چند نکته عجیب درباره پرسپولیس

به گزارش تایمر سرگرمی، با انتها یافتن فصل بیست و دوم لیگ برتر تمام نگاه ها به نکات آماری تیم ها در فصل گذشته است. اعدادی که تکلیف سقوط، صعود و یا قهرمانی تیم ها را تعیین می نماید. در ادامه نگاهی به آمار بازیکنان تیم قهرمان این فصل لیگ برتر خواهیم انداخت.

چند نکته عجیب درباره پرسپولیس

برترین گلزن

مهدی ترابی پس از سپری کردن یک فصل پرنوسان در فصل بیست و یکم تبدیل به همان بازیکن همیشگی شده بود که توقع طرفداران را بخوبی برآورده می نماید. این بازیکن باتجربه با گل هایی که در این فصل به ثمر رساند، نقش زیادی در به دست آمدن ششمین قهرمانی سرخپوشان در هفت فصل اخیر داشت. ترابی در رقابت های این فصل لیگ برتر برای پرسپولیس در 28 مسابقه لیگ فزونی به میدان رفت و پیروز شد 7 بار دروازه رقبای پرسپولیس را در لیگ برتر باز کند. مهم ترین بازی ترابی در این فصل که یاری بسیاری به او برای رسیدن به عنوان برترین گلزن این فصل سرخپوشان کرد، جدال این تیم مقابل گل گهر بود. مسابقه ای که هفته بیست و نهم لیگ در استادیوم آزادی تهران برگزار گردید و ترابی در جریان پیروزی 4 بر صفر پرسپولیس مقابل گل گهر پیروز شد هت تریک کند؛ آنچه نقش بسیاری در رسیدن ترابی به عنوان برترین بازیکن سرخپوشان داشت. البته باید گفت گئورگی گولسیانی هم در پیروزیت های این فصل پرسپولیس نقش زیادی داشت. او در مجموع دو رقابت لیگ برتر و جام حذفی 9 بار دروازه حریفان پرسپولیس را باز کرد، اما به این دلیل که در این مطلب آمار بازیکنان پرسپولیس در لیگ برتر را زیر ذره بین قرار می دهیم، مهدی ترابی به عنوان برترین گلزن فصل سرخپوشان معرفی می گردد.

هیچ بازیکنی کامل فیکس نبوده!

شاید تصور کنید قهرمانی پرسپولیس در لیگ بیست و یکم حاصل یک ترکیب ثابت و فیکس بوده، اما سخت در اشتباه هستید، زیرا هیچ کدام از بازیکنان پرسپولیس که در این فصل برای گل محمدی به میدان رفته اند، در تمام مسابقات حضور نداشته اند. به طور مثال این آمار در خط دروازه پرسپولیس هم که در فوتبال دنیا با کمترین تغییر روبرو می گردد، صادق نبوده و علیرضا بیرانوند سنگربان شماره یک سرخ ها در 28 مسابقه برای تیمش به میدان رفت و 2 بازی را از دست داد. البته باید گفت ثبت این آمار از سوی بیرانوند به دلیل مصدومیتی که گریبانش را در بازی اول جام دنیای گرفت، است وگرنه بعید به نظر می رسید یحیی با توجه به آماری که بیرانوند از خودش در سال های اخیر به جا گذاشته، در صورت مصدوم نبودن بیرو سنگربان دیگری را جایگزین او می کرد. بیرانوند پیروز شد با حضور در 28 مسابقه و پشت سر گذاشتن یک مصدومیت سنگین در 18 بازی دروازه خودش را بسته نگه دارد و دستکش طلایی لیگ را به دست آورد. جالب اینکه این آمار در قبال ترابی هم صدق می نماید. ترابی به عنوان برترین گلزن فصل سرخ ها به مانند بیرانوند و بسیاری دیگر از بازیکنان سرشناس این تیم تنها در 28 بازی فرصت حضور در زمین را پیدا کردند.

عجیب، اما واقعی

در بین بازیکنان مطرح پرسپولیس در این فصل، اما کسانی هم هستند که در پنجره جابجایی تابستانی با سر و صدای زیاد به این تیم آمدند، اما به هیچ عنوان از نظر تعداد بازی ثبات نداشتند. مرتضی پورعلی گنجی و سعید صادقی دو بازیکنی بودند که در پنجره جابجایی تابستان سال 1401 با سر و صدای زیادی به پرسپولیس آمدند و طرفداران هم انتظار زیادی مبنی بر درخشش آن ها در زمین مسابقه داشتند؛ آنچه حداقل در تعداد بازی به دست نیامد. شاید باورش سخت باشد، اما پورعلی گنجی و صادقی در این فصل لیگ برتر به ترتیب برای پرسپولیس در 24 و 23 مسابقه حضور داشتند؛ آنچه عجیب، اما واقعی است. البته مصدومیت گاه و بیگاه این دو فرصت حضور در بازی های بیشتر را از آن ها گرفت.

کمترین بازی

مهدی عبدی و سیامک نعمتی دو بازیکنی هستند که طرفداران این تیم همواره از آن ها انتظار درخشش در زمین مسابقه را داشته و دارند. دو بازیکنی که در فصل بیست و دوم لیگ برتر کابوس های زیادی را تجربه کردند؛ آنچه باعث شد این دو بازیکن به ترتیب با حضور در 15 و 13 مسابقه آمار کمترین بازی فصل را در بین بازیکنان مطرح پرسپولیس ثبت نمایند. پس از این دو بازیکن تنها نام 2 نفر می درخشد اول احمد گوهری دروازه بان دوم که تنها در 2 مسابقه لیگ حضور داشته و پس از آن هم امیررضا رفیعی دروازه بان سوم تیم حضور دارد که فرصت بازی در این فصل به او نرسید.

منبع: ایران ورزشی

منبع: فرارو
انتشار: 31 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1402 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 2222

به "چند نکته عجیب درباره پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند نکته عجیب درباره پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید