صعود شیرین و شماره چهاری که ماندگار شد، شوک یک بازیکن به استقلال

به گزارش تایمر سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، در این هفته رقابت های تیم ملی والیبال در لیگ دنیای با کسب دو برد خانگی و دو پله صعود در جدول رده بندی پیگیری شد. تیم بسکتبال با ویلچر زیر 23 سال که در رقابت های قهرمانی دنیا شرکت داشت، دیدارهای خود را تا مرحله یک هشتم نهایی پیگیری کرد، هافبک پرسپولیس به قطر رفت، قلعه نویی راهنمایی ذوب آهن را بر عهده گرفت و از قهرمان دنیای کاراته کلاهبرداری شد.

صعود شیرین و شماره چهاری که ماندگار شد، شوک یک بازیکن به استقلال

همه این اتفاقات مهم و در خود توجه اهالی ورزش ورسانه بودند اما مهمترین اتفاق این هفته را تیم ملی فوتبال رقم زد که صعود قاطعانه ای به جام دنیای روسیه داشت.

مهمترین اتفاقات این هفت روز ورزش به توضیح زیر است:

دو برد و دو پله صعود والیبال ایران در هفته دوم لیگ دنیای

تیم ملی والیبال ایران که هفته اول بیست و هشتمین دوره رقابت های لیگ دنیای را با دو شکست و یک پیروزی پشت سرگذاشته بود در نخستین بازی هفته دوم برابر بلژیک به رجحان رسید. این دیدار آدینه شب در استادیوم آزادی برگزار گردید و طی آن ملی پوشان کشورمان پیروز به شکست 3 بر 2 حریف خود شدند. دومین دیدار تیم ملی والیبال در این هفته از رقابت های لیگ دنیای شنبه شب برگزار گردید. در این دیدار شاگردان کولاکوویچ مقابل صربستان متحمل شکست 3 بر یک شدند. آنها در سومین دیدار این هفته از مسابقات هم 3 بر 2 شاگردان ولاسکو در تیم آرژانتین را شکست دادند. بدین ترتیب تیم ملی والیبال این هفته از مسابقات لیگ دنیای را با دو پله صعود و ایستادن در رده هشتم به انتها رساند.

احسان حدادی با مربی ایرانی خود قطع همکاری کرد

احسان حدادی رکورددار دهگانه و هفتگانه ایران که دی ماه سال گذشته هادی سپهرزاد را به عنوان مربی خود معرفی کرد، با وی قطع همکاری کرد. البته از همان دی ماه و شروع فعالیت قرار بود تا حدادی و سپهرزاد سه ماه به صورت آزمایشی کار نمایند و در صورت توافق این همکاری ادامه پیدا می نماید. بعد از اتمام بازی های کشورهای اسلامی اما حدادی تصمیم به انتها همکاری با این مربی ایرانی خود گرفت. حدادی در این بازی ها صاحب مدال نقره پرتاب دیسک شد.

بسکتبال با ویلچر در هشتم دنیا ایستاد

تیم بسکتبال با ویلچر جوانان زیر 23 سال ایران که به منظور حضور در رقابت های قهرمانی دنیا به کانادا سفر نموده، طی این هفت روز ورزش دیدارهای خود در مرحله گروهی این مسابقات را برگزار کرد. این تیم پس از پیروزی مقابل استرالیا در اولین دیدار، نتیجه دومین و سومین دیدار خود را به ترکیه و کانادا واگذار کرد. تیم بسکتبال با ویلچر زیر 23 سال ایران دو دیدارانتهای خود در مرحله گروهی را با رجحان برابر برزیل و ایتالیا به انتها رساندو به عنوان تیم چهارم گروه اول راهی مرحله یک هشتم نهایی شد. در این مرحله ملی پوشان کشورمان مقابل انگلیس باخت و در نهایت با شکست برابر فرانسه عنوان هشتمی را از آن خود کردند.

قلعه نویی سرمربی تیم ذوب آهن شد

تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان در فصل هفدهم رقابت های لیگ برتر با راهنمایی امیر قلعه نویی به میدان خواهد رفت. قلعه نویی که فصل گذشته راهنمایی تراکتورسازی را برعهده داشت و توانست با این تیم به عنوان سومی لیگ برتر و عنوان دومی رقابت های جام حذفی دست پیدا کند، شنبه گذشته با حضور در محل باشگاه ذوب آهن قرارداد یک ساله اش را با این تیم امضا کرد. راهنمایی تیم ذوب آهن طی فصل گذشته رقابت های لیگ برتر بر عهده مجتبی حسینی بود. این تیم با راهنمایی حسینی به عنوان چهارم دست یافت.

سروش رفیعی از پرسپولیس به الخور رفت

هافبک تیم فوتبال پرسپولیس با قراردادی یک ساله به تیم الخور قطر پیوست. 350 هزار دلار برای یک فصل که با آپشن هایی نظیر پاداش گلزنی و قهرمانی بالاتر هم می رود، منجر در قرارداد سروش رفیعی ذکر شده است. البته این بازیکن می تواند در صورت توافق اقتصادی مجدد در این باشگاه بماند.

سقوط فرنگی کاران ایران در رنکینگ اتحادیه دنیای کشتی

در جدیدترین رنکینگ اتحادیه دنیای کشتی که به معرفی رجحانن فرنگی کاران ماه می 2017 میلادی اختصاص دارد، هیچ کشتی گیر ایرانی در بین نفرات اول تا سوم حضور نداشت. این رنکینگ پنجشنبه گذشته منتشر شد. در میان فرنگی کاران ایرانی حاضر در این رنکینگ فقط سعید عبدولی توانست در بهترین صندلی برای ایران و در رده چهارم وزن 75 کیلوگرم قرار گیرد. سایر فرنگی کاران کشورمان اما صندلی قبولی در رنکینگ جدید اتحادیه دنیای کسب نکردند.

اهدای لوح تقدیر انجمن بین المللی ورزش بانوان به رباب شهریان

انجمن بین المللی تربیت بدنی و ورزش بانوان لوح تقدیر گسترش ورزش بانوان در ابعاد همگانی و قهرمانی این دوره خود را به رباب شهریان اهدا کرد. نشست انجمن بین المللی ورزش بانوان در دانشگاه بری میامی آمریکا برگزار گردید و طی آن لوح تقدیری از سوی هیات رئیسه این انجمن به پاس قدردانی از کوشش ها و حمایت های اجرا شده در گسترش ورزش بانوان ایران در ابعاد قهرمانی و همگانی به رباب شهریان اهدا شد. شهریان نایب رئیس اول کمیته ملی المپیک و عضو کمیسیون زنان و ورزش آسیاست.

6 مدال کشتی گیران ایران در رقابت های جایزه بزرگ گرجستان

طی این هفت روز ورزش رقابت های کشتی جایزه بزرگ گرجستان برگزار گردید و طی آن آزاد و فرنگی کاران منتخب ایران پیروز به کسب دو مدال طلا و چهار برنز شدند. در این رقابت ها مجتبی گلیج در وزن 97 کیلوگرم کشتی آزاد و جمال عبادی صاحب مدال طلا شدند. چهار مدال برنز هم توسط مصیب اکبری، امیرحسین حسینی، امیری و عزیزی به دست آمد.

خانه تکانی در بسکتبال

با تاکید مجلس شورای اسلامی مبنی بر اعمال ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان که حدود یک سال پیش به تصویب رسید، فدارسیون بسکتبال طی این هفته با تغییرات زیادی روبرو شد. طوریکه با دستور محمود مشحون 16 نفر بازنشسته در فدراسیون بسکتبال کنار گذاشته شدند و فدراسیون را ترک کردند.

صعود تاریخی تیم ملی فوتبال به جام دنیای

تیم ملی فوتبال ایران که تا پیش از این چهار بار به جام دنیای راه پیدا نموده بود با رجحان برابر ازبکستان برای پنجمین بار به این رقابت بزرگ راه یافت. دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و ازبکستان در مرحله نهایی مقدماتی جام دنیای دوشنبه شب در استادیوم آزادی تهران که طی آن تیم ایران با رجحان 2 بر صفر صعود خود به جام دنیای را قطعی کرد. سردار آزمون(23) و مهدی طارمی(88) برای ایران گل زدند. شاگردان کارلوس کی روش در حالی به جام دنیای صعود کردند که چند رکورد را برجای گذاشتند. این تیم بدون باخت و بدون گل خورده به جام دنیای صعود کرد. تیم ملی ایران برای پنجمین بار به جام دنیای رفت و برای دومین بار پیاپی صعود کرد که این هم یکی دیگر از رکوردهای شاگردان کی روش است.

شماره 4 خبرساز

کارلوس کی روش بعد از پیروزی تیم ملی فوتبال ایران مقابل ازبکستان و صعود به جام دنیای روسیه، با پیراهن شماره 4 در زمین به جشن و شادی مشغول شد. این شماره چهار که برای خیلی ها سوال برانگیز شده بود، حکایت از چهار دوره حضور کی روش در رقابت های جام دنیای داشت. با احتساب صعود به جام دنیای روسیه، این مربی تاکنون چهار بار به جام دنیای صعود نموده است. یکبار با پرتغال، یکبار با آفریقای جنوبی و دو بار با تیم ملی ایران. به همین دلیل وی پیراهن شماره چهار را همراه داشت.

ابقا فریبرز عسگری در تیم ملی تکواندو

با پیشنهاد شورای فنی و تصویب کمیته فنی فدراسیون تکواندو فریبرز عسگری به عنوان سرمربی تیم ملی تکواندو برای حضور در پنجمین دوره بازی های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا 2017 انتخاب شد. این رقابت ها شهریورماه با حضور 6 هزار ورزشکار در عشق آباد ترکمنستان برگزار می گردد.

کلاهبرداری به نام قهرمان کاراته

چندی پیش بعضی افراد ناشناس با انتشار آگهی فروش یا اجاره منزل مسکونی در تهران با نام یکی از اعضای تیم ملی کاراته دست به کلاهبرداری زده و پس از دریافت وجه، تلفن خود را از دسترس خارج می نمایند. این در حالی بود که این ملی پوش کاراته کرمانشاهی بود واصلا در تهران منزلی نداشت. ظاهرا اما کلاهبرداری به نام قهرمانان کاراته همچنان ادامه دارد. در واقع امیرمهدیزاده قهرمان کاراته دنیا نیز قربانی بعدی بود که بعضی افراد بخصوص افرادی که با وی آشنا بودند مبالغی را به حساب خانمی به نام (ک-ز) واریز نموده اند.

این ملی پوش کاراته در این مورد به خبرنگاران گفت: طی یکی دو روز گذشته به وسیله دوستان متوجه موضوع شدم و از فردی که قرار بود یکصد میلیون ریال به حسابی به نام فرد ذکر شده واریز کند، جلوگیری کردم. به زودی به تهران آمده و با ارائه مستندات لازم شکایت خود را تسلیم مراجه ذیصلاخ می کنم. وی از مردم خواست بی دلیل و مدرک به حساب افراد سودجو پول واریز ننموده و در حتما در خصوص امور تجاری و معاملات خود آنالیز و تحقیق لازم را داشته باشند.

شوک کاوه رضایی به استقلال

در حالی که کاوه رضایی در هفته های گذشته تاکید نموده بود شرطی برای ماندن در استقلال ندارد اما به یکباره این بازیکن چهارشنبه شب خبر حضورش در لیگ بلژیک را رسانه ای کرد. کاوه رضایی در حالی به تیم شارلوا پیوست که باشگاه استقلال با صدور بیانیه ای به شدت علیه این بازیکن موضعگیری کرد و نحوه جدایی این بازیکن را بی احترامی دانست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 470

به "صعود شیرین و شماره چهاری که ماندگار شد، شوک یک بازیکن به استقلال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صعود شیرین و شماره چهاری که ماندگار شد، شوک یک بازیکن به استقلال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید