فرهنگ و سنن قزاق های روسیه

به گزارش تایمر سرگرمی، قصد داریم با حیرت انگیزترین جنبه های زندگی در عظیم ترین کشور جهان آشنا شویم. در این برنامه به احیای فرهنگ و سنت های کازاک ها Cossacks یا قزاق های جنوب روسیه می برد.

فرهنگ و سنن قزاق های روسیه

شهر پی تی گورسک در جنوب روسیه است و شهرتش را مدیون چشمه های آب معدنی اش است. از زمانهای قدیم، خیابانهای این شهر شاهد حضور سربازان قزاق بوده است. امروزه، فرهنگ قومی بومی این قزاقها درمنطقه ها مختلف روسیه به چشم می خورد.

به گفته یکی از سرداران قزاق در آثار لئو تولستوی، قزاقها کسانی هستند که روسیه را ساخته اند. آنها همواره در نقش سلحشوران و دلاورانی ظاهر شده اند که مرزهای روسیه را توسعه داده و از آن حمایت نموده اند. مردم همواره ازدیدن قزاقها خشنود می شوند و فریاد شادی سر می دهند.

قزاق های روسیه خود را حافظان منطقه ها پر آشوب قفقازشمالی می دانند. آنها درعین حال مردمی آرام و صلح طلبند و ادعای فتح و تسخیر جایی را ندارند.

کازاک ها که تا خاتمه حکومت تزارها، در ارتش امپراتوری روسیه سلحشوری ها می کردند، پس از پیروزی کمونیسم، چندان مورد توجه قرار نگرفتند.

قزاق ها

  • ظهور قزاق ها به قرن های چهاردهم و پانزدهم میلادی می رسد. منطقه ها قزاق نشین امپراطوری روسیه از خودمختاری اجتماعی گسترده ای برخوردار بودند و به صورت منطقه ها حائل در مرزهای روسیه عمل می کردند که طی جنگ داخلی روسیه به مراکزی برای جنبش های ضد بلشویکی موسوم به سفیدها تبدیل شدند.
  • در سرتعدادی سال 2010، قزاق ها قومیت به حساب آمده اند و به این صورت شناسایی شده اند. رهبران قزاق ها تعداد قزاق های بومی را بین 2.5 تا 4 میلیون نفر تخمین می زنند.

بعد از به قدرت رسیدن بلشویکها، شرایط این قهرمانان تغییر کرد. بلشویکها سعی کردند آنها را که نمادی از مقاومت مردمی برای آزادی بودند، قلع و قمع نمایند.

بعضی از قزاق ها به سیبری تبعید شدند؛ غیورترها جان باختند. کسانی که باقی ماندند، عهد کردند تا سنت اسلاف و سبک زندگی پیشینیانشان را به وسیله پایکوبی و آوازهای محلی زنده نگه دارند. پایکوبی قزاق ها بیننده را به وجد می آورد. نمی توان آن را دید و نسبت به شور و خروشِ حرکات موجود در آن بی تفاوت بود.

در این منطقه مدارسی هستند که در آنها نسل جدیدی از قزاق ها پرورش می یابند. در این مدارس کلاسها و آموزشهای ویژه برای بچه هایی وجود دارد که والدینشان مایل هستند تا آنها را با فرهنگ و ارزشهای قزاق ها آشنا نگاه دارند.

برنامه آموزشی این مدارس شامل آشنایی با تاریخ قزاق ها، آموزشهای اولیه نظامی و شرکت اجباری در مراسم مذهبی کلیسا است. عقاید مذهبی مومنین قزاق عمیقاً تحت تاثیر دین ارتدوکس است. شعار آنها ایمان، تزار و سرزمین پدری است. این شعار حکایت از اهمیت ایمان نزد آنها دارد. برای آنها ایمان نبض و کانون انسان است و بدون آن هیچ چیز ممکن نیست.

منبع: یورونیوز
انتشار: 29 تیر 1400 بروزرسانی: 29 تیر 1400 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1694

به "فرهنگ و سنن قزاق های روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرهنگ و سنن قزاق های روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید