قبل از گفتن دوستت دارم این نکات را بدانید

خبرنگاران: فکر می کنید عاشق شده اید؟ بسیار خب تبریک می گوییم! پیدا کردن کسی که واقعا عاشقش باشید زندگی تان را بسیار زیبا می نماید. اگر فکر می کنید واقعا عاشق شده اید پس وقت آن است که احساس تان را با طرف مقابل تان در میان بگذارید.

قبل از گفتن دوستت دارم این نکات را بدانید

اما از کجا باید مطمئن شوید که وقتش است؟ خیلی زود یا خیلی دیر نیست؟ شاید او از انتظار کشیدن برای شنیدن جمله دوستت دارم از زبان شما خسته شده باشد؟

البته نباید به جایی برسید که برای بیان احساس تان دچار تردید شوید و نباید برای گفتن دوستت دارم شک کنید، اما اگر به کمی اعتماد بنفس و اطمینان احتیاج دارید، به شما می گوییم چگونه می توانید متوجه شوید زمان ابراز عشق تان رسیده است. شما برای گفتن ِ دوستت دارم آماده اید اگر ...

مدتهاست به این موضوع فکر می کنید که به او بگویید: دوستت دارم

مدت زمان کوتاهی نیست که این موضوع ذهن تان را به خودش مشغول نموده است و خیلی وقت است آن را سبُک و سنگین می کنید. اگر نمی توانید به او فکر نکنید و مطمئن هستید احساسات تان واقعی هستند پس به خاطر خودتان و سلامت هیجانی تان هم که شده باید احساس تان را بیان کنید.

حتی اگر فکر می کنید ممکن است طرف مقابل تان همین احساس را متقابلا به شما نداشته باشد باز هم باید حرف تان را بزنید تا بتوانید از درجا زدن و زیاد فکر کردن رها شده و به جلو حرکت کنید و بفهمید قدم بعدی تان در این رابطه چیست و تکلیف تان را بدانید. با خودتان توافق کنید که بعد از گفتن ِ دوستت دارم، عجولانه منتظر جواب نباشید و به خودتان و طرف مقابل تان فرصت بدهید.

مدتهاست به جای من از ما استفاده می کنید

اگر در خصوص آینده مشترک تان حرف می زنید و به جای من از ما استفاده می کنید پس وقت آن است که احساس واقعی تان را شفاف بیان کنید. مخصوصا اگر مدتی از آشنایی تان می گذرد و شور و هیجانات اولیه را پشت سر گذاشته اید، اما همچنان با هم هستید و به مسئله ای برنخورده اید، پس باید تصمیم جدی تری بگیرید و برای گفتن دوستت دارم تردید نداشته باشید.

گفتن ِ دوستت دارم نباید کار سختی باشد، اما افکاری که در ذهن تان جولان می دهند و شما را از طرد شدن و جواب رد شنیدن می ترسانند باعث می شوند بیان این جمله کار دشواری به نظر برسد. اگر طرف مقابل تان نیز با شما از آینده مشترک تان حرف می زند پس به احتمال زیاد احساسی مانند شما دارد.

برای تان فرقی نمی نماید من هم دوستت دارم را بشنوید یا نه

اگر می دانید که واقعا طرف مقابل خود را دوست دارید و برای تان فرقی نمی نماید او به شما بگویید دوستت دارم یا نه، پس وقتش است. همه افراد یکجور و با یک سرعت علاقه مند نمی شوند. در ضمن از قلم نیاندازید که زن و مرد تفاوت هایی از این جهت با هم دارند.

مرد ها تقریبا به 88 روز زمان احتیاج دارند تا به طرف مقابل خود دوستت دارم بگویند، اما این مدت زمان برای زنها، 134 روز است؛ بنابراین خیلی مهم است که انتظار جواب فوری را نداشته باشید.

شاید ضد و نقیض به نظر برسد، اما عجله نداشتن شما نشان می دهد که عشق تان آنقدر قوی است که می توانید منتظر جواب بمانید یا به طرف مقابل تان فرصت بدهید تا احساسات خودش را خوب آنالیز کند. این نکته بسیار مهمی است، زیرا به این معنی است که شما عشقی بی قید و شرط دارید و احتیاجی ندارید تا وارد معامله شوید. شما تحت هر شرایطی دوستش دارید.

مدتی از آشنایی تان می گذرد

البته طبیعی است که باید مدتی از آشنایی تان بگذرد تا متوجه شوید او را واقعا دوست دارید. اما هستند کسانی که سال ها از آشنایی و با هم بودن شان می گذرد، اما هنوز به هم نگفته اند: دوستت دارم.

چه بسیارند کسانی که انگار از وقتی یادشان می آید با هم بوده اند و می خواهند که با هم باشند، اما گویی هرگز راهی برای گفتن دوستت دارم پیدا ننموده اند. پس این توصیه برای افرادی است که هنوز خوب با طرف مقابل خود آشنا نشده اند و برای گفتن دوستت دارم عجله می نمایند. صبر و آرامش، کلید پیدا کردن عشق واقعی تان است.

یک عشق عمیق به زمان احتیاج دارد تا شکل بگیرد، بنابراین منطقی به نظر نمی رسد که بعد از مدت کوتاهی با هم بودن ابراز عشق کنید. این ابراز عشق زودهنگام می تواند نشاندهنده این باشد که شما در ابراز احساس تان جدی نیستید و عشق را موضوع مهم و باارزشی نمی دانید.

اگر خیلی زود ابراز عشق کنید، طرف مقابل تان احتمالا عشق تان را جدی نخواهد گرفت و اگر خیلی دیر هم ابراز عشق کنید، احتمال اینکه او را از دست بدهید زیاد است. توصیه می کنیم شش ماه صبر کنید تا فرصت کافی برای شناخت همدیگر داشته باشید. نکاتی را که برای شناخت بهتر طرف مقابل ضروری است رعایت کنید و بعد احساس تان را بسنجید.

مدتی است در خصوص آینده تان با هم حرف می زنید

در بالا هم گفتیم که اگر مدتی است در خصوص آینده مشترک تان فکر می کنید و حرف می زنید پس می توانید مطمئن شوید که علاقه ای واقعی میان تان شکل گرفته است. صحبت کردن در خصوص کار هایی که باید به عنوان یک زوج در آینده با هم انجام دهید علامت این است که می خواهید در آینده شریک زندگی هم باشید.

اما اگر هنوز مطمئن نیستید می توانید سوال هایی از خود بپرسید یا در مصاحبه های دونفره تان مطرح کنید: قصد دارید در آینده در کجا زندگی کنید، آخر هفته ها چه کار هایی خواهید کرد و ....

احساس می کنید اگر عشق تان را فاش نکنید مغزتان از کار خواهد افتاد!

اگر مدتی است این احساس را در دل خود دارید و حس می کنید اگر کمی دیگر صبر کنید، تعادل فکری خود را از دست خواهید داد پس باید با بیان احساس تان، اضطراب و بیقراری تان را آرام کنید.

هر چند اضطراب این را هم دارید که اگر بگویید دوستت دارم چه خواهد شد، اما یادتان باشد گفتن دوستت دارم، ممکن است دقیقا همان چیزی باشد که رابطه تان به آن احتیاج دارد. پس آنچه در قلب تان می گذرد را با او در میان بگذارید تا به سطح عمیق تری از صمیمیت دست پیدا کنید.

اگر برای تان مهم نیست چه اتفاقی می افتد پس حتما برای گفتن جمله دوستت دارم آماده اید. ابراز عشق بی قید و شرط به این معناست که حتی اگر او دوست تان نداشته باشد باز هم شما به او علاقه مندید.

حسی درون تان می گوید که باید به او بگویید: دوستت دارم

همه ما احتیاج داریم که به حس درونی مان اعتماد کنیم. گاهی متوجه می شویم مدتهاست در کنار کسی هستیم که خرسند مان می نماید و از او نمی توانیم دل بکنیم، اما هرگز به او نگفته ایم دوستت دارم.

اگر احساس می کنید و از درون مطمئنید که وقتش است پس تردید نکنید. منتظر شنیدن دوستت دارم نباشید و همان کاری را بکنید که دل تان می گوید و از درون این آمادگی را احساس می کنید.

منبع: hackspirit

منبع: برترین ها
انتشار: 4 آذر 1398 بروزرسانی: 4 آذر 1398 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 454

به "قبل از گفتن دوستت دارم این نکات را بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قبل از گفتن دوستت دارم این نکات را بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید