نقد قسمت سوم فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت

قسمت سوم فصل هشتم مجموعه تلویزیونی بازی تاج و تخت که یکی از موردانتظارترین قسمت های این مجموعه بود ساعاتی پیش از شبکه HBO پخش شده است.

نقد قسمت سوم فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت

خیلی ها پیش از دیدن این قسمت درباره شخصیت های محبوبی که قرار است بمیرند برآورد می کردند و بسیاری نبرد سرنوشت ساز فعلی را از لحظات کلیدی سریال می دانستند. در ادامه بخش هایی از نوشته های سه منتقد آمریکایی را درباره قسمت سوم فصل هشتم گیم آف ترونز می خوانید:

ممکن است در این نوشته بخشی از داستان مجموعه تلویزیونی بازی تاج و تخت لو برود

دینو-ری راموس / ددلاین

در روزی که به نوعی رویداد سال تلویزیون به حساب می آید، شبکه HBO قسمت مربوط به نبرد وینترفل را با عنوان شب طولانی (The Long Night) منتشر کرد.

قسمت سوم فصل هشتم که اغلب قهرمان های محبوب وستروس را با خود داشت. جنگ این شخصیت های محبوب و سپاه نایت کینگ را نشان می دهد. می توان ادعا کرد قسمت دوم و حتی کل این فصل به نوعی برای نمایش همین جنگ ساخته شده اند.

با دیدن قسمت سوم متوجه شدیم که صبر طولانی مدت مان برای دیدن این جنگ بزرگ ارزشش را داشت. یک نزاع بزرگ و تمام عیار که گره های غیرقابل پیش بینی داشت و با کشته شدن بعضی شخصیت ها حسابی حیرت زده مان کرد .

این قسمت باعث شد دوباره آرزو کنیم کاش بیش از سه قسمت دیگر تا سرانجام این مجموعه تلویزیونی باقی مانده بود.

لیز شنن میلر / ایندی وایر

در حالی که دو اپیزود قبلی بیشتر در خدمت توسعه شخصیت های داستان بود اما این قسمت تمرکزش را بر درگیری اصلی شهروندان وستروس قرار داده است.

شایعه شده بود که قسمت سوم فصل هشتم نوعی اکشن بدون وقفه است و در تمام طول این قسمت شاهد جنگ و نبرد خواهیم بود؛ شایعه ای که البته چندان هم غلط نبود.

می توان ادعا کرد این قسمت یکی از باکیفیت ترین اپیزودهای جنگی بازی تاج و تخت بود. چرا؟ به این خاطر که به مخاطب امکان می دهد تک تک لحظات ترسناک آن را با تمام وجود حس کنید.

جنگ در سیاه ترین لحظات شب در می گیرد که جنبه بسیار بی رحمانه آن را بهتر بازتاب می دهد.

حتی هنگامی که صحنه با آتش روشن شده است هم به شکل جالب توجهی شاهد استفاده از لنزهای ضد نور توسط فیلم بردار هستیم.

در واقع می گردد گفت این قسمت بیش از آنکه یک اکشن ماجراجویی باشد به یک فیلم ترسناک شبیه است. به هر حال نباید فراموش کنید که شخصیت های محبوب مان دارند با نوعی لشکر زامبی ها می جنگند و وقتی سربازان مرده از زمین برمی خیزند و چشم های قهوه ای آبی رنگ می شوند همه چیز از آنچه انتظارش را داریم ترسناک تر می گردد.

اما سرنوشت نهایی که برای نایت کینگ رقم خورد نشان می دهد درگیری و نزاع های سه قسمت آینده در درون وستروس رخ می دهند و تمرکز دیگر از تهدیدهای خارجی برداشته شده. اتفاقی که واقعا باید آن را به فال نیک گرفت چون اپیزود سوم اگرچه بسیار مهم بود اما شرایط را برای رسیدن به مهم ترین بخش های باقی مانده فراهم می کرد .

اگر بخواهیم به شکل کلی ساختار فصل هشتم را آنالیز کنیم باید تاکیدی ویژه روی این نکته داشت که هر قسمت آجرهایش را به دقت روی قسمت قبل می گذارد. دو قسمت اول بسیار عمیق کاراکترها و قصه هایشان را آنالیز کردند و حال در این قسمت شاهد جنگی بودیم که همواره یکی از محبوب ترین بخش های مجموعه بازی تاج و تخت در نظر گرفته می گردد. در عین حال هنگام دیدن این قسمت و این جنگ می دانیم این سرانجام ماجرا نیست…

دیوید سیمز / آتلانتیک

در دو قسمت قبل مدام آرزو می کردم سریال هر چه زودتر وایت واکرها را از سر راه بردارد تا بیننده ها بتوانند دوباره روی مسائل مهم تری متمرکز شوند ؛ سیاست ورزی وستروسی و تنش های رمانتیک.

دو عاملی که باید گفت اصلی ترین دلایل موفقیت این مجموعه تلویزیونی در یک دهه اخیر بوده اند… اما به نظر می رسد رسیدن به این نقطه تنها با تجربه یک جنگ بزرگ دیگر ممکن بود.

قسمت سوم فصل هشتم بازی تاج و تخت را میگل سپاچنیک کارگردانی نموده. مردی که سابقه کارگردانی چندین و چند قسمت دیگر مجموعه را هم دارد و این قسمت با جلوه های بصری خاص مورد علاقه او قابل تشخیص بود.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 23 تیر 1398 بروزرسانی: 27 مهر 1398 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 171

به "نقد قسمت سوم فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقد قسمت سوم فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید