موفقیت کامل مرحله اول طرح امنیت زائران اربعین در دیاله

کمیته امنیتی شورای استانی دیالی از موفقیت مرحله اول طرح تامین امنیت زائران اربعین در این استان بدون بروز هیچ گونه مسئله ای اطلاع داد و گفت اربعین سال جاری بیش از یکصد هزار زائر ایرانی از مرز خسروی وارد استان دیالی شدند.

موفقیت کامل مرحله اول طرح امنیت زائران اربعین در دیاله

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کمیته امنیتی شورای استانی دیاله در مرز عراق با ایران از سرانجام مرحله نخست طرح ویژه تامین امنیت مراسم پرشور راهپیمایی اربعین حسینی (ع) در این استان بدون هیچ مسئله ای اطلاع داد.

استان های کرمانشاه در ایران و دیالی در عراق به وسیله گذرگاه خسروی - المنذریه به یکدیگر متصل می شوند و بخشی از جمعیت بیش از 3 میلیونی زائر اربعین از این منطقه عبور کردند و وارد عراق شدند و به سمت شهر مقدس کربلا عزیمت کردند.

صادق الحسینی رئیس کمیته امنیت شورای دیاله در گفت وگو با بغداد الیوم تاکید نمود: مرحله نخست طرح امنیتی ویژه تامین امنیت مراسم اربعین در دیاله پس از گذشت 10 روز از شروع آن به اتمام رسید.

وی اضافه کرد: این طرح شامل تامین امنیت راه های زمینی زائرانی بود که پای پیاده از شهرهای مختلف استان دیاله به سمت بغداد و از آنجا برای برپایی مراسم زیارت اربعین راهی عتبات عالیات می شدند.

زائران مراسم اربعین برای این که خود را از مرز خسروی به شهر کربلا برسانند باید از محورهای شمالی، مرکزی و جنوب غربی استان دیاله، نزدیکی مرزهای جنوب شرقی استان صلاح الدین، شمال استان های بغداد و بابل و نزدیکی مرزهای شرقی استان الانبار گذر نمایند.

الحسینی گفت: از 300 هزار زائری که از دیاله گذشتند بیش از یکصد هزار نفرشان ایرانی بودند که از مرز خسروی -المنذریه وارد خاک عراق شدند و دستگاه های امنیتی به طور شبانه روزی مسئول امنیت زائران هستند و مانع بروز هرگونه خللی در امنیت زائران در طول راستا پیاده روی آنها شده اند بااینکه مسافت های بین شهرها تا بغداد طولانی است.

رئیس کمیته امنیت شورای استانی دیاله گفت که مرحله دوم از طرح مراسم اربعین امروز چهارشنبه شروع شد که شامل تامین امنیت راستا برای بازگشت زائران با اتمام مراسم اربعین است و با توجه به تعداد زیاد زائرانی که با بازگشت از عتبات عالیات به سمت شهرهای مختلف استان دیاله می آیند، سعی شده است راستاها کاملا کنترل و تنظیم گردد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 آذر 1398 بروزرسانی: 7 آذر 1398 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 460

به "موفقیت کامل مرحله اول طرح امنیت زائران اربعین در دیاله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موفقیت کامل مرحله اول طرح امنیت زائران اربعین در دیاله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید