و حالا سوئیس... مهمتر از همیشه!

به گزارش تایمر سرگرمی، یک رسانه سوئیسی در واکنش به سفر وزیر خارجه این کشور به ایران در بحبوبحه تنش میان ایران و آمریکا، این سفر را مهم توصیف کرده است.

و حالا سوئیس... مهمتر از همیشه!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، نویه زوریشر سایتونگ در مطلبی در واکنش به سفر وزیر خارجه سوئیس به ایران با عنوان خدمات خوب سوئیس برای آمریکا در ایران مهم تر از همیشه هستند نوشت:

ایگنازیو کاسیس وزیر امور خارجه سوئیس، روز جمعه برای سه روز به ایران سفر می کند. این بازدید به مناسبت صد سالگی افتتاح نمایندگی دیپلماتیک سوئیس در ایران است. از 40 سال پیش، سوئیس همچنین نماینده منافع دیپلماتیک و کنسولی واشنگتن در تهران می باشد.

دونالد ترامپ اخیرا سختگیری ها را در قبال تهران افزایش داده است. اگرچه دولت وی اخیرا در درخواست احیای مجدد تحریم های شدید اقتصادی علیه ایران شکست خورد، اما همچنان به خط مشی خود ادامه می دهد. با توجه به این شرایط پرتنش، انتظار نمی رود سفر کاسیس نتیجه قابل توجهی داشته باشد.

اینکه آیا روابط واشنگتن و تهران دوباره آرام خواهد شد، به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بستگی دارد. اگر جو بایدن در این رقابت پیروز شود، می توان تغییر جهت را در سیاست ایران انتظار داشت. همچنین به نظر می رسد اگر تغییر قدرتی در آمریکا رخ دهد، سوئیس اهمیت و جایگاه خود را در این راستا از دست خواهد داد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1178

به "و حالا سوئیس... مهمتر از همیشه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "و حالا سوئیس... مهمتر از همیشه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید