محدودیت های چک برگشتی در قانون جدید چک

به گزارش تایمر سرگرمی، سخنگوی اجرای قانون چک، محدودیت های چک برگشتی در قانون جدید را اعلام نمود و گفت: محرومیت ها شامل عدم افتتاح حساب بانکی جدید یا صدور کارت جدید، عدم گشایش اعتبارات اسنادی و عدم اعطای تسهیلات است.

محدودیت های چک برگشتی در قانون جدید چک

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران به نقل از بانک مرکزی، آمنه نادعلی زاده، سخنگوی اجرای قانون چک گفت: در قانون جدید چک محرومیت های شدیدی برای صادرکنندگان چک های برگشتی در نظر گرفته شده است که این محرومیت ها شامل عدم افتتاح حساب بانکی جدید یا صدور کارت جدید، عدم گشایش اعتبارات اسنادی، عدم اعطای تسهیلات است.

وی اضافه نمود: اقدام سختگیرانه دیگر قانون جدید چک برای صادرکننده چک برگشتی، این است که به میزان کسری مبلغ چک برگشتی، در نظر دارد حساب های فرد صادرکننده چک را مسدود کند و تا زمان تعیین تکلیف حساب ها در انسداد باقی می ماند و پس از آن نسبت به رفع انسداد حساب ها اقدام می شود.

به گفته نادعلی زاده، این قانون با نگاه سیستمی، اقدامات پیشگیرانه را از طریق سامانه صیاد به اجرا می گذارد. سامانه صیاد در وهله نخست وظیفه دارد به افراد فاقد صلاحیت دسته چک ندهد. این موارد شامل افرادی همچون صادرکننده چک برگشتی رفع سوءاثر نشده و یا افراد دارای محکومیت قضائی می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1429

به "محدودیت های چک برگشتی در قانون جدید چک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیت های چک برگشتی در قانون جدید چک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید