پیشنهاد عالی رییس قوه قضائیه!

به گزارش تایمر سرگرمی، احمد زید آبادی روزنامه نگار و تحلیل گر سیاسی در یادداشتی نوشت: رئیس قوۀ قضائیه گفته است: ما آمادگی داریم درِ زندان های خود را باز کنیم تا مدعیان حقوق بشر، هر زندانی را که در ایران می خواهند، ببینند. مشروط به اینکه بگذارند ما هم هر زندانی را که در کشور آن ها می خواهیم، ببینیم؛ در این صورت معلوم خواهد شد که حقوق بشر در کدام کشور بیشتر رعایت می گردد.

پیشنهاد عالی رییس قوه قضائیه!

از هر جهت پیشنهادی است عالی! فعلاً که بین ایران و آمریکا رابطه ای برقرار نیست و بنابراین، این پیشنهاد طبعاً شامل حال آن کشور نمی گردد. این وسط می ماند کشور های اروپایی که به گفتۀ آقای رئیسی مدعی حقوق بشرند!

برای عملی شدن این پیشنهاد به نظرم ضروری است چند کشور اروپایی از جمله سوئد و نروژ و سوئیس و دانمارک و بلژیک و فرانسه و آلمان و ... ضمن استقبال از طرح رئیس قوۀ قضائیه ایران، یک هیئت مشترک را برای بازدید از زندان های ایران تشکیل دهند و در همان حال، برای بازدید هر هیئت ایرانیِ مورد نظر آقای رئیسی از زندان های کشور خود، اعلام آمادگی نمایند!

برای اینکه عموم علاقمندان به این موضوع، امکان داوری منصفانه و بی طرفانه از ادعا های دو طرف پیدا نمایند، پیشنهاد می کنم که بازدید ها در هر دو سو، با حضور اصحاب رسانه، بخصوص رسانه های تصویری بین المللی همراه باشد تا زمینۀ راستی آزمایی قضاوت هیئت ها برای عموم ناظران فراهم گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1500

به "پیشنهاد عالی رییس قوه قضائیه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد عالی رییس قوه قضائیه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید