شرکت راه آهن ادامه داد: به ستاد مرکزی اربعین ساعت و تعداد مسافرانی که به مقاصد کرمانشاه و خرمشهر اعزام می شوند ارائه داده ایم تا اتوبوس ها بتوانند در ساعات اعلام شده زوار را به پایانه های مرزی منتقل نمایند. این مقاصد شامل کرمانشاه و همدان است و اتوبوس ها در پایانه های اتوبوسرانی این دو شهر مستقل می شوند.

وی تاکید نمود: 60 درصد قطارهای اربعین به مقصد خرمشهر اعزام می شوند و 40 درصد به مقاصد غرب کشور حرکت خواهند کرد. همچنین بعضی قطارها نیز به مقصد اهواز می روند که حد فاصل اهواز تا ایستگاه راه آهن خرمشهر را یک دستگاه ریل باس مستقر نموده ایم تا 24 ساعته زائران را از اهواز به خرمشهر منتقل نمایند. مسافرانی هم که با خودرو شخصی به اهواز سفر می نمایند می توانند با این ریل باس به ایستگاه خرمشهر اعزام شوند. همچنین از ایستگاه خرمشهر تا ایستگاه شلمچه نیز یک دستگاه ریل باس دیگر مستقر شده تا به صورت رایگان زائران را به پایانه شلمچه منتقل کند.

موسوی اظهار داشت: برای برگشت نیز با توجه به اینکه بخش اعظم زائران از مرز مهران به کشور باز می گردند بیشتر قطارهای برنامه ای و فوق العاده از ایستگاههای کرمانشاه و همدان به سایر شهرها اعزام خواهند شد. زوار پس از خروج از مرز مهران، با اتوبوس به ایستگاههای راه آهن کرمانشاه و همدان منتقل شده و از آنجا با قطار به شهرهای مورد نظر خود عزیمت خواهند کرد ولی باید قبل از آن بلیت برگشت قطار را تهیه نموده باشند.

وی تاکید نمود: بخش زیادی از بلیت قطارهای برگشت نیز بخصوص برای چند روز منتهی به اربعین یا پس از اربعین به طور کامل به فروش رفته و بخش بسیار کمی از بلیت ها باقی مانده است.

به گفته موسوی روزهای پرتقاضا و پیک سفرهای اربعین روزهای 19 و 20 مهر برای سفرهای رفت و روزهای 26، 27 و 28 مهر برای سفرهای برگشت زوار در نظر گرفته شده است.

این مقام مسئول در شرکت راه آهن توضیح داد: چند رام قطار فوق العاده نیز برای زوار جنوب شرق و شیعیان پاکستان از مبداء زاهدان به مقصد خرمشهر راه اندازی نموده ایم که این قطار از زاهدان به تهران و سپس از تهران به خرمشهر اعزام خواهد شد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 20 آبان 1398 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 423

به "450هزار بلیت قطار اربعین به فروش رفت، ریل باس رایگان تا مرز شلمچه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "450هزار بلیت قطار اربعین به فروش رفت، ریل باس رایگان تا مرز شلمچه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید