مافی: دیپلماسی رئیس جمهور در نیویورک جلوی شکل گیری اجماع جهانی علیه ایران را گرفت

به گزارش تایمر سرگرمی، یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تاکید نمود که رئیس جمهور در سفر به نیویورک توانست جلوی شکل گیری اجماعی که آمریکا و به ویژه اروپایی ها را که قصد داشتند علیه ایران تشکیل دهند بگیرد و این پیغام را به دنیا برساند که تحریم ابزار کارآمدی برای به زانو درآوردن ایرانیان نیست.

مافی: دیپلماسی رئیس جمهور در نیویورک جلوی شکل گیری اجماع جهانی علیه ایران را گرفت

پروانه مافی در گفت وگو با خبرنگاران ضمن ارزیابی سفر رئیس جمهور به نیویورک، بیان نمود: رئیس جمهور در سفر به نیویورک توانست اجماعی را که آمریکا و به ویژه اروپایی ها قصد داشتند علیه ایران تشکیل دهند بشکند. رئیس جمهور در این سفر با دیپلماسی قوی توانست جلوی شکل گیری این اتفاق را بگیرد. این سفر دستاوردهای خوبی داشت اما می توانست از این بهتر نیز باشد.

وی در ادامه با اشاره به کوشش سران اروپایی برای دیدار رئیس جمهور با ترامپ، اظهار کرد: امروز شرایط ترامپ در حوزه داخلی مناسب نیست و عده ای با جدیت بحث استیضاح او را دنبال می نمایند و بر تعداد آنها نیز اضافه نموده شده است. با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا ترامپ در کوشش است تا موفقیت هایی را در حوزه سیاست خارجی و به ویژه در رابطه با ایران کسب کند.

نماینده مردم تهران در مجلس توضیح داد: قطعا ترامپ با ناکامی سیاست های تبلیغاتی خود عقب نشینی نمی نماید و قطعا قدم جدی تری برخواهد داشت. اینکه فکر کنیم دشمن عقب نشینی می نماید اشتباه است و باید با نظارت سیاست های دقیقی اتخاذ گردد.

وی در ادامه با اشاره به ناکارآمد شدن ابزار تحریم، تاکید نمود: ایران با مقاومت خود در سال های اخیر نشان داد، دیگر ابزار تحریم ناکار آمد شده است. ایران توانسته در بخش اقتصاد و ارتباطات مالی خود جایگزین های مناسبی پیدا کند. هنوز هم راه طولانی در پیش است و برای نهایی شدن اهداف مالی باید کوشش بیشتری صورت گیرد.

وی در اضافه نمود: مقاومت مردم ایران به دنیا نشان داد که تحریم ابزار کارآمدی برای به زانو درآوردن ایرانیان نیست. شاید تحریم در سال های گذشته خسارت و آسیب هایی را به کشور وارد نموده باشد اما امروز با توجه به پیشرفت های حاصل شده دیگر تحریم کارآمدی خود را از دست داده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 398

به "مافی: دیپلماسی رئیس جمهور در نیویورک جلوی شکل گیری اجماع جهانی علیه ایران را گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مافی: دیپلماسی رئیس جمهور در نیویورک جلوی شکل گیری اجماع جهانی علیه ایران را گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید