هدایای دورهمی کجاست؟ سرنوشت آنها چه شد؟

به گزارش تایمر سرگرمی، روزنامه هفت صبح - مرجان فاطمی: نزدیک به هفت ماه از خاتمه پخش برنامه دورهمی در شبکه نسیم میگذرد اما هنوز هیچ خبری از برگزاری موزه دورهمی نیست. مهران مدیری از فصل اول دورهمی در خاتمه برنامه ها، از تمام مهمان هایی که برای مصاحبه کنار دستش می نشستند میخواست تا هدیه ای به موزه دورهمی بدهند. از همان زمان مدام تاکید نمود که قرار است موزه ای به اسم موزه دورهمی برگزار گردد و تمام این هدایا با نام شخص هدیه دهنده به نمایش گذاشته گردد.

هدایای دورهمی کجاست؟ سرنوشت آنها چه شد؟

هر مهمان یا هدیه را با خودش به برنامه می آورد یا اعلام میکرد که به زودی هدیه ای را به برنامه میفرستد. اواخر خرداد مهران مدیری در برنامه خندوانه به رامبد جوان گفت هنوز خیلی ها هدایای شان را نفرستاده اند و برای همین هم موزه هنوز راه اندازی نشده. حالا چهار ماه از آن موقع هم میگذرد و کماکان برگزاری این موزه در هاله ای از ابهام است. آیا واقعا موزه ای در کار است؟ اگر نیست تکلیف این هدایا چه میگردد؟ یاری هایی که قرار بود از فروش این هدایا به دست زلزله زده ها برسد چه میگردد؟

هدیه ها کجا هستند؟

تهیه نماینده فصل اول برنامه دورهمی هاشم رضایت بود و بخش مهمی از هدیه ها در زمان این تهیه نماینده جمع آوری شدند. بخش دیگری از هدایا هم در فصل دوم و در دوره تهیه نمایندگی مصطفی احمدی به این برنامه رسید. حالا سوال اینجاست که این هدایا الان کجا هستند؟ آیا با تغییر تیم تهیه نمایندگی، هدیه ها در برنامه حفظ شده اند و الان در کنار قرار دارند یا بخشی از آنها دست یک گروه است و بخش دیگر در اختیار گروه دیگر؟

الان هفت ماه از خاتمه پخش برنامه دورهمی میگذرد. همه عوامل پراکنده شده اند و به تیم های دیگر پیوسته اند. طبیعتا چیزی از دکور صحنه هم باقی نمانده است. فعلا هم که معلوم نیست فصل بعدی دورهمی ساخته گردد. با این شرایط یعنی الان این هدایا کجا نگهداری میشوند؟ چه کسی مسئولیت حفظ و نگهداری از آنها را به عهده گرفته است؟ آیا خود شبکه نسیم مسئول حفظ این هدیه هاست و انباری برای نگهداری آنها اختصاص داده است؟

اگر هر کدام از آنها خراب شوند یا بشنمایند یا اتفاقی برایشان بیفتد چه کسی جوابگو است؟

هدیه های ارزشمند و ماندگار

از آنجایی که قرار بود هدیه مهمان ها با نام خودشان در موزه به نمایش در بیاید هر کدام از مهمان های برنامه سعی میکردند یکی از وسایل ارزشمند و درجه یک زندگی شان را (چه به لحاظ مادی و چه معنوی) به موزه تقدیم نمایند. مثلا وزیر ارتباطات کلکسیون تمبرش را به این موزه هدیه کرد و گفت ارزشمندترین دارایی اوست. میترا حجار، دو فسیل صدف هفتاد میلیون ساله خودش را تقدیم این موزه کرد.

وحید تاج تابلو فرشی از عکس خودش به همراه محمدرضا شجریان را که بسیار برایش ارزشمند بود برای این موزه آورد. بیتا فرحی یک کشکول و سه تسبیح به این موزه هدیه کرد و گفت که آنها معنادار ترین وسایل زندگی اش هستند.

برخی دیگر یادگاری هایی از عزیزترین های شان را هدیه کردند، برخی ها کتاب هایی که نوشته بودند را با امضا به برنامه هدیه دادند و برخی دیگر از کنار مدال ها و لوح های تقدیر و ... گذشتند. این اشیای ارزشمند و گرانبها قطعا صندلی مهمی در زندگی هر کدام از مهمان ها داشتند و حالا در صورتی که تکلیف این موزه روشن نگردد معلوم نیست چه بلایی سر این اشیا می آید.

واقعا مشکل چیست؟

مسئولیت جمع آوری چنین گنجینه ارزشمندی از یادگاری های مادی و معنوی مهمان های برنامه کار سختی است. خیلی ها ممکن است داخل برنامه قولی بدهند و به محض خروج از آنجا آن را از یاد ببرند یا فرصتی برای عمل کردن به وعده شان نداشته باشند. قطعا دورهمی هم با این مسائل رو به رو بود و گفته خود مهران مدیری، خیلی ها تا مدت ها بعد از ضبط برنامه، هنوز هدیه های شان را نفرستاده اند.

حالا سوال اینجاست که وقتی در فصل اول دورهمی با چنین مسائلی رو به رو شدند چرا همان موقع ماجرا را متوقف نکردند؟ میتوانستند خیلی راحت و صادقانه بگویند که پروژه برگزاری موزه به بن بست خورده و دیگر قرار نیست از هیچ کدام از مهمان ها هدیه ای دریافت نمایند. البته حالا هم مشکل خاصی وجود ندارد. طبیعتاً تعداد زیادی هدیه به دست آنها رسیده و با همین تعداد هم امکان برگزاری موزه وجود دارد.

چه فرقی میکند هدیه چند نفر از مهمان ها در وجود داشته باشد! بعید به نظر میرسد واقعاً مشکل اصلی برگزار نشدن چنین موزه ای فقط انتظار برای رسیده چند هدیه بیشتر باشد!

یاری به زلزله زده ها

مهران مدیری روز 24 آذر سال گذشته در برنامه دورهمی گفت که حراج موزه دورهمی به نفع زلزله زدگان کرمانشاه خواهد بود. همان زمان شرح داد: چه در سری گذشته و چه همین حالا آنچه به موزه دورهمی ارائه شده است در یک روز تعیین اعلام خواهیم کرد تا آن را به یک حراج بزرگ بگذاریم و درآمد حاصل از حراج دورهمی را به زلزله زدگان اختصاص می دهیم.

چند روز دیگر سالگرد زلزله کرمانشاه است اما هنوز نه موزه ای برگزار شده و نه یاریی برای آسیب دیدگان از زلزله جمع آوری شده. طبیعتا اگر هدف برنامه از برگزاری این موزه، یاری به آسیب دیدگان زلزله بود باید این اقدام خیلی پیش تر از اینها صورت میگرفت تا زودتر به دست آنها برسد و گره ای از مسائلشان باز کند. اگر قرار باشد حراج موزه دورهمی تا این حد با وقفه رو به رو گردد که دیگر این یاری ها دردی از آنها دوا نمیکند.

واقعاً معلوم نیست اگر برگزاری موزه دورهمی تا این حد بی اهمیت بوده، چرا مهران مدیری چنین قولی را روی آنتن به مخاطبان داده است؟

تا کی منتظر میمانید؟

چهار ماه پیش زمانی که مهران مدیری مهمان برنامه خندوانه شده بود، رامبد جوان از او پرسید که با این هدایا چه کار میکنید؟ مدیری اول به شوخی گفت: میخوریم و یک آب هم روش.

و وقتی همه خندیدند گفت: ما همین به زودی زود موزه دورهمی را برگزار میکنیم. اینکار واقعاً سخت است. برای همین هم تا این موقع طول کشید. برای اینکه یک عده ای هنوز هدیه های شان را نداده بودند. آنها را جمع آوری کردیم و قرار است این مراسم به بهترین شکل انجام گردد. به زودی این حراج برگزار میگردد.

از اواخر خرداد تا الان که وارد ماه آبان شده ایم هنوز هیچ خبری در هیچ رسانه ای به نقل از عوامل برنامه دورهمی یا شبکه نسیم منتشر نشده که در آن موقع برگزاری موزه دورهمی صحبت به میان آمده باشد. فعلا که مهران مدیری مشغول تدارک ساخت سریال جدیدش برای شبکه نمایش خانوادگی است و بعید به نظر میرسد که فکری برای برگزاری این حراج داشته باشد. فعلا باید منتظر باشیم تا شاید بعد از ماه صفر خبری از آن به گوش برسد.

منبع: برترین ها
انتشار: 13 مرداد 1398 بروزرسانی: 27 مهر 1398 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 212

به "هدایای دورهمی کجاست؟ سرنوشت آنها چه شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدایای دورهمی کجاست؟ سرنوشت آنها چه شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید