واشنگتن حرکت دو کشتی نظامی ایرانی به سمت قاره آمریکا را زیر نظر گرفته است

به گزارش تایمر سرگرمی، تهران (پانا) - نشریه پولیتیکو به نقل از منابع آمریکایی مدعی شد که نهادهای امنیتی آمریکا حرکت دو کشتی نظامی ایرانی در نیمکره غربی را که گمان می کنند مقصد نهایی آنها ونزوئلا باشد، تحت نظر گرفته اند.

واشنگتن حرکت دو کشتی نظامی ایرانی به سمت قاره آمریکا را زیر نظر گرفته است

به گزارش ایسنا به نقل از نشریه پولیتیکو، سه منبع مطلع در دولت آمریکا اعلام کرده اند که سازمان های امنیتی این کشور در حال نظارت بر تحرکات کشتی هایی ایرانی هستند که ممکن است مقصد نهایی شان ونزوئلا باشد. پولیتیکو می گوید، این موضوع ممکن است اقدامی تحریک آمیز در موقعیتی متشنج در روابط ایران و آمریکا باشد.

این منابع که می خواستند نامشان فاش نشود، همچنین گفته اند که یک ناو جنگی به همراه کشتی مکران (ناوبندر مکران)، در امتداد سواحل شرقی آفریقا به سمت جنوب در حال حرکت بوده اند.

به گفته این منابع، مقامات آمریکایی از مقصد این کشتی های ایرانی مطمئن نیستند اما گمان می کنند که در نهایت ممکن است به سمت ونزوئلا بروند. این منابع همچنین گفته اند که قصد ایران از فرستادن کشتی به این جهت نیمکره غربی و محموله آن ها هنوز معلوم نیست.

پولیتیکو می گوید، ایران و ونزوئلا که تحت تحریم های آمریکا قرار دارند، در چند سال اخیر با همکاری در زمینه هایی از جمله صادرات بنزین و پروژه های مشترک تولیدات خودرو و سیمان روابط نزدیک تری برقرار کرده اند.

طبق گفته یک منبع مطلع، به مقامات ارشد دولت نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزولا گفته شده است که استقبال از این کشتی های جنگی ایرانی کار اشتباهی خواهد بود.

طبق اظهارات شخصی که در جریان امور قرار گرفته است، به قانون گذارانی که مجاز به دانستن اطلاعات حساس می باشند، طی چند روز گذشته اطلاع داده شده است که آمریکا بر این عقیده است این کشتی های ایرانی ممکن است راهی ونزوئلا باشند اما هشدار داده اند که مقصد ممکن است تغییر کند.

بنا بر این گزارش، حضور کشتی های جنگی ایران در حیاط خلوت آمریکا چالشی برای اقتدار آمریکا در منطقه ایجاد می کند و احتمال دارد آغازگر مباحثاتی در واشنگتن درباره تصمیم جو بایدن رئیس جمهور آمریکا درباره از سرگیری مذاکرات با ایران باشد.

پولیتیکو می گوید، یک سخنگوی وزارت امور خارجه ونزوئلا، سخنگویی در هیئت ایران در سازمان ملل و سخنگوهای کاخ سفید و پنتاگون از اظهار نظر در این باره خودداری کردند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 تیر 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1400 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1670

به "واشنگتن حرکت دو کشتی نظامی ایرانی به سمت قاره آمریکا را زیر نظر گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن حرکت دو کشتی نظامی ایرانی به سمت قاره آمریکا را زیر نظر گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید